Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kinek címezzem az e-mailt?

Kinek címezzem az e-mailt?

Figyelt kérdés
Lenne egy észrevételem egy település egyik közterületének tisztaságával kapcsolatban, amit szeretnék megírni a polgármesteri hivatalnak. Kinek címezzem a levelet, ki az illetékes ebben? A polgármester vagy a jegyző?

#jegyző #polgármester #közterületfenntartás
2019. máj. 28. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem valami ötlet, vagy feljánlás, akkor egyiknek se. Amúgy inkább a jegyző
2019. máj. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem küldöd el mind a kettőnek? Az eredmény ugyanaz lesz, bár remélem tévedek.
2019. máj. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 ConnectCare ***** válasza:
100%

Ha politikai vagy tulajdonosi jellegű (pl. vegyen a város több seprűt) akkor a polgármesternek, ha hatósági jellegű (X jogszabályt a település nem tart be), akkor a jegyzőnek.


De az önkormányzati rendszer Magyarországon olyan szinten keszekusza, olyannyira nem letisztázott, hogy kihez mi tartozik, hogy kb. bárkinek küldheted, majd a polgármesteri hivatalban házon belül kitalálják ki kapja.

2019. máj. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A hivatal honlapján biztosan írják, melyik ügy/téma melyik csapathoz tartozik és ott , a személyes panasztételhez kellő nyitvatartás mellett minimum telefonszámot, de mail-címet is közzétesznek.

Nálunk ugyan a polgármesternek is van a "hivatalos" elérhetőségen túl olyan, egyébként hivatalos ügyek intézésére készített mailcíme, amit NEM a hivatali irodákban erre szakosított ügyintézők (és csak ők) olvasnak, tehát működik a közvetlen kapcsolat IS a "kisemberek" és a poli között.

Sztem csöngess meg egy számot, a Közterületnél vagy a Polgármesteri Hivatalnál ,vázold pár tőmondatban a panaszod és kérdezd meg, amit itt. Biztosan nem hajtanak el a csudába, ellenben tényleg olyan helyre lövöd majd a mailt, ahol olyan ember olvassa, aki érdemben tehet az ügyedben, akár fel is veszi veled a kapcsolatot. Egy egyperces telefonálást megér...

2019. máj. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Konkrétan egy Balaton parti település parti sétányáról van szó, ahol évek óta azt tapasztalom tavasszal, hogy tele van döglött halakkal. Az idei állapota viszont még a szokásosnál is rosszabb volt, gyakorlatilag bűzlik a környék. Mivel nem egy szegény településről van szó, és egyébként meglátszik, hogy évről-évre építenek valamit, hogy szebb legyen a település, ezért gondolom itt a takarítás nem pénz, hanem odafigyelés kérdése. Ezért gondoltam, hogy talán pozitívan fogadnák az észrevételemet. De mivel nem helyi lakos vagyok, ezért nem igazán tudom, kihez kéne fordulni, és hát nem is érint annyira közvetlenül a dolog, tényleg csak egy pár soros udvarias levélre gondoltam. A honlapjukat néztem, de nem igazán tudtam ezt a problémát egyik osztályhoz sem besorolni, ezért gondoltam, hogy talán inkább valamelyik vezetőnek küldeném, ő jobban tudja, kihez kell továbbítania, ha foglalkozni akarnak a problémával.
2019. máj. 28. 10:05
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az adott településnek biztosan van köztisztasági rendelete, s a rendeletalkotás a képviselő-testület hatásköre, a képviselő-testület elnöke pedig a polgármester. Ha szeretné, hogy a kérdést rendelet szabályozza, akkor célszerű a polgármesterhez fordulni.
2019. máj. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
6-os rajtszámú versenyző vagyok, a kérdező 5-ös kiegészítését még nem olvastam el, amikor megírtam a 6-ost, az 5-ös tudatában annyit elmondok, hogy nem kell erről okvetlenül rendeletet alkotni, ez a polgármesteri hivatal feladata, s mivel a polgármesteri hivatal dolgozóinak munkáltatója a jegyző, ezért érdemes hozzá fordulni. Persze ha rendeletben szeretné látni ezt az egészet, akkor fordulhat a polgármesterhez is.
2019. máj. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (kisváros), az önkormányzat honlapján fent van, hogy milyen ügyben kit kell ketesni
2019. máj. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. máj. 29. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!