Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi van akkor, ha közúti...

Mi van akkor, ha közúti ellenőrzéskor fújok 0.5 ezreléket és a vérvételen nulla?

Figyelt kérdés
2019. febr. 26. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmi
2019. febr. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bambuci2 válasza:
54%

Egész biztosan számíthatsz büntetésre akkor is, ha a véredben már nincs jelen alkohol, hiszen valószínűsítem, az ellenőrzés és a vérvétel között eltelik vagy 1-2 óra (mert ez a mért mennyiség ennyi idő alatt elvileg felszívódik). Emiatt a vérvétel nem lesz bizonyító erejű egy esetleges büntetés megúszásához. A szondák hitelesített, ellenőrzött készülékek elvileg, de legalább tanúsítvánnyal rendelkezik, amennyiben hatósági célt szolgál, így a büntetést kiadó szervet feljogosítja arra, hogy a helyszínen mért érték alapján rója ki a megfizetendő összeget számodra.


Konklúzió: egyáltalán ne fújj egyetlen ezreléket sem. Megéri neked a jogi procedúra azt a kínlódást (vagy a büntetés összegét kifizetni), amit felelős magatartással meg tudsz előzni?

2019. febr. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A vérvétel dönt, a szonda csak elővizsgálat, szűrés, hogy kit küldjenek vérvizsgálatra.
2019. febr. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha biztos vagy benne hogy 1-2 óra alatt kimegy belőled akkor tagadd meg a szonda megfújását.

Ilyenkor lezáratják a kocsit és bevisznek a rendőrök vérvételre.

Ott a folyosón kell órákat várni de mire sorra kerülsz már tiszta leszel.

Macera de jobb mint fizetni meg bevonatni a jogsit.

2019. febr. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A vérvizsgálat a hiteles, a régi folyadékos szonda bejelzett a reggeli kávé után is.
2019. febr. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Bambuci2 válasza:
Érvénybe lép az idő eltelte miatti visszaszámolásos módszer. Ha szerencséje van, mire beér az örsre, hogy vért vegyenek tőle, addigra nem éri el a véralkoholszintje a 0,3 mg/l-t. Ha eléri, fizet.
2019. febr. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha alkoholt jelez a szonda, bevisznek és vért vesznek. Ez úgy müködik, hogy leveszik a vért megnézik, hogy mennyi ezrelék majd 1-2 óra múlva megint vesznek vért, hogy csökken vagy növekszik. Így azt is megállapítják mikor fogyasztottad az alkoholt. Mert van olyan, hogy növekszik is.... Például, ha 0.5 mutat a vérvétel, de egy óra múlva már 0-át akkor kiderül, hogy régen fogyasztottad.. és lehet nem fog a jogsid ugrani.., de ha feljebb megy akkor búcsúzhatsz. Tehát, ha 0.5-öt mutat a szonda és mire bejuttok a vérvételre, már nem mutat semmit akkor nem fognak tudni mivel megbüntetni....
2019. febr. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tavaly télen, 0,4-et fújtam, tekintve, hogy azt megelőzőleg kb 3 héttel ittam egy cidert, elég vicces volt, de a rendőr első kérdése az volt, hogy használtam-e a szélvédőmosót....érezte a szagát...3 perccel azelőtt hasznàltam... azóta nem mosom annyiszor a szélvédőt.
2019. febr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!