Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki így "rendőrként"...

Ha valaki így "rendőrként" adja ki magát az nem bűncselekmény?

Figyelt kérdés

Feljelentéshez kell,mert valakit fel szeretnék jelenteni fegyveresen elkövetett garázdaság miatt és a rendőr azt mondta,hogy nem elég,hogy a nevét tudom,be kellene azonosítani,hogy hol lakik és úgy menjek vissza feljelentést tenni.


Fura,mert a garázdaság hivatalból indítható bcs,másik pedig,a rendőr feladata kideríteni,na mindegy...


Online tudakozóba beírtam a nevet akit fel akarok jelenteni de a feleségét dobta k8 telefonszámmal és az utca nevét. Mivel ritka név tuti a férje az akiről van szó.


Az a kérdésem,hogy ha ezt a számot felhívnám ,hogy x,y rendőr nyomozó vagyok a kapitányságról,fel szeretnék tenni önnek egy kérdést " önnek -e a férje e ez meg ez ,gondolom mondana valamit és kérdezném,hogy köze van-e ehhez a klubbhoz ahol botfegyferekkel foglalkoznak...? Gondolom válaszolná az igazat. Fel is hívnám a figyelmét a hamis adat következményeire.


Gondolom válaszolna,mert egyből sokan arra gondolnának,hogy valószínű tényleg rendőr lehet az illető.


Ezek után azt felelném,köszönöm viszont hallásra.


És ígyvki is derűlne,hogy 100%-osan az ő férje az.


A kérdésem:

Ez bűncselekmény lenne?

Nem azért adnám ki magam rendőrnek,mert pénzt aksrok kicsalni vagyvhaszonszerzés miatt,semmi ilyesmi csak azt szeretném megtudni,hogy biztosan az ő férje az.


Ugyanis feladta a rendőr nekem azt a feladatot,hogybhát azonosítani kéne...


Ha ez törvénybe ütközik,semmiképp nem csinálok ilyet viszont ,hogy azonosítsam.


Még mindig azt mondom,hogycezba rendőr feladata.



2019. jan. 21. 10:13
 1/8 A kérdező kommentje:
A kis helyesírási hibákért elnézést kérek.
2019. jan. 21. 10:16
 2/8 anonim ***** válasza:
Meglehet vele ütni a bokádat...
2019. jan. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Absolute bűncselekmény. Ne tedd.

"Gondolom válaszolna,mert egyből sokan arra gondolnának,hogy valószínű tényleg rendőr lehet az illető."

Rosszul gondolod. Nem hív fel senkit egy nyomozó, hogy telefonon nyomozzon- rögtön tudná az illető, hogy hazudsz. A feljelentésbe írd be, hogy szerinted ez és ez az illető címe, de te nem tudsz ennek utánajárni.

2019. jan. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A hazugság emberek között bűn,de törvényileg nem bűn.

Kiadnám magam rendőrnek és ezzel hazudnék,de nem azért adnám ki magam rendőrnek,amiért a csalók,tolvajok,unokázós csalók,mert ezek mind megtévesztéssel adják ki magukat,hogy haszonhoz jussanak és a csalás lopás bűncselekmény. Nem az a baj,hogy rendőrnek adják ki magukat,hanem az,hogy elkövetik a vagyon elleni bűncselekményt.


Én ugyan nem haszonszerzés miatt adnám ki magam rendőrnek,hanem csak megtudniba biztosat,hogy valóban az ő férje az ,ugyanis tévedés is lehet,mivan,ha kettő vagy több olyan férfi is van és ne az legyen feljelentve hanem aki ténylegesen elkövette ezért gondoltam erre,hogy így kellene utánajárni. Nálam megtörténne a megtévesztés,félrevezetés mert nem vagyok rendőr,de ott meg is állna,csak adatot tudnék meg.

De,ha önmagában ez is törvénybe ütközik akkor semmiképp nem teszem. Köszönöm az eddigi választ.

Azért is tettem fel ide a jogi kategóriába a kérdést,mert nem tudtam pontosam.hogy ez kimerít valami bűncselekményt vagy nem. És,hogy a válaszaikkal segítsenek.

2019. jan. 21. 12:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Tök mindegy miért teszed, hivatalos személynek kiadni magad bűncselekmény.
2019. jan. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bizony.. ha nem csinálsz egyebet, mint rendőr egyenruhában sétálsz egyet, az is az. Enyhítő körülményként az ügyvéd bevonhat pszichiátert, aki helyet biztosít a sok Napóleon mellett, és akkor nem kell börtönbe menni.
2019. jan. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Akkor értem.

Mostmár ezt is tudom.

Eszem ágában sincs akkor ilyet tenni,feljelentem és majd a rendőrök dolga "azonosítgatni".


Azt gondolom az adott randőr aki akkor volt ott,nem is akart az üggyel foglalkozni.

2019. jan. 21. 13:35
 8/8 Alex Fly ***** válasza:
A jó öreg szoceng... Természetesen illegális, egy halom jogszabályt megszegsz vele. És ha itt kérdezősködsz ez ügyben, akkor nem való neked. Inkább hagyd...
2019. jan. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!