Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Legális mások alkotását...

Legális mások alkotását valakire rávarrni?

Figyelt kérdés
Úgy értem,láttam több helyen hogy Grindesign műveket egy az egyben nyúlnak le és varrnak rá random tetoválók a klienseikre. Ez jogilag is bűn,vagy csak erkölcsileg?

2019. márc. 3. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:
25%
Rá tudod valakire bizonyítani, hogy mikor és mit tetovált, és kire? Nem? Akkor legális.
2019. márc. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ööö..igen?! :D Mert hogy felrakja netre a képeket,azzal hogy az ő művei. És az eredeti alkotónál is fent van,mert az övé,ráadásul pénzt is keres vele,mert Grindesign ebből él,és azt a mintát valakinek tervezte,albumborítónak.
2019. márc. 4. 11:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez érdekes kérdés. Elvileg szerzői jogvédelem alatt állnak az ilyen dolgok. Bár aki kéri a tetoválást valszeg nem haszonszerzés céljából használja a tetkót. A tetkó készítő meg azt tetovál fel amit kérnek tőle. Nyilván pénzt kap érte de nem a minta miatt hanem a munka miatt hogy azt felviszi a bőrre. Szóval szerintem ez nem jogellenes, mivel senki nem húz hasznot magából a tetoválás mintájából. De érdekes lenne lejátszani egy ilyen kört egy polgári bíróságon..
2019. márc. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!