Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki szerettem volna venni egy...

Ki szerettem volna venni egy albérletet, oda adtam a bérbeadónak 150. 000ft-ot, azóta elérhetetlen. Írtunk átvételi elismervènyt hogy átadtam neki a pénzt és aláirtuk plusz személyigazolványszámokat irtunk. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Ismeri a szüleimet,senki nem gondolta volna hogy így átver..Nagyon kétségbeestem..Ez egy havi fizetés..Egy percet nem lktam ott.Kamerái voltak beszerelve azt làttam..érek azzal vajon valamit?Segitsetek kérlek!!

2019. jan. 19. 19:33
 1/4 TappancsMancs ***** válasza:

Hát a jogi út előtt, amit senki se szeret, érdemes lenne a szüleid segítségét kérni, hogy beszéljenek vele.


Bekamerázni meg nem lehet bérelt ingatlant, csak ha valaki azt el is fogadja mint feltételt. A bérelt ingatlan a bérlő ott lakhatási jogai miatt az ő védett területe ilyen személyi jogi kérdésekben. Azt nem kötelező aláírni, ki kell kötni a leszerelését. Milyen dolog ez már, hogy más magánéletét akarja valaki megfigyelni. Ilyet semmiképpen sem szabad aláírni.


A felvétel az felhasználható lenne, de nyilván az elérhetőségét kellene inkább megoldani.

2019. jan. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Átvételi elismervény bírtokában elindíthatod a fizetési meghagyást
2019. jan. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az ő saját lakásán voltak kamerák ahol írtuk a papírt.több lakàsa van.Az övé az első az enyém a 3. lett volna...Semmire nem reagál.tegnap màsik számról hívtam azt felvette de ahogy leesett neki ki vagyok rám nyomta a telefont...
2019. jan. 20. 12:08
 4/4 anonim ***** válasza:

1. A szüleid próbálják meg elérni, beszélni vele.

2. Ha ez nem működik (mert nekik is kinyomja), akkor tegyél feljelentést a rendőrségen csalás miatt.

3. Akár ügyvédi segítséget is kérhetsz, bár elég drágán dolgoznak, de lehet, hogy az illető egy ügyvédi telefon vagy levél hatására átgondolja a dolgait. Minél hamarabb, annál jobb - tudja csak meg mielőbb, hogy nem fogod annyiban hagyni.

2019. jan. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!