Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Te kötelezővé tennéd, hogy a...

Te kötelezővé tennéd, hogy a börtönökben az elítéltek vért adjanak?

Figyelt kérdés
Én kötelezővé tenném, ennyi haszna legyen legalább a társadalomnak hogy legyen vér. Aki egészségileg alkalmas, az évente lehetséges maximális alkalmommal kellene vért adnia.
2019. máj. 3. 22:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem, mert ő is ember, hiába pl. erőszakolta szárrá a szomszéd nénit, meg ölte /verte meg, egy demokratikus naiv rendszerben eme gindolatok fasisztoid multat idéznék.
2019. máj. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

Nem tenném kötelezővé. Lehetőségként felajánlanám ugyan, hogy aki akar, és alkalmas rá, adhasson, de kötelezni nem köteleznék senkit.

Ennyierővel az egész országban kötelezővé lehetne tenni, hogy minden egészségügyileg alkalmas ember menjen, és adjon vért.

2019. máj. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
31%
Igen, de még azt hozzá tenném, hogy ha donorra van szükség, azt rögtön a megfelelő rabból szedjék ki. Nyilván nem a 2000Ft-os lopást elkövetetteknél, hanem a tömeggyilkos elmebeteg pedofiloknál, más hasznuk úgy sincs.
2019. máj. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Ez így butaság. Sok tanulmány igazolta, hogy ilyen helyeken a vérrel átvihető betegségek kockázata jóval magasabb, mint az átlagnépességben.
2019. máj. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%

"excessive bail ought not to be required, nor excessive fines imposed, nor cruel and unusual punishments inflicted"

English Bill of Rights, 1689


Nem véletlenül van a büntetési rendszerünk standardizálva és leegyszerűsítve. Több száz éve, legalábbis a világ kulturáltabb részén. Az emberek állati ösztöneinek nagyon kielégítő az, hogy jól meg köll büntetni a bűnösöket. De minden olyan rendszer ami ezeket megengedi, előbb-utóbb (de inkább előbb) utat enged extrém rendszerszerű szadizmusnak, hatalommal való visszaélés, stb.

2019. máj. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Megnézném, hogy hatékony-e ha cserébe vagy csökken a büntetésük, vagy pl. többet mehetnek ki az udvarra, vagy mit tudom én minek örülnek a rabok.
2019. máj. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A lehetőség jelenleg minden rab előtt nyitott. Ha valaki jelentkezik véradásra, akkor azt jó pontbak veszik, s kisebb kedvezményeket is kaphat.


Kötelezővé tételét semmi nem indokolja.

2019. máj. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Én sem az áfa csalás miatt ülőre gondoltam, de aki már embert ölt, erőszakolt, stb. attól lehetne vért venni.


Nem olyan nagy kínzás ez, normálisabb emberek járnak rendszeresen.


Ezt a szervkivételt pedig én le sem mertem ide írni, féltem, lehurrognak ezek a jogvédő liberális ****k.


Már a kötelező véradás gondolata miatt is sivalkodnak.

2019. máj. 3. 23:53
 9/15 anonim ***** válasza:
94%
Hát nemtom. Az vajon mennyire tetszene az embereknek, hogy például kimondottan gyilkosok vérét kapják?
2019. máj. 4. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%
#8: Na kibújt a szög a zsákból, pedig már majdnem válaszoltam érdemben.
2019. máj. 4. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!