Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek, hogy ne vigyek...

Mit tehetek, hogy ne vigyek el tesóm?

Figyelt kérdés
Elhagyott minket az édesanyank 11 éve. Apukám elvett egy másik nőt, de elváltak 1 éve. Van egy 13 éves öcsém, akire én vigyáztam mert edesapank börtönbe került. Én 28 vagyok. De most, hogy apa bekerult börtönbe az anyánk megjelenő, hogy el akarja vinni öccsemet. Már van vagy 5 gyereke otthon egyébként. Írt egy smst hogy ahol lakik ott a gyámhatóság elrendelte, hogy viheti a tesomat. Mit tehetek hogy nálam maradjon. Nem akarok neki rosszat. Voltunk mi is a gyamugyeseknel, ahol mi lakunk. Öcsém is elmobdta, hogy nem akar oda menni. Mit tehetünk?
2019. máj. 10. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Indíts eljárást, hogy a gyámja szeretnél lenni.


Nekem nővérem 17 éves koromban vette át a gyámságomat.


És ne higgy a bemondásnak anyádtól, hanem kérj hivatalos papírt hogy elviheti!

2019. máj. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Erőszakkal csak nem viheti el és ott sem tarthatja.
2019. máj. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Andizsuzsi ***** válasza:

Vagy troll kérdés, vagy anyuka hazudik. A 13 éves gyerek meghallgatása és a körülmények feltárása nélkül a gyámhivatal nem hoz döntést.


Bementek a gyámhivatalba és kéred a testvéred felett a gyámságot, Meg fogod kapni.

2019. máj. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Korábban is leírták, de hivatalos papír kell, valamint te fordulj magadtól a gyámhatósághoz, mint a bátyja... ilyen helyzetben jó esélyed lenne...
2019. máj. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták, hogy nem lehetek mert apa és anya nem egyeztek bele.
2019. máj. 10. 12:21
 6/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Én anyám sem egyezett bele. Voltunk bíróságon, volt környezettanulmány nővéremnél is, meg anyámnál is, és a tanulmány kimondta, hogy anyám környezete gyereknevelésre nem alkalmas (mondjuk az akkor 8 éves féltesónk ott maradt...).


Így lett nővérem a gyámom.


Ahhoz kellene a beleegyezésük, ha örökbe akarnád fogadni.

Mindenképp beszélj egy gyámügyi ügyintézővel.

2019. máj. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Apádnak a börtönből nem sok szavazati joga van, anyád meg 11 éve elvesztette a jogát, hogy döntsön.

Minden önkormányzatnál és bíróságokon van ingyenes jogi tanácsadás, beszéljétek meg az ügyvéddel!

A gyereket meg ne add, hozzon anyád határozatot!

2019. máj. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!