Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy cégnél tanulmányi...

Ha egy cégnél tanulmányi szerződéssel elvégzek egy OKJ-s tanfolyamot, a cég benttarthatja a bizonyítványt, ha felmondok?

Figyelt kérdés
Esetleg mit lehet tenni, ha nem szabalyos, de mégis így cselekszik a cég? Azt tudom, hogy milyen feltételekkel mondhatok fel, a tanfolyam aranak a részarányos visszafizetése stb, konkrétan csak a fenti kérdés érdekel, mert nálunk “más a szabály” mint máshol.

2019. márc. 12. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán tudja bent tartani és nem is tud mit elérni vele. Mert fogod magad és kérsz egy újat azzal a címszóval, hogy elveszett. Azt meg nem a cég fogja kapni. ;)
2019. márc. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért van a cégnél a te bizonyítványod? Azt te kell hogy megkapd, a cégnek másolatot kell esetleg adnod róla, az eredetit nem vagy csak megmutatni kell.

A bizonyítvány a tied, a tandíjért cserébe ott dolgozol náluk a szerződésed szerint és kész. Kérd el tőlük, nem az övék, hanem a tied!

2019. márc. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ennyi.


De ha szerződés szerint visszafizeted a tanfolyamot, akkor meg úgyse tartanák vissza, ha igen akkor meg per, nyerni fogod.

2019. márc. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valamikor hasonló ügyem nekem is volt. Ők fizették. És erre hivatkozva nem kívánták kiadni. Tértivevényes levélben kértem, hogy ezt írásban erősítsék meg! 1 héten belül elküldték. (A posta pedig ennyivel is több bevételre tett szert)
2019. máj. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!