Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Osztatlan közös földterület...

Osztatlan közös földterület megosztását hogyan lehet elintézni hivatalosan?

Figyelt kérdés

Ha egy hatalmas osztatlan közös földben van részem, és művelni szeretném, akkor hogy tehetem meg? Nincs meghatározva, hogy kié melyik rész, és már unom, hogy van földem, de mégse. Nekem csak egy kicsi van a többi tulajéhoz képest, de elég lenne nekem. Állítólag nem dönthetem én azt csak el magam. Annyit már megtudtam, hogy kell egy megosztási terv, a többi tulajdonossal egyetértésben. De a többi tulajdonost nem ismerem, teljesen idegen emberek, az elérhetőségeiket sem tudom. A földhivatal meg ebben nem segít.


MIt tehetek?



2019. márc. 1. 09:35
 1/1 anonim válasza:
A földhivataltól kikérheted az ingatlan-nyilvántartás szerinti adatokat a szomszédos ingatlanokról, az tartalmazza, hogy ki a tulajdonos, igaz, ez számodra költséggel járhat. Érdeklődd körbe a szomszédságot vagy hagyj levelet a postaládájukban, hogy keressenek fel ez ügyben. További költséget jelent az osztatlan közös földterület megosztása is amit valószínűleg egyedül kell viselned, hiszen valószínűsíthetően kizárólag a te érdeked a megosztás, így a többi tulajdonos nem fogja az ezzel járó költségeket viselni, de egy próbát megér.
2019. ápr. 10. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!