Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az anya vezeték nevének a...

Az anya vezeték nevének a felvétele, ha lehetséges hogyan?

Figyelt kérdés

Szeretném felvenni anyukám vezeték nevét is. De sajnos pontos leírást nem találtam rá illetve hogy mennyire lehetséges e, ha igen akkor hogyan. Van olyan ismerősöm akinek két vezeték neve van, de ő születésénél kapta.

Esetleg ha valaki tudna segíteni annak nagyon örülnék.



#anyai vezetéknév felvétele
2019. febr. 15. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet csak úgy simán "felvenni". Születési nevet kell változtatni, 10 ezer forintos illeték meg egy kis papírmunka. [link]
2019. febr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ill. csak kötőjelesen veheted fel, nem olyan régen hoztak törvényt ezzel kapcsolatban a keresztnév vezetéknevek miatt.
2019. febr. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igen úgy gondoltam, mivel az apai ágról Kovács a nevem, az meg ugye eléggé elterjedt talán a második vagy harmadik, nem is tudom a vezetéknevek listáján.

És javarészt emiatt döntöttem úgy hogy felveszem az anyai ágit is.

2019. febr. 16. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!