Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kellenek cenzorok egy internet...

Kellenek cenzorok egy internetes fórumra?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, törvényi (magyar/EU) előírás-e, hogy a weboldal tulajdonosa felelős az oldalon megjelenő posztokért?

Pl. facbook-on, és ezen az oldalon is vannak moderátorok, ami komoly költségekkel jár.

Ha felelős a megjelenő posztokért, akkor mit vonhat maga után, ha mégsem teszi?

Valamint vannak kifejezetten trágár oldalak: ezeket miért nem büntetik, kapcsolják le ha a becsületes oldalaknak kemény pézneket kell ölniük a cenzúrába?



2019. jún. 1. 05:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Talán biztonsági szempontból kell, hogy legyen valamiféle megfigyelés, hogy mondjuk nem toboroznak törvénytelen dolgokra. Meg hogy nem reklámoznak cégeket, mit tudom én.
2019. jún. 1. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom, a trágár oldalakat miért nem kapcsolják le, de az itteni cenzorok egyediem értelmezik a munkájukat.

A trollkodást a politika rovatban simán eltűrik, holott minden egyes válaszadásnál ott a lista, hogy milyen szempontok alapján lehet, illetve nem lehet. Nekem számtalan válaszomat, kérdésemet törölték már, miközben provokatív, másokat sértő, rágalmazó kérdések és válaszok megmaradnak. És nem az zavar, hogy a gyűlölet fenntartásának szándékát nem törlik, hanem az, hogy az érveket igen.

2019. jún. 1. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%
A komcsik, pl fideszesek szerint igen, lásd kakukmarci. Persze az ő cenzorukat értik ez alatt, mint a párttvknkél, pártmédiánál.
2019. jún. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az itt lévő moderátorok nagyon gyakran logikátlanul végzik a munkájukat és nem lehet érvekkel megtárgyalni hogy mit is láttak a kérdésfeltevésben ami sértette a szabályokat. Rögtön elég súlyosan büntetnek. Ami mondjuk ki elnyomást jelent a kommunikáció szabadságában.


Nem engednek tanulni a kérdésfeltevés hibáiból mivel nem magyarázzák el miért törölték, de büntetéssel lenyomják a fórumos közélet frissességét.


Sokszor azt érzem hogy a moderátor félelemből kényelmességből inkább törli a kérdést mintsem hogy érvelne a vélemény nyilvánítás és a kérdésfeltevés szabadsága mellett a bejelentővel szemben.


Nagyon sok kérdésnél pedig a rosszindulatú ártó vélemények belefoglalását simán eltűrik a kérdésekben.


Akiknek inkább utánanéznék és kizárnám azok akik állandóan jelentgetnek a moderátornak, ok nélkül.

Pl. azért mert fájó nekik az olyan kérdés ami a saját pártjuk zűrös ügyeit boncolgatja. Őket inkább olyan netes spiclinek érezném itt.


Kéne egy fórum ahol meg lehet aktívan beszélni a kérdésekkel összefüggő körülményeket.

Mert így kiszolgáltatott a kérdező a moderátoroknak.

2019. jún. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, van erre törvény. Már akkor is volt, mikor nem voltunk EU tagok. Minden civilizált helyen van ilyen. És valóban, felelős a tulajdonos a megjelenő tartalomért és látványért.

Azonban minden ilyen ellenőrzést (azaz a törvény betartatását) emberek végeznek. Emberek eltérő képzettséggel, beállítottsággal és nézetekkel. Ezért ez a munka beleértve az ellenőrző emberek ellenőrzését is, mindig a résztvevők minőségét tükrözi. Ezt szokták úgy fogalmazni, hogy minden törvény annyit ér, amennyire betartják. És a betartásában részt vesz a teljes társadalom. Ha itt az a megállapítás például, hogy a GYK e szempontból meglehetősen gyatra, akkor az azt jelenti, hogy aki ide jön, ezért mind felelős. Eltérő mértékben, de felelős. A viselkedés, amely ezt az állapotot létrehozza, egy közszemlélet következménye.

2019. jún. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5 köszönöm, ez már majdnem válasz a kérdésemre, az előbbiek csak hőzöngések, semmi hasznos.

Itt most nem arra vagyok kíváncsi, hogy konkrétan a gyakori esetében hogy megy, bár persze példának jó, és nem is az idejárók felelősségére, hanem az oldal üzemeltetőjének felelősségére.

Eddig azt szűrtem le a válaszokból, hogy VAN felelőssége az oldal üzemeltetőjének, ezért is vannak moderátorok.

Másként fogalmazva: még ha valakinek úgy van kedve, és nyit egy facebook szerű oldalt, ahol mindenki azt ír amit akar, tehát teljes szólásszabadság van, sem teheti meg, mert ez törvénybe ütközik ugye? És ilyenkor nem csak a trágár, uszító, aggresszív posztolót, de az oldal üzemeltetőjét is felelősségre vonják?

2019. jún. 1. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!