Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha mondjuk egy munkahely,...

Ha mondjuk egy munkahely, gyár be van kamerázva, ahol van a vendégeknek, munkásoknak fenntartott parkoló és úgy megy be kocsival valaki, hogy nem kapcsolta be az övét, vagy kikapcsolta már bent, azonban felveszi a kamera, akkor az büntethető?

Figyelt kérdés
Vagy ilyen esetben egyáltalán nem lehet ez miatt büntetni senkit? Valamint, ha igen, akkor mikor jöhet ezután fizetési csekk?
2019. márc. 21. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
A gyár biztonsági szolgálata nem rendőrség. Te nagyon hulye.
2019. márc. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

nana ez attól függ!


ha közúti forgalom előtt megnyitott terület, akkor ugyanúgy vonatkozik minden szabály.


ha viszont a gyárnak a jelzett magánterülete, és ki is írják h közúti forgalom elöl lezárvam, csak engedéllyel stb stb, akkor ott jogsi nélkül is vezethetsz, az se büntethető.

ezt kellene tudni ...

2019. márc. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egy zárt területen van és csak parkoló. Nyilván csak a cégnél dolgozók, vendégek jöhetnek be, senki más. Valamint elvileg a cégek csak személy és vagyonvédelmi okok miatt kamerázhatnak és csak 2-3 napig őrizhetik meg a felvételt, de jó lenne biztosat tudni, bár eddig nem kaptam semmiféle csekket..
2019. márc. 21. 10:16
 4/7 anonim ***** válasza:

értem de a kulcskérdés:


1, magánterület-e? de ha be van kerítve, gondolom, igen

2, a közforgalom elkől elzárt terület-e vagy sem? és ez jelezve van-e táblával vagy sem?


mindent egybevéve azt mondanám így félismeretek alapján is, h NEM, nem büntethetnek, tök hiába veszik fel.

2019. márc. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát a főútról kell lekanyarodni, kitáblázva nincs, hogy magánterület, csak, hogy gyárterület. Egész területén a kresz szabályai érvényesek. Mikor bemegyünk, akkor régen volt egy vaskapu... azóta telepítve lett érzékelős sorompó. Ha odaáll valaki kocsival, akkor beengedi és ennyi. Meg egy ilyen kamerát szúrtam ki, de az is, ha 80-100 méterről vehetett meg már kb. két hónapja volt, csak egyrészt aggódtam rajta, másrészt meg érdekelt, hogy ilyen esetben lehet-e valamilyen büntetés vagy bármi. Most direkt figyelek már, hogy a parkolóba se kössem ki magam, de lehet egyszer-kétszer hamarabb sikerült kikapcsolni, mert bent a parkolóban amúgy sem szálguldozok és akkor parkoláskor nem zavar.
2019. márc. 21. 11:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Eez az egész idegeskedés és macera megspórolható, ha mindig bekapcsolod az övedet. Egy mozdulat az egész, nem kell utána parázni, idegeskedni, kamerákat, rendőrt kutatni és magyarázkodni. Nem egyszerűbb?
2019. ápr. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Hát a főútról kell lekanyarodni, kitáblázva nincs, hogy magánterület, csak, hogy gyárterület. Egész területén a kresz szabályai érvényesek."


>>>> nos, tényleg nem tudom. az konkrétan ki van írva h a kresz szabályai érvényesek? feladom, látni kéne ... mindenesetre akinek eszlébe jut ezzel szórakozni, hogy azt lesegesse a kamerán, az se tiszta telejsen. bár sztem ilyen távból max a rendszámodat látja, azt nem h be vagy-e kötve

2019. ápr. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!