Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha távcsővel az erkélyről...

Ha távcsővel az erkélyről figyelem az utcán haladókat az törvénysértő? (családi ház)

Figyelt kérdés
Elvileg magánterületről van szó és ott azt csinálok amit akarok. Ha mégis aggályos lenne, akkor hivatkozom arra, hogy hobbi távcsöves vagyok és a galambokat figyeltem. És a másik kérdés: Ha ugyanezt csinálnám, de a házra szerelt biztonsági kamerával és bentről nézegetném a gépemről az utcán járó-kelőket az mennyivel szofisztikáltabb dolog? Az elvileg nem lehetne aggályos egyáltalán, mert biztonsági célt szolgáló eszközről van szó és bizonyítani sem lehetne, hogy járókelőket nézek vele, nem pedig a ház biztonságát garantálom. Ezek szigorúan elméleti kérdések szóval ne essetek nekem, mert úgysincs lehetőségem kivitelezni. Egyrészt távcsövezéshez nem lenne lélekjelenlétem (még ha legális is lenne), másrészt egy biztonsági kamerarendszer elég drága, bár utóbbira lehet beruházok a jövőben, ha lesz pénzem. Nincs ebben a kérdésben semmi különös. Egész nap itthon vagyok és egyszerűen imádok mindent megfigyelni illetve elég sok drága luxusautó szokott az utcánkban járni és kíváncsi vagyok ki szokta őket vezetni.

2019. máj. 6. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Távcsövezni szabad, kamerával közterületet nem figyelhetsz.
2019. máj. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tévedés. Távcsővel figyelheted az utcát, tök ugyanaz, mintha sasszemed lenne. Viszont bekamerázni már nem kamerázhatod be a közterületet, még magánterületről sem irányíthatsz közterületre kamerát. Rögzíteni meg pláne nem rögzítheted, mert azzal személyiségi jogot sértesz. Magánterületen is jól látható módon ki kell írnod, hogy kamerával megfigyelt terület.
2019. máj. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Magánterületen is jól látható módon ki kell írnod, hogy kamerával megfigyelt terület."


És ilyenkor min változtat a helyzetemen? Fizetni kell valami díjat valamelyik hatóságnak cserébe kamerázhatok?


De amúgy a gyanútlan járókelők (nembeszélve az autósokról akik a kereszteződést figyelik) hogy a viharba vennék észre a tök elrejtett biztonsági kamerát a ház sarkában főleg úgy, hogy leállítanám a mozgatását, ha látom, hogy észreveszik? Nem erre szokták mondani, hogy jogellenes, de amúgy a kutya nem venné észre vagy zavarná?

Pedig milyen király dolog lenne: egész nap ülök a szobában, néha megnyitom a gépen a kamera kliens konzolját és látom, hogy viháncolva végigsétálnak a csajok az utcán, jól szemügyre venném őket, aztán neteznék tovább. Mint egy biztonsági őr vagy maga a Nagy Testvér. :D

2019. máj. 6. 14:16
 4/8 anonim ***** válasza:
16%
Én rengetegszer megsértettem így a Holdlakók jogait. Mégsem mentek a rombuszmannhoz
2019. máj. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tilosnak tilos a kamera, de úgy általában tesznek rá. Max ha kiszúrja valaki és szóvá teszi, ne adj isten feljelent azt mondod, hogy nincs bekötve, csak álkamera. Nem rúgja rád az ajtót a TEK.
2019. máj. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy nem foglalkozik vele senki alapesetben.

Ismerősöm kamerája veszi az utcát, egy baleset miatt kivonuló helyszínelő rendőrök észrevették, és elkérték a felvételt. Nem kötözködtek, csak megköszönték a segítséget, és elmentek.

Viszont ha bárki feljelenti az illetőt a kamera miatt, akkor büntetőeljárást kell ellene indítani, és egy megindított ügyet mindig végig kell vinni a rendőrségnek. Akkor meg egy rendőr se fog hazudni a kedvéért, hogy nem is volt ott kamera.

2019. máj. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, szóval ha nem veszed észre, hogy lopnak tőled, akkor úgy rendben van, hogy lopnak tőled?! Csak mert tök ugyanezzel az érveléssel jössz. Használd már egy kicsit az agyacskádat, ha van!
2019. máj. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a távcsöved nem puskára van szerelve, annyit bámészkodsz vele, amennyit akarsz. (Feltéve, hogy nem a szomszédban vetkőző hölgyet kukkolod vele.)
2019. máj. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!