Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kérdésem egy kicsit bonyolul...

A kérdésem egy kicsit bonyolult családi házzal kapcsolatos szerintetek ez igy jogos? Vagy a szülöket is ki kell fizetni?

Figyelt kérdés
Vannak a szülők és négy gyerekük abbol hárman külön laknak van családjuk.A 4ik megakarja venni a szülöi házat a kérdés az hogy kit is kell kifizetnie belöle?Véleményem szerint a szülök élvezeti joguk van halálukig mivel ök ott maradnak es a 3 testvért kell kifizetni.Tehát ha 10 millát ér akkor 2,5 mill.fizet ki fejenként a 3 testvérnek.Jol gondolom hogy ez igy jogos?
2019. jún. 9. 22:09
1 2
 1/11 mi a fene ***** válasza:
73%
Ahogy megegyeznek.A haszonévezet fejében a szülők eltekinthetnek a vételár 1/4 részéről,de ezt bele kell írni a szerződésbe, a későbbi viták elkerülése végett. Egyébként meg annak adják el a szülők a saját tulajdonukat, akinek akarják, miért kellene a többi testvért kifizetni ? Azt csinálnak a vagyonukkal, amit akarnak !
2019. jún. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%

Szerződéstől függ ahogy előttem is írták. A szülők rendelkeznek a saját vagyonukkal így a házzal is. Ha elakarják adni akkor akárkinek eladhatják, akár csak neked. Ebben az esetben csak a szüleidnek fizeted ki a mondjuk 10 milliót. A testvéreid meg ha kapnak a szülőktől akkor jól járnak.

Viszont ha nem eladni akarják, csak haszonélvezeti jogot kérnek, és te cserébe a házat kéred akkor a testvéreid részét ki kell fizetned.

A szüleid meg eltartási szerződés fejében életre szóló haszonélvezetet kapnak a házra, és egyéb juttatásokat is.

Pl: Köteles vagy gondoskodni róluk, még akkor is ha mér betegek, és nem hajlandóak idősek otthonába menni. Gyógyszereiket, napi ellátásukról is gondoskodnod kell, és ha eljön a vég a temetés is rád hárul.( tudom benne voltam)

2019. jún. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
84%
Kinek a tulajdona a ház? A négy testvér nevén van és a szülők a haszonélvezők? Ebben az esetben a testvéreket kell kifizetni, amennyiben belemennek ugy ahogy írtad. Ha a szülők tulajdona a ház, akkor a szülőket teljes árban, ha el akarják adni. Hiszen egy vadidegennek is eladhatnák és azt kezdhetnének a vagyonnal amit csak szeretnének. Az az érzésem hogy az utóbbi lehetőség áll fenn.
2019. jún. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

Jogilag a szülőket illeti mind a 10 millió, aztán ők eldöntik, hogy kinek és mennyit adnak.

De ha a haszonélvezetüket megtartják rajta, akkor az már nem 10 millió, hanem csak 3-4 millió jó esetben.

Ellenben ha ti a családban úgy egyeztek meg, hogy a szülők bent laknak, ti meg fejenként 2,5 millióval ki vagytok fizetve a majdani örökségből, akkor azzal sincs semmi baj, az ügyvéd így írja meg a szerződést.

2019. jún. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
96%
Szép is lenne, ha egész életemben dolgozok a párommal a családi házért, de még életemben a gyerekeim a saját tulajdonuknak tekintenék! Ha meghalnak a szülők, akkor majd kifizethetik a testvéreket, addig szerintem semmi közük a házhoz. És ha még élnek 20-30évet, és pl el akarnak költözni egy kicsi panelba, hogy ne legyen gondjuk a kerttel vagy akármivel? Akkor ott lesznek pénz nélkül? Vagy ha egyik meghal, és a másik úgy dönt, hogy beköltözik egy öregek otthonába, ahol meg kell venni a szobát, kb 10 millióért?
2019. jún. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Az 5-nek minden gondolata tökéletes.

Én sem értem, hogy miért ennyire sürgős megvenni a szülők életében a házat?

Ráadásul ha elhunynak szegények, lehet, hogy ötszörösét fogja érni és jobban jártok.

2019. jún. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Az örökség a szülők halálával nyílik meg. Az, hogy te előre kifizeted, egy őrült nagy butaság. Az ingatlan a szülőké, velük kell megegyezned. Őket kell kifizetned, ha megvásárold az ingatlant. Az, hogy a szülők mit tesznek a pénzzel, felélik, vagy odaadja a gyermekeiknek, az már az ő döntésük...
2019. jún. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
A szülők a tulajdonosok.. Hogy merült fel benned hogy nem a tulajdonosnak kellene fizetned?
2019. jún. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A tulajdonosokat kell kifizetni, ha el akarják egyáltalán adni
2019. jún. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó nekem is van két gyerekem,de nemhiszem hogy azért szültem két gyereket,hogy aztán elvegyem tölük a pénzt azért a házért amit pl.én is megörököltem.Ez az én véleményem a szülők halálukig élvezeti joguk legyen és a négy testverböl a egy testvér kifizetti a 3at.
2019. jún. 12. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!