Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha kamerát szeretnék a ház...

Ha kamerát szeretnék a ház elé rakni, hogy figyeljen a kocsira akkor annak mi a legális módja?

Figyelt kérdés
Több mint kétszer előfordult, hogy letörték a tükrömet illetve karcolásokat találtam reggelre. Olyan környéken lakom ahol sok a cigány. Ha telepítek egy kamerát a háztetőmre vagy a bejáróra akkor azt szabadon használhatom? Vagy ennek van valami legális útja, hogy használható lehessen bizonyítéknak?

2019. jún. 10. 21:32
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy a ház előtti járdát figyelné, illetve a kocsit, nem más birtokát vagy vagyonát.
2019. jún. 10. 21:42
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem telepíthetsz ilyet. Magáncélú megfigyelőrendszer nem telepíthető úgy, hogy rálásson közterületre.
2019. jún. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor hogyan lehet bizonyítékot szerezni?
2019. jún. 10. 21:56
 4/12 anonim ***** válasza:
2019. jún. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ez oké, dashcam de ez nem néz 360 fokba kívülről.
2019. jún. 10. 22:26
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem három éve van kamerám ami nézi a parkolóba álló autóinkat, én azért tettem ki mert leöntötték kólával, meg kaptam egy halálos fenyegetést és mivel ismerem az ürgét és egy gyáva maszat, tudom, hogy az autóimba tenne kárt. Szerelő aki feltette mondta, hogy le fogják vetetni mert szabálysértő, érdekes, eddig segített egy talált tárgynak visszamenni a gazdihoz meg pár "nem írom le " dolgot rögzíteni (pl. kocsiba a srác arra járó nőkre verte -nem magát hanem a szerszámát- (pont oda állt ahová én szoktam)


Jó tanács, rendőr nem fogja levetetni, csak a bűnöző jó akaród -mert akinek szúrja a szemét egy kamera annak mocskos dolgai vannak- és ha azt mondod, hogy a kamera nem rögzít, pl. időképnek készíted mint webkamera, onnantól kinyalhatják mert nem tudnak róla meggyöződni mert ahhoz be kéne menni a házadba -ha ott tartod a rögzítőt- és rendőr meg külön ezért nem fog bemenni. Közteres sem, annyi elég, hogy azt mondod, webkam. :)

2019. jún. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Menetrögzítőre meg pattannak az általad említett szutykok, nem kellene a kocsiba hahyni éjszakára, feltörik, ellopják.. jobb a dom kamera.
2019. jún. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kiteszed és szevasz. Ha valaki ágaskodik azt mondod, hogy kamukamera, nincs bekötve. Emiatt nem fognak nálad házkutatást tartani.
2019. jún. 11. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
És ha megint történik valami akkor azt felhasználhatom bizonyítékként? Vagy akkor az ugye nem számít?
2019. jún. 11. 20:41
 10/12 anonim ***** válasza:

Tudtommal ugyanúgy van, mint az autós kamerák esetén. A bíróság dönti el, felhasználható-e.

"2018. január 1. napjától új Polgári Perrendtartás lépett hatályba. Az új törvény a korábbival ellentétben kimondja, hogy jogsértő, és így perben fel nem használható az a bizonyítási eszköz, amely jogsértő módon keletkezett vagy a bíróság elé terjesztése személyiségi jogot sértene. Ez azt jelenti a gyakorlatban, hogy a fedélzeti kamerák felvételei nem lennének bizonyítékként használhatóak.


A törvény azonban kivételesen mégis lehetővé teszi a jogsértő bizonyíték figyelembe vételét, de ehhez a jogsérelem jellegét, mértékét, a bizonyíték tényállás felderítésére gyakorolt hatását és - a szokásos fordulat szerint - az eset összes körülményét mérlegelnie kell a bíróságnak."

2019. jún. 12. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!