Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hová kell a lakcím, tartózkodá...

Hová kell a lakcím, tartózkodás hely változást közölni?

Figyelt kérdés

Ha értesítő jött az ügyészségtől,hogy vádiratot nyújtott be a biróságnak,a vádiratot amit az ügyész írt,azt a bíróság fogja megküldeni nekem valamikor.


Most én albérletbe költöztem,oda nem lehet bejelentkezni de édesanyám 400 m-re lakik tőlünk oda jelentkeztem be,de a levél és tartózkodási címem az albérletbe van ahol vagyok.


Ezeket közölni kell 3 napon belűl.


Én írásban ajánlva,tértivevényesen jelzem,hogy nyoma legyen,de hová?


Az ügyészségnek jelezzem vagy a bíróságnak?


A vádiratot már benyujtotta az ügyész a bíróságnak,gondolom innentől a bírósággal kell konzultálnom de ezt csak én gondolom.


Ügyészségre vagy bíróságra jelezzem,esetleg mindkettőnek?



2019. márc. 2. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Okmányirodában, az érvényes bérleti szerződéseddel
2019. márc. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindkét helyre jelezd, akkor nem követsz el hibát azzal, hogy a rosszat választottad!
2019. márc. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy az illetékes bírósághoz akkor is el kell majd menned a tárgyalásra ha 400 km-re vagy? :)


És lehet simán elnapolják...

2019. márc. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

20 km-re van.

Debrecenben lakom.

Az ügy Hajdúszoboszlói.


Nem nagy ügy. Közlekedési bcs,de azért ügy,nem hiányzott,de túléljük.

Viszont 3 napon belűl jelezni kell a változást. Holnap feladom. Kedden megkapják. Lefénymásolom a lakcímkártyám is és csatolom.

Jó úgy?

2019. márc. 3. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!