Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy kell biztonságosan...

Hogy kell biztonságosan felmondani?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy váltani fogok munkahelyet, 30 nap a felmondási idő.

Ez az első munkahelyem, szóval nem tudom, hogy pontosan mit hogy kellene.

Ha megállapodok az új munkáltatóval akkor meg is írjuk a munkaszerződést amiben szerepel, hogy mikor kezdek?

Esetleg szándéknyilatkozatot írunk alá?

Arra gondolok, hogy nem szeretnék úgy felmondani, hogy mondjuk szóbal megbeszéltük, hogy akkor 1 hónap múlva kezdhetek, aztán 1 hónap múlva azt mondja az új munkaadó, hogy bocsi mégsem.



2019. júl. 3. 20:51
 1/2 anonim ***** válasza:
A 30nap évtől függ... Ha régóta vagy ott akkor nyilván betartják habár én 3èvig dolgoztam egy helyen és nekem sikerült megalkudnom úgy velük hogy a 30nap-nak a felét elengedjék és úgy is beszéltem meg az új munkaadómmal hogy ha 2hetet betartanánk az nem baj! Így mindenki jól járt és hozzáteszem a régi munkaadómnál nagy a munkaerő hiány és mégis elengedték a felét a 30napnak persze megbízhatóan dolgoztam nekik szóval én jóban voltam a munkaadómmal!
2019. júl. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudsz biztosra menni, hiszen jelenleg alkalmazásban vagy, bármiféle szerződést csak akkor írhatsz meg ha felmondtál. Amit ugye éppen el akarnál kerülni.

Sok évvel ezelőtt dolgoztam olyan helyen ahol az egyik kollégát attól a cégtől csábították át ahol már előtte évtizedekig dolgozott, hogy oldjon meg egy nehéz feladatot, amivel más nem boldogult. Pár hónap alatt megcsinálta - és egyből fel is mondtak neki. Odadobta a régi jó munkahelyét egy ígéretért, egy lehetőségért és az új cége csakis a saját hasznát nézte, amikor már nem volt nekik fontos akkor kidobták.

Nyilván van mód arra, hogy valamiféle kötelezettséget vállaljon az új céged, de nem fogják megtenni. Nekik nincs abban semmi üzlet ha bekorlátozzák magukat, a kockázatot bizony rád fogják hagyni.

2019. júl. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!