Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy 18 éves lányt fel kell...

Egy 18 éves lányt fel kell szerintetek a jogairól világosítani?

Figyelt kérdés

Egy 18 éves lány, ha be van idézve a rendőrségre kihallgatásra akkor nem kell már, hogy menjen vele törvényes képviselő csak, ha még nincs 18. Tehát már egyedűl is elmehet,mert betöltötte a 18-at.


Viszont:

A szülőnek nem árt felvilágosítani a lányát, hogy mik a jogai a kihallgatásnál, vagy ilyen korban már tudhatja ő is?



2019. márc. 28. 10:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Tudhatja? Tudnia KELL! Nézzen-kérdezzen utána. Azt nem tudom, hogy a kihallgatónak kötelessége lenne-e felvilágosítani, de gyanítom, hogy igen.
2019. márc. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Csk , mert valaki 50 évesen sem vágja mik a jogai, ha ilyen helyzetbe kerűl.
2019. márc. 28. 10:46
 3/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Hogy KELL-e? Nem kell. Hogy jobb-e, ha felvilágosítják? Biztosan. Hogy tudnia kellene-e? Honnan a fenéből??? Az iskolában nem tanítják, otthon öbbnyire nincs róla szó, magától meg nem valószinű, hogy ez fogja érdekelni. Igazából inkább érdemes felvilágosítani arról, hogy mi lehet. Ha meg nem tanúként, hanem gyanúsítottként idézték be, akkor akár helyből vihet is ügyvédet.
2019. márc. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

"Csk , mert valaki 50 évesen sem vágja mik a jogai, ha ilyen helyzetbe kerűl."


Akkor hogy világosítja fel a szülő, ha lehet hogy ő sincs tisztában vele???

2019. márc. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Inkább szakember ért ilyen felvilágosítás adásokhoz?


Tanúként.

Állítólag az egyetemen első éves és tud valamit aki ott drogot árul és valami haverjának elköppentette, hogy ez droggal kereskedik . Ha nem jár a szája el, nem kell menni kihallgatásra.


Am.le vagyok döbbenve, hogy egy felsőoktatási intézményben ,egyetemen droggal is foglalkoznak a hallgatók. Én azt hittem, oda normális ,rendes diákok járnak, akik gimi után nem suhanckodnak hanem mennek még feljebb tanulni. Hát csalódtam.

2019. márc. 28. 10:53
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudod te milyen az egyetem... És ezek kapnak diplomát, a normális embereket meg kiszórják.
2019. márc. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A szülő általi jogi felvilágosítás amúgy is nagyon cikis.

Mi a biztosíték, hogy a szülő jól tudja a jogokat, (ha nem jogi végzattségű), nem pedig saját elképzelésével -jóindulatúlag!- vezeti félre gyerekét?

.

18 éves, egyetemista lányról van szó.

Úgye, nem most kell megtanítani neki az internet használatát?

2019. márc. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"A szülőnek nem árt felvilágosítani a lányát, hogy mik a jogai a kihallgatásnál, vagy ilyen korban már tudhatja ő is?"


Miféle jogai?

Ha tanú, akkor kötelessége elmondani az igazat és utána mehet Isten hírével.

Ha vádlottá válik (és ezt ő tudhatja legjobban, hogy bekövetkezhet vagy sem) akkor eldöntheti, hogy hazudik vagy igazat mond. Kér/hoz ügyvédet, vagy nem. Ehhez van joga!

Mi mást kellene erről tudnia egy átlagos, nem börtönviselt

szülőnek?

2019. márc. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"jogairól felvilágosítani"

Mégis miről??? Kihallgató álljon neki felolvasni a Be-t, vagy miképp képzeled ezt el?

2019. márc. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egy, rendőrségen lefolytatott kihallgatás menete általában köszönő-viszonyban sincs az arra vonatkozó előírásokkal!


Az első 2 percben idegrohamot kapna a nyominger, ha megpróbálná a törvényes lefolytatásra utasítani!

Minden lenne, csak szép, és jó nem!

2019. márc. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!