Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az hogy a jofogásos hirdetései...

Az hogy a jofogásos hirdetéseimet más lemásolja s saját weblapjára felteszi, törvényes? (az én elérhetőségeimmel)

Figyelt kérdés
2019. máj. 7. 08:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a te elérhetőségeiddel tette fel a saját weblapjára, akkor örülj neki, ingyen reklámot csinált Neked :-)


Amúgy nem igazán érthető a kérdésed: mit másolt le? Házat árulsz vagy állást hirdetsz vagy miről van szó?

2019. máj. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem az volt a kérdés, hogy örüljek e neki vagy sem.

hanem hogy törvényes e.

Úgy érted egyes termékek vagy inkább kategóriák (az állás ugye nem termék) esetén törvényes, más esetén nem? vagy miért a részletező kérdés, eleve bármelyik lehet s a kérdés is mindre érvényes.

2019. máj. 7. 09:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha egy az egyben átvette a képet, hirdetést, reklámot, stb, és nem a SAJÁT nevén árulja, hanem a Te elérhetőségeiddel, akkor igazából nem történt törvénysértés, hiszen semmilyen szellemi termékedet nem tulajdonította el, csak egy oldallal több helyen látható a hirdetésed (ezért írtam ,hogy reklámot csinált Neked).


Ha a saját nevén árulja a Te általad lefotózott terméket, stb, az más, akkor már lehetne szólni neki.

(mondjuk én így is megkérdezném, hogy miért teszi ezt?)


Pl. Facén is előfordul, hogy valaki ismerőse bútorát felteszi a saját honlapjára is, hogy besegítsen az ismerősnek az eladásban - ez egyáltalán nem törvénysértő.

2019. máj. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És a jofogást ezzel nem rövidíti meg?
2019. máj. 7. 12:24
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért is? A Jófogáson így is, úgy is fent van a hirdetésed.


Még egyszer mondom, nem tudom, milyen hirdetésről van szó, de ha pl. egy terméket hirdetsz és már eladtad, de nála még mindig fent lesz a hirdetés és még mindig jönnek érdeklődni - na akkor lesz gond.

De ha pl. egy szolgáltatást hirdetsz, akkor kifejezettem jót tesz Neked. (ezért nem mindgey, mi az amit lemásolt)

2019. máj. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
2019. máj. 7. 15:15
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szóval konkrétan szórakozol velünk????
2019. máj. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Inkább húzd be füled farkad és lapíts!
2019. máj. 7. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!