Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nyilvános tárgyalás kérdés?

Nyilvános tárgyalás kérdés?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem hogy ha volt egy nyilvános tárgyalás, akkor annak a jegyzőkönyvét, hangfelvételét ki tudom kérni valahonnan?


Én nem vagyok semmilyen formában érintett az ügyben, egy ismerősömről van szó és érdekel.



2019. márc. 7. 23:23
 1/5 A kérdező kommentje:

Találtam egy ilyet, de ebben nincsen benne.

[link]


Ma (március 7.) volt a tárgyalása a Pesti Központi Kerületi Bíróságon.

2019. márc. 7. 23:26
 2/5 anonim ***** válasza:
A nyilvános tárgyalás azt jelenti, hogy te bemehetsz oda és részt vehetsz rajta ahogy az utcáról bárki bemehet. A zárt tárgyalásra nem mehetsz be.
2019. márc. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy mit jelent. A kérdésre válaszolj kérlek....
2019. márc. 8. 21:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Sehol. Azokat te nem kapod meg.
2019. márc. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A nyilvános tárgyalás azt jelenti, hogy te, mint idegen, aki nem résztvevője az ügynek, az nyugodtan beülhet a tárgyalásra. De az eljárás során keletkezett iratok, beleértve a jegyzőkönyvet is, ezek másolatait csak az ügyben résztvevőknek lehet kérni, neked ahhoz közöd nincs. Sőt, aki az ügyben valamilyen formában résztvevő, ők sem kérhetnek mindenről iratmásolatot, illetve van olyan fél, akinek ezért fizetnie kell.
2019. márc. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!