Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehetne a rendőrökre...

Hogyan lehetne a rendőrökre rákényszeríteni a jogszerű eljárást?

Figyelt kérdés

Egy borzalom ami itt nálunk ma megy.


Két alapvető dolog, csak err emondjon valaki valamit, mégis hogyan lehetne megoldani, hogy ne azt tegyék, amihez csak kedvük van.


1, megyek autóval, megállítanak és elkezdik megbüntetnek mert nincs bekapcsolva a bizt. övem, én pedig felháborodottan mondom, már hogyne volna, még mindig be van! erre pedig a pofámba vágja röhögve, h őt ez nem érdekli, mert 3 rendőrrel szemben ezt mégis hogyan akarom bizonyítani? -- na nem durva ? hogyan lehetne itt nekem igazam?


2, aztán meg mindig is gyanúsak ezek a "beismerő vallomások", már ne is haragudjatok, de majd bolond lesz beismerni bármely épelméjű ember akit gyanúsítanak valakivel. na aztán beszélgettük ügyvéddel is, hog ytelejsen bevett szokás h egyszerűen agyonverik a pacxienst és kész, azt ír alá, amit akarnak,. még azt is , amit nem is lát, mert ügyvéd mondja éppen, hogy egyszerűen el se engedik olvasni azt ami elvileg a gyanúsított vallomása, ők legépelik aztán az orra alá nyomják aláírásra, és merje csak elolvasni vagy nem aláírni, egyszerűen agyonverik.

na és ? ki fogja ezt bizonyítani? ott lesz 20 rendőr aki bizonyítjha,. hogy senki nem ért hozzá, és bizony ő maga tett beismerő vallomást. nektek ez nem bűzlik már messziről ?

de egyszerűen hogyan lehetne kivédeni, hogy a gyanúsított ne tudja a saját igazát bizonyítani, azaz ne maradjon egyedül a rendőrökkel. egyedül, ha születne egy olyan jogszabály amely kötelezővé teszi, hogy minden egyes esetben kötelező legyen az ügyvéd, és ügyvéd nélkül alá se lehessen iratni semmit. na csak ez meg költséges megoldás.

de úgy látszik más meg nem marad, mert kicsit el vagyunk maradva a jogállamiságot tekintve, és muszáj valamit tenni


Mit gondoltok minderről ? Nincsenek egy kicsit túlságosan eleresztve rendőreink ??


2010. júl. 8. 07:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogyan lehetne az állampolgárokra rákényszeríteni a jogkövető magatartást?
2010. júl. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

érdekes, mifelénk ilyenek nincsenek (van pár sztori azért, mert vannak rendőr haverjaink)



amúgy 1-re diktafon bekapcs, amikor megállítanak ;)

2010. júl. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen, a diktafonon már én is gondolkodtam, na csak ha azt észteveszik akkor meg megint mivel egyedül vagyok, még el is veszik és széttapossák aztán annyi, de tuti tetőcsomtartó lécet be fogom mikrofonozni valahogy mert ez már kicsit sok amit művelnek
2010. júl. 8. 09:29
 4/6 A kérdező kommentje:

első, ne hari, ez nem válasz, épp fordítva működik így a dolog, hiszen az ártatlannal is alá íratják, főleg h mivel ilyen idióta statisztika-alapon meg yminden, tulképp nekik mindegy kit találnak egy adott bűncsleekményhez csak legyen vbalami palimadár akire ráhúzhatják, és ügy megoldva, teljesen mindegy h ő volt vagy nem ő volt, aztán utána bíróságon már hiába vonja vissza az egész vallomását (ami nem ritka - vajon miért?), a jó isten nem hisz neki ...


na ez is durva és ezzel a statisztikai elvárással is szakítani kéne már végre

2010. júl. 8. 09:32
 5/6 anonim ***** válasza:

első vagyok...

Érdekes, engem még SOHA nem találtak meg ilyennel a zsaruk. Vajon miért? Sem autóval, sem egyéb módon.

Aki meg mondjuk (első) rendszám nélküli BMW-vel jár, az megérdemli... (ez csak egy példa volt).

2010. júl. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

hát és milyen érdekes, én egy sima G astrával járok, rendszám van rajta ... szal semmi extra


amúgy nem jó a példád mert pont az ilyen bmw-s rendszám nélkülieket garantáltan nem merik megállítani, ne viccelj, azoknak is van családjuk, és nézd meg általában kik ülnek benne, nem akarok általánosítani, de úgy 90% alvilági alak, erről már többször magam is meggyőződtem, és sőt rendőr vallotta be egy fórumon, h pontosan így van, ők is félnek azért és neki is haza kell menni a sötétben ...

2010. júl. 8. 14:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!