Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyar állampolgárként fizethe...

Magyar állampolgárként fizethetek prostituáltnak Hollandiában? (a prostitúció mindkét államban legális)

Figyelt kérdés

- Magyarországon legális szexért fizetni;

- Hollandiában legális szexért fizetni;

- Hollandiában egy magyar állampolgárnak be kell tartania a magyar és a holland örvényeket is! (ha jól tudom)


(Még sosem fizettem szexért, kérem, hogy tekintsük most ezt a kérdést elméleti kérdésnek!)



2019. ápr. 3. 01:27
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Mért, hol nem fizethetsz?
2019. ápr. 3. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Annak az országnak a törvényei vonatkoznak rád, ahol éppen tartózkodsz.
2019. ápr. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
#1: Ott, ahol törvény tiltja a prostitúciót nem fizethetsz (legálisan).
2019. ápr. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Hollandiában leszarják a Magyarországi törvényeket.
2019. ápr. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Magyarországon meg a Holland törvényeket.
2019. ápr. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Önmagában a prostitució ugye nem büntetendő egyik államban sem, Hollandiában nem tudom mikor, itthon csak a prostitúció kihasználása illetve ahhoz társuló bűncselekmények (kerítés, kitartottság, emberkereskedelem) a büntetendőek. Hollandiában területi elv szerint vonatkoznak a törvények az ott tartózkodóakra, a külföldön lévő magyar állampolgárt a magyar Btk. mintegy "elkíséri" (aktív személyi elv). Ezért is van az, hogy ha lebukik valaki fűvel, eredménytelenül hivatkozik arra hogy de hát az Hollandiában legális. Na és aztán?
2019. ápr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Komolyan, elolvasta bárki is a kérdésem?


Ennél egyértelműbben, azt hiszem, nem is lehetséges kérdést feltenni a gyiken.

2019. ápr. 8. 00:21
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan, elolvastad a válaszokat?

Leírtad a kérdésedet. Félig meg is válaszoltad. Mi meg hozzátettük a másik felét. Akkor próbäld már meg egyedül összerakni a jó ég áldjon meg!

2019. ápr. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy jól megcsavart kérdést tettem fel, de kivételesen egy kivételével az összes válasz hibás. XD Tudom, nagyon aljas vagyok, de gyors összegzés:


1.: "Miért, hol nem fizethetsz?"

Nagyjából az országok 3/4-ében börtön büntetés jár érte. A föld lakosságának kb 90%-a egyik országban sem fizethet érte, állampolgársága miatt.


2.: "Annak az országnak a törvényei vonatkoznak rád, ahol éppen tartózkodsz."

Annak az országnak a törvényei vonatkoznak rád, ahol éppen tartózkodsz, és amely ország állampolgára vagy. Egy állampolgárnak, számára külföldi területen, mindként ország törvényeit be kell tartania.


3.: "#1: Ott, ahol törvény tiltja a prostitúciót nem fizethetsz (legálisan)."

így van!


4.: "Hollandiában leszarják a Magyarországi törvényeket."

Irreleváns, Magyarországon történik a vádemelés.


5.: "Magyarországon meg a Holland törvényeket."

Irreleváns, Magyarországon történik a vádemelés.


6.: "Önmagában a prostitució ugye nem büntetendő egyik államban sem," De! Lásd 1.; 3.;

"Hollandiában nem tudom mikor, itthon csak a prostitúció kihasználása illetve ahhoz társuló bűncselekmények (kerítés, kitartottság, emberkereskedelem) a büntetendőek. Hollandiában területi elv szerint vonatkoznak a törvények az ott tartózkodóakra, a külföldön lévő magyar állampolgárt a magyar Btk. mintegy "elkíséri" (aktív személyi elv)." Ez igaz!

"Ezért is van az, hogy ha lebukik valaki fűvel, eredménytelenül hivatkozik arra hogy de hát az Hollandiában legális. Na és aztán?"

Ahhj, füvezés, persze. Igaz, de irreleváns.


Specifikusan nem tudom, hogy létezik-e olyan törvény Hollandiában, hogy külföldi állampolgároknak semmiképpen sincs joguk szexért fizetni, vagy esetleg Magyarországon, hogy magyar állampolgároknak semmiképpen nincs joguk külföldön szexért fizetni szóval ezért kérdeztem.

2019. máj. 4. 19:46
 10/10 anonim válasza:
Azt írtad legális mindkét helyen, így mindkettőt betartva tudsz fizetni érte. Szóval Igen.
2022. szept. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!