Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Különvagyonnak számít így a...

Különvagyonnak számít így a lakás?

Figyelt kérdés

Házasságkötés előtt volt a nevemen egy lakás. Idáig nekem is tiszta, hogy ez különvagyon.:)


Ezután elköltöztünk, de mivel férjemnek sok adóssága volt, jobbnak láttuk, ha az új lakásnak is én leszek a 100%-os tulajdonosa.


Majd pár év múlva ismét költöztünk, ismét 100%-os tulajdonos vagyok, az ingatlan adás-vételi szerződésben egy mondat erejéig szerepel az ügyvéd kézírásával, hogy ez az én saját tulajdonom.


Tudom, hogy ez nem egy hivatalos házassági vagyonszerződés (ha egyáltalán ez a rendes megnevezése), igy ha most esetleg elvàlnánk, még különvagyonnak szàmítana ez a lakás? Vagy 50%-át már automatikusan vinné párom?


2019. júl. 1. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha házassági vagyonjogi szerződést szeretnének kötni, mely felülírja a házastársi vagyonközösséget, akkor azt közokiratba vagy ügyvéd által ellenjegyzett magánokiratba kell foglalni.


Tehát a példában szükséges, hogy derüljön ki, a férj beleegyezését adta abba, hogy a feleségé legyen az ingatlan (különvagyon), s ezt a fentebb említett okiratfajták egyikébe foglalták.

2019. júl. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Minden,amit a házasságkötésetek alatt vettetek - mindegy, hogy kinek a nevére van írva - az közös szerzemény.

Kivéve, ha bizonyított módon(!) valamelyikőtök különvagyonából (öröklés,ajándékozás, vagy a házasságkötés előtt megszerzett ingatlan eladásából) lett vásárolva.

2019. júl. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Előkerestem az adásvételit pontosan, és az egyik pontja úgy szól, hogy záradékként rögzítik, hogy a jelen ingatlan vételárának alapját képező ingatlan az előző ingatlan eladási ára, amely házasságkötés előtt szüleimtől kapott pénzből valósult meg, így ez a lakás a különvagyonomnak számít és ezt férjem is elismeri, és alá is írta ő is.
2019. júl. 1. 15:10
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

A törvény szerint ha a hazasság kötés után veszitek akkor közös vagyon.

Gyakorlatban meg nem egyértelmű.

Nálunk úgy volt hogy anyukám újra férjhez ment és utána közösen megvették azt a lakást amiben addig lakott a nevelőapám és bérelte.

Anyukám halála után a nevelőapám azt mondta hogy semmi közöm a lakasból nekem jaró örökséghez. Bíróságra mentem ahol megállapították hogy az ingatlan házasságon belül szerzett közös vagyon,aminek a törlesztését és a rezsijét 25 éven keresztül együtt fizették,csekkekken szerződésen mindkét név ott van,ennek ellenére 100%ban a nevelőapamé a lakás. És még rám terhelték a 600ezer perköltséget is. Szóval ilyen is van.

2019. júl. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha a férje is aláírta, akkor létrejött a szerződés és az ügyvédi ellenjegyzés is megtörtént.


A biztonság kedvéért bevezethetik ezt a szerződést a Házassági és Élettársi Vagyonjogi Szerződések Nyilvántartásába, ekkor a szerződés harmadik személlyel szemben is hatályos lesz, tehát nem hivatkozhat rá senki, hogy ő erről nem tudott.

2019. júl. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Jèzusom 4-es ez nagyon durva...!:(

2019. júl. 1. 16:48
 7/9 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem lenne: ha ebből a különvagyonomból most vásárolnánk egy másik ingatlant, amiben én 90%, férjem 10% tulajdonrészes lenne, akkor egy esetleges váláskor is ilyen arányban osztódna a vagyonunk vagy mindenképpen 50-50%-ban?
2019. júl. 1. 17:11
 8/9 anonim ***** válasza:

#7

Nem 50-50%, hanem a váláskori forgalmi érték 90-10%-ában részesültök.

2019. júl. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. júl. 1. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!