Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha több családtag lop egyszerr...

Ha több családtag lop egyszerre (ugyanazt, de egyik pl. figyel) akkor az már szervezett bűnözés és több jár érte, vagy családtagok bevonása esetén nem az?

Figyelt kérdés
2019. máj. 10. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, nem az. A szervezett bűnözés teljesen mást jelent. Amit te írsz arra a "csoportosan elkövetett" másnéven "bűnszövettségeben" kategória illik. Egyébként nem kell, hogy családtagok legyenek, elég ha összeállnak akár ismeretlenek is.
2019. máj. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bocsi kevertem. Azt hallottam, hogy ha összeállnak idegenek akkor többet kapnak mintha egy valaki csinálná. De nem tudtam családtagnál is számít e ez. Ezek szerint igen? AZ érdekel, hogy ha nyitva felejtem a kertkaput s átoson egy szomszéd akkor kevesebbet kap, mintha bezárom, s hívnia kell a feleségét is hogy átvegye tőle azt amit átnyújt neki a kerítésem fölött? (mert átmászni nem tud a szajréval.)
2019. máj. 10. 09:53
 3/6 anonim ***** válasza:

A csoportos és a bűnszövetség nem ugyan az.

3 kategória van.

A fenti kettő és a bűnszervezet.

2019. máj. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, rosszul tudtam. A csoportos és a bűnszervezet az nem ugyanaz. Itt lehet olvasni, hogy melyik melyik:

[link]

2019. máj. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem szervezett bűnözés. Bűnszervezet ha csak egy lopást követnek el semmiképp nem jön létre, bűnszövetség azonban már igen, az pedig a lopás minősítő körülménye. Hogy az elkövetők közül kettő vagy több rokoni kapcsolatban áll, az irreleváns.
2019. máj. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Többször is tűntek el dolgok. Tehát több is volt, igaz egy se bizonyítható (még)
2019. máj. 10. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!