Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Férfiaknak előrehozott nyugdíj?

Férfiaknak előrehozott nyugdíj?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Édesanyám daganatos beteg lett (agydaganat) 2 évvel ezelőtt. Eleinte elég jó volt az állapota, viszont már akkor közölte velünk az orvos, hogy egyedül ne hagyjuk őt,mert bármikor epilepsziás rohamot kaphat. Én akkor még egyetemre jártam, Édesapám dolgozik, ezért testvérem feladta a munkáját és ő volt vele itthon.Van egy családi vállalkozásunk,ő közben azt csinálta. Ez a vállalkozás csak időszakos, tehát a nyári szezonban hoz pénzt a konyhára. Időközben én befejeztem az egyetemet, viszont testvérem elkezdett dolgozni.Édesanyám állapota romlott,bár még simán el tudja látni önmagát,sőt minket is,szóval teljesen aktív, viszont egyedül hagyni nem lehet. Én maradtam vele itthon, jelenleg én csinálom a vállalkozást is,ennek már 1 éve. Amit tudni kell még, hogy rengeteg étrend kiegészítőt szed Anyukám, aminek igen magasak a költségei. A vállalkozás bevétele plusz testvérem keresete is erre megy el.

Nekem van egy párom 7 éve, és alig vártuk, hogy befejezzem az egyetemet,mehessek dolgozni és összeköltözhessünk (ő már dolgozik 3 éve). Jelenleg minden álom szertefoszlott és meg van kötve a kezem. Természetesen Anyukámat nem hagyom egyedül,mert ő számomra az elsődleges.De így nekem sincs semmi életem, mert dolgozni nem tudok elmenni, keresetem nincs, párommal is csak hétvégente tudunk találkozni, amikor van ki otthon legyen Anyukámmal. Anyukám egyébként időközben nyugdíjas lett,tehát az ő nyugdíjából és Apukám keresetéből élünk.

Apukámnak 2 éve van hátra a nyugdíjazásáig. Egyetlen megoldásként azt látom, hogy ha bármilyen módon el tudna menni nyugdíjba. Sajnos olvastam, hogy az előrehozott nyugdíj már megszűnt, viszont nem tudom, hogy ilyen esetben nem tesznek-e kivételt.

Ápolási díj szóba sem jöhet,mivel az annyira kevés összeg lenne, hogy a számlákra se lenne elég.


Házi ápolóra nincs szükség,mert nem ápolni kell őt, hiszen teljesen jól van, inkább csak felügyelni,besegíteni.


Szerintetek létezik egyáltalán megoldás erre a problémára?


2019. márc. 25. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Idősek nappali ellátása. Reggel elviszik, vagy viszitek, este haza. Klubszerű foglalkozások vannak, és étkezés. Családsegítő szolgálatnál kell érdeklődni.
2019. márc. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Édesapád keressen fel egy ügyvédet és töle kérjen felvilágosítást, hogy milyen lehetöségek vannak.

Adott esetben munkanélküli segély vagy/és ápolási díj együttesen vagy valami hasonló megoldás biztos lehetséges, csak ehhez ismerni kell a megfelelö jogszabályokat.

2019. márc. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen lehetőség nincs arra, hogy korábban nyugdíjba mehessen sajnos, a jelenlegi jogszabály ezt nem teszi lehetővé (22 évig foglalkoztam nyugdíjmegállapítással, idén váltottam) semmilyen módon.

Ápolási díjat valószínűleg nem adnák meg, mivel nem szorul ápolásra, ahogy írtad.

Szerintem az első által írtak alapján érdemes lenne körülnézni, az jó ötletnek tűnik.

2019. márc. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Keresni kell édesapádnak v. neked valami olyan munkát, amit otthon lehet végezni. Tudom nem könnyű és az ilyenek jellemzően nagyon keveset fizetnek, de más nincs.


Én még nagyon-nagyon régen csináltam számítógépes adatrögzítést, nem tudom van-e még olyan, létezik otthon végezhető telefonos ügyfélszolgálatos munka is - per pillanat ez jut eszembe.

2019. márc. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt írod hogy édesanyádat nem kellek látni csak vele lenni. Keressétek neki társat, másik nyugdíjas hölgyet, aki napközben ott lenne vele vagy édesanyád vele. Sok egyedülálló, egészséges nyugodt nő van, aki társaságot keres. Ha mondjuk nálatok közösen főznek abból amit ti vásároltok és együtt esznek is, akkor neki a kaja hétköznap nem kerülne pénzbe, ez lehetne a fizetséget érte. Még állnátok az útiköltséget ha van neki.

A közeli nyugdíjas közösségben kereshettek valamit vagy lehet hogy ismerőst is megkérdezettek. Anyukádnak nincs nyugdíjas barátnője?

A barátoddal még keressétek közeli lakást és oda összeköltözhettek. Akkor ha kell át tudsz menni, de utána meg vele lehetsz amikor apukád hazaér.

Próbálj meg részmunkaidős állást keresni vagy olyat, amit lehet home office-ban csinálni heti 2-3 nap. Akkor csak ezeken kívül kell anyukáddal lennie valami másnak, vagy neki mennie valahová.

2019. márc. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocs, amiért az #5 kicsit zagyva lett, telefonról írtam és most látom, hogy átírta egy csomó szavamat.
2019. márc. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!