Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Németországban milyen önvédelm...

Németországban milyen önvédelmi eszközök engedélyezettek?

Figyelt kérdés
Tarthatok e magamnál Németország területén gázsprayt, illetve gáz/riasztó pisztolyt. Vonattal megyek ki autót venni sok pénzzel, jó lenne valami önvédelmi eszköz. Magyar szabályokkal tisztában vagyok, csak a német érdekel.

2019. febr. 26. 09:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Németországban nincs szükség ilyesmire! Nekem 30 év alatt egyetlen egyszer sem fordult elö, hogy bárki elleni s védekezni kellett volna.

Autót venni meg remélhetöleg nem készpénzzel akarsz, a bankkártyákat éppen erre találták ki.

2019. febr. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

De, készpénzzel akarok. Az eladó melyik nyílásába dugjam a kártyámat?

Németország akkor egy szent hely? Nincs migráns nincs bűnözés? Hát a hírekbe nem ezt hallani. Nem szerencsés gondolkodás, hogy 30 éve nem történt velem semmi, akkor majd holnap se fog...

2019. febr. 26. 10:22
 3/12 anonim ***** válasza:
57%

Németországban élek 30 éve, és eddig egyetlen esetröl sem hallottam, hoyg valakinek szüksége lett volna önvédelmi fegyverre - pedig elhiheted, elég sok mindenkivel kerültém már kapcsolatba.

A kártyát nem a "vevö nyílásába" kell bedugni, hanem bármilyen automatába, ahol ki tudod venni a megfelelö öszeget.

Ha a vevö ragaszkodik a készpénzes fizetéshez, akkor jó eséllyel átver, mert így semmi bizonyítékod sem lesz a fizetésre, ezért minden kockázat a tiéd lesz.

Itt ugyanis nem szokás nagy összegeket készpénzben fizetni, márcsak azért sem, mert elöfordul hamis pénz, föleg ha Kelet-Európából származik (mármint a pénz), ezért ilyen kockázatot csak az vállal, aki tisztességtelen üzletet hajt végre.

2019. febr. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

"Nincs migráns nincs bűnözés? Hát a hírekbe nem ezt hallani."


Öszintén szólva eddig csak a magyar hírekben hallotam ilyeneket, itt nem tapasztaltam sem én, sem más ismerös sem. A magyar "rémhír-portálok" terjesztik az ilyeneket, de ettöl még nem lesz valóság!

2019. febr. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Jézusom, hol élsz Te??? Úgy nincs bűnözés, hogy délelőtt kiszaladsz a közértbe, azt ennyi az élet. Gondolom nagyvárosba éjjel már más egy kicsit a helyzet. Vagy állj már meg autópályán éjszaka pihenni egy pár percet, vagy kidobni a sárgát.

Vettél Te már használt autót, vagy adtál el??? Most akkor mit is kéne csinálni? Elmegyek megnézni az autót, majd megmondom az eladónak, hogy ok kell de még elszaladok egy automatához, majd a pénzzel visszamegyek, hogy biztos át akarsz verni mert Ti nem szoktatok kp-t elfogadni? Nem értem. Vagy mondjam meg hogy kell az autó, és majd utalom az összeget, legyen türelemmel? Na ne viccelj már!

2019. febr. 26. 18:08
 6/12 A kérdező kommentje:

Vettem már kint néhány autót, eddig senki nem mondta, hogy vidd innen a mocskos kelet-európai pénzed, nem kell nekem...

Arról nem is beszélve, hogy mennyit buknék ha automatából venném ki a pénzt. Kicsit más lenne az árfolyam.

2019. febr. 26. 18:11
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
Akkor végképp nem értem, ha már többször vettél így autót, akkor miért kellene éppen most önvédelmi fegyver - eddig megvoltál nélküle, akkor most sem lesz másként!
2019. febr. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

Az tényleg lehet hogy Németországban nem olyan magas a bűnözési ráta , viszont az még nem jelenti azt hogy ott nem élnek olyanok akik képesek lennének arra hogy megtámadjanak . Ugye nyilván minden egyes országban akadnak erőszakos bunkók ...


Amúgy hogy szolgáljak némi tanácscsal , szerintem tedd fel ezt a kérdést egy német fórumon illetve járj utána a német önvédelemre vonatkozó törvényeknek , lehetőleg hivatalos német állami forrásokat használva .

2019. febr. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Eddig mindig 3an mentünk ki kocsival, most egyedül megyek tömegközlekedéssel, és éjjel jövök haza. Ennyi változott...
2019. febr. 27. 05:16
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

Elárulom, csak akkor fogják "tudni", hoyg érdemes lenne megtámadni téged, ha mutogatod, hogy sok pénz van nálad!


Rengeteg ember jár tömegközlekedéssel és nem rabolják ki öket - ez ugyanis NEM Magyaroroszág!


Másrészt meg ha tényleg meg akarnának támadni, akkor az nem egy ember lenne, kettönél több ellen meg legfeljebb géppisztoly érne valamit

2019. febr. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!