Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez szinte beismerő vallomás...

Ez szinte beismerő vallomás vagy szerintetek jó vagy magam alatt vágom a fát?

Figyelt kérdés

Nem értek hozzá. Január közepén rámhívták a rendőröket, hogy a fedett fürdőben két öltözőszekrényt feltörtek ,egyikből 85 ezer forint, másikból 55 ezer forint tűnt el. Hárman látták, hogy én mentem ki az öltőzőből, utána észlelték, hogy fel van törve két szekrény kihivták a rendőröket addig utánamfutottak, visszatartottak, közben a sértettek észrevették hiányukat. A rendőrök kijöttek, megbilincselve a nyakam megfogták, lenyomták a fejem majdnam a hasamig és úgy löktek be a rendőrautóba, előállítottak, dolog elleni lopás bűntett miatt kihallgattak, őrizetbe vettek, de másnap kiengedtek. Volt nálam 160 ezer forint, ebből lefoglaltak 140 ezret a kár miatt. Aztán hazaengedtek. Mindegy, hogy lefoglalták a hiányt 3 nap mulva kijöttek házkutatásra, de nem kutattak semmit csak felírták a hász szobáinak számát stb, mert kötelező kutatást tartani. Tagadok végig, többször voltam kihallgatáson, tagadok, mert nem én követtem el. Az eset után egy hónap mulva jött egy határozat a rendőrségről, hogy egy harmadik személy is az eset után pár nappal feljelentést tett ,mert neki is hiányzott 51 ezer forintja. Irták, hogy kétséget kizáróan megállapítható, hogy azt is én követtem el. Az ügyben is kihallgattak, de az sem, az előtte levőket sembén követtem el. Arra gondoltam, hogy abbsn az ügyben ami utána derült ki, az első házkutatás után, abban nem kérték még, hogy adjak még át a rendőrségre 51 ezret, lefoglalásnak, házkutatást sem csináltak, hogy adjak még 51 ezret. Arra gondoltam, hogy ezután is eszükbe juthat vagy a rendőrnek vagy az ügyésznek, hogy még házkutatást kellene tsrtani, lefoglalni 51 ezret tőlem és ma felkerestem annak az embernek a nevét telefonszámát, akinek 51 ezre elveszett és közöltem vele, hogy holnap rózsaszín csekken elküldöm neki, mert engem gyanusítanak, azt mondta rendben és elköszöntünk. Mindegy, hogy nem én követtem el, a rendőrségen 140 ezer két ember sérelmére le van foglalva, ez az 51 ezer, erről nem beszélnek, hogy hogy jut el a 3.sértetthet, én elküldöm neki az 51 ezret, hogy nehogy eszébejussonna rendőrségnek, hogy még 51 ezret le kell foglalni. Elküldöm a sértettnek, aztán akkor biztos nem lesz házkutatás, lefoglalás, mert elküldtem és a rózsaszín csekk másolatot elküldöm a rendőrségre és odaírom, hogy nem én követtem el, de mivel engem gyanusítanak , a 3.sértettnek elküldtem a pénzt, azért hogy legyen nála. Viszont odaírom, hogy a cselekményeket nem én követtem el és majd bíróságon kiderül az igazság.


Ez egyenlő egy beismerő vallomással?

És ez jó vagy nem, esetleg bizonyíték eltűntetés, hogy elküldtem a pénzt de odairtam, hogy tovább ra sem én követtem el?


Lehet nem kéne küldeni, de már beszéltem telefonon a 3.sértettel és várja.



2019. júl. 7. 20:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A hülye...
2019. júl. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

Hát ha nem te loptad el egyiket sem, és nem is játszottál össze azzal, aki ellopta, akkor nem értem, miért fizetnél bárkinek is.

Igen, ennek van olyan olvasata, mintha beismerted volna, hogy te loptad el.

A vicces az, hogy ha azonnal elkaptak, és nem volt nálad annyi, mint a 3 feltörésből összesen, akkor szinte kizárt, hogy mindegyiket te követted volna el. Szerintem a harmadiknál ezért nem mozdultak rád.


Inkább arra kellett volna koncentrálnod, hogy mit csináltál a fürdőben, ami életszerűvé teszi, hogy pont akkor, pont onnan jöttél ki. Netán te láttál-e valakit.

Illetve azt végiggondolnod, miért volt ennyi pénz nálad, azt honnan vetted ki, vagy kitől kaptad. Ha pl. pár nappal előtte egy bankautomatából, a saját bankszámládról vettél ki hasonló összeget, akkor logikus, hogy ez a pénz volt nálad, nem a lopott pénz. Vagy ha egy megrendelőd/ügyfeled készpénzben fizetett hasonló összeget, akkor meg onnan származik. Talán érthető, mire gondolok.


Más.

Nem tudom, ez milyen fürdő, kik járnak oda, de nekem abszurd, hogy ekkora összegeket hagynak KP-ban egyesek egy fürdő öltözőszekrényében.

De az sem világos, miért mászkálsz te ennyi pénzzel a zsebedben és mit csináltál az öltözőszekrények körül. Ha te is fürdeni voltál, akkor még érthetetlenebb, miért vittél oda ennyi pénzt.

2019. júl. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a baromságot. Tőlem is elloptak 150E-t, ha megadod nem teszek feljelentést. Számlaszám mehet?
2019. júl. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

99%, hogy trollkodsz.


De azért válaszolok, az 1%-ra való tekintettel.


A helyszíní motozáson 160.000 Ft-ot találtak nálad, viszont az eltűnt pénz összesen 191.000 Ft.


Még egy ügyvéd-gyakornok is röhögve lesöpri a felhozott vádat az asztalról ...

2019. júl. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Aznap este dnst-t vettek a szekrény lakat pántokról, tőlem nem. Most pénteken voltam megint folytatólagos kihallgatáson és közölték, hogy vesznek tőlem dns-t. Vettek, aminek örűltem nagyon, mert gondolom összevetik és kiderül az ártatlanságom végre, mert már január óta folyik az ügy.
2019. júl. 7. 21:15
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Közben eszembe jutott, hogy akiktől eltűnt pénz, azok hogyan bizonyítják, hogy pont annyit (szerintem a körülményekhez képest életszerűtlenül sokat) tartottak maguknál. Mondjuk volt nála 15e Ft, ő meg azt mondja, hogy 85e Ft volt. Ki tudja ezt ellenőrizni? Vagy ilyenkor jobb híján egy az egyben elhiszik, amit állít?

Az se mindegy, hogy a pénztárcájuk eltűnt-e? Ha igen, és nálad nem találták meg, máris gyenge lábakon áll a vád.


Aztán legfontosabb: mit igazolnak az ujjlenyomatok?

Ha a feltört öltözőszekrényeken, meg a táskájukon nincs rajta a te ujjlenyomatod, akkor szintén gyenge lábakon áll a vád. Legföljebb az merülhet föl, hogy a tolvaj segítője voltál, és neked adta oda a pénzt. De ő hova lett közben? Ki látta bármelyik ajtón kilépni a helyiségből?

Vannak-e kamerák valahol? Ha igen, azok mit láttak?

Szerintem pont azért nem lett eddig vádemelés, mert a nyomozók is látják, hogy ez így nem állna meg a bíróság előtt.

2019. júl. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%

"Aznap este dnst-t vettek a szekrény lakat pántokról, tőlem nem."

Egy DNS vizsgálat többe kerül, mint a kár, amire a nyomozás irányul. Biztosan nem csinálnak DNS tesztet.

2019. júl. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

"Hárman látták, hogy én mentem ki az öltőzőből ... Volt nálam 160 ezer forint"


Na szóval fürdőbe mentél 160.000 Ft-tal a zsebedben. Csak úgy. True story bro', tudod kit nézz hülyének...


Jobban fel lennél te háborodva, ha ártatlanul vádoltak volna meg, és nem azon járna az eszed, hogy hogyan fogod kártalanítani a 3. sértettet...

2019. júl. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha elküldöd a pénzt, de kijelented, hogy továbbra sem te követted el csak nem akarod a nyomozást bonyolítani, ez nem beismerő vallomás.


Egyébként a tárgyaláson a bíró biztos megkérdezi, hogy ha nem te követted el, miért küldted el a pénzt.


Megmondod, mert téged gyanusitanak és addig legyen ott, ìtélet után ha bebizonyosodik nem te voltál, az előző két esetben amit lefoglaltak, visszakapod és visszaköveteled a 3. sértettől is amit elküldtél neki, csak a nyomozást nem akartad bonyolítani és nem akartál + házkutatást.


Egy rendőr

2019. júl. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Minújság Kecskeméten?


Ne etessétek a trollt, ezt a sztorit már kb 3 különböző formában kiírta

2019. júl. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!