Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Amennyiben apámnak több mint...

Amennyiben apámnak több mint 1 millió forint tartozása van, az behajtható rajta, amennyiben (? )

Figyelt kérdés

...amennyiben elmúltam 18 éves, és nagy valószínűséggel hajléktalan a ,,kedves" édesapám? Nem tudok róla SEMMIT, 4 éves voltam,, amikor elváltak anyámmal egymástól. Mit lehet tenni ilyenkor?


23/F


2019. márc. 10. 14:48
 1/10 A kérdező kommentje:
(Bocsi, szóismétlések...)
2019. márc. 10. 14:48
 2/10 A kérdező kommentje:
De a lényeg... SOHA nem fizette a gyerektartást, jogi útra sem került az ügy. Ez már veszett fejsze nyele?
2019. márc. 10. 14:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Rajta vagy rajtad?

Mert "rajtát" írtál és az az általad elmondottak alapján, miért érdekel téged?

Rajtad nem hajthatják be, mindenki a saját adósságáért felel, még ha van nagykorú gyereke akkor is.

2019. márc. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azt akarod kérdezni, hogy rajtad behajtható-e vagy sem?

Ha még él akkor ő egyedül az aki tartozik, ha már meghalt akkor az adósságát csak olyan mértékben hajthatják be rajtad amit még a tőle örökölt vagyon fedez.

Pl. ha örököltél utána egy házat ami ér 2 millát akkor ki kell fizesd az egészet, ha csak egy kocsit ami 500 ezret akkor csak fél millával tartozol de arra ügyelned kell, hogy azok akiknek tartozik egyenlő részben add oda a fél millát. Mert ha mondjuk az egyiknek tartozott 400 ezerrel és teljesen kifizeted, a másiknak meg tartozott 600 ezerrel akkor ő is 400 ezret kell kapjon. (ha mindegyik a felét kapja az örökölt vagyonnak akkor minden okés)

2019. márc. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja közben írod, hogy gyerektartás.

Az már elszállt.

2019. márc. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Most nézem, teljesen rosszul fogalmaztam meg, ma nem éppen vagyok szellemi képességeim birtokában...


Sajnálattal hallom, hogy az a gyerektartási díj már nem fogja a markomat ütni. Viszont a többi válasz is hasznos volt, így felpontoztam őket!

2019. márc. 10. 15:02
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyerektartás lenne ennyi? Mert az csak fél évre visszamenőleg igényelhető nem fizetés estén, tehát az egész életed során elmaradt gyerektartásért már nincs értelme perelni. 4 éves korodban lett volna értelme.
2019. márc. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd a jó oldalát!

Soha nem állhat elő feléd semmilyen követeléssel a saját tartását illetően. És ezzel lehet többet nyersz, mint egymillió!

2019. márc. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A gyerektartást anyádnak kellett volna fizetnie. Ha édesanyád nem tett miatta bejelentést, nem perelte amíg még neki járt volna, akkor sajnos ezzel elfogadta, hogy nem kap pénzt. Olyan nincsen, hogy 14 éven keresztül nem fontos, majd egyszer gondol egyet valaki és visszamenőleg kéri. Akkor sem ha jogos lett volna.

De természetesen perelheted apádat és kérheted hogy ítéljenek meg számodra utólagos kártérítést tőle amiatt, hogy most lettél nagykorú, így korábban nem élhettél ezen követeléseddel, viszont jogod lett volna ahhoz, hogy jobb körülmények között nőhess fel. De mint írod nem tudsz róla semmit.

Ha meg hajléktalan akkor mit akarsz tőle? Mit tudna neked adni ha neki sincsen semmije?

2019. márc. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon idióta a helyzet, tudom. Próbáltuk egyszer bíróságra vinni a dolgot, de valamilyen okból nem született megállapodás (nem emlékszem, pici voltam). Hát, akkor nem maradt más, a nyolcas válasszal nyugtatom magam...
2019. márc. 10. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!