Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Letiltható valahogy az önkormá...

EagleHUN kérdése:

Letiltható valahogy az önkormányzatnál a vegyszeres szúnyogirtás?

Figyelt kérdés

Ha megyek az utcán és valakit lefújok egy flakonból valami ismeretlen vegyszerrel csak úgy miért ne.

Akkor ő feljelenthet?

Naná!

Elítélnek függetlenül attól lett -e baja az illetőnek? Naná!


Na most az önkormányzat permetezget minket valami ismeretlen vegyszerrel, most magamat nem is említem de pl terhes nőket, kisbabákat, kutyát, macskát, méheket stb.

Se meg nem kérdeztek senkit, se hozzájárulást nem kértek senkitől hogy ezt tehessék.


Nincs ennek valami jogi módja hogy elővegyük őket?


Egyébként mivel a vegyszeres kezelés szinte teljesen hatástalan a szúnyogpopulációra, de mellesleg az összes rovart öli, a hasznosakat is, beleértve a méheket, sokat nem vesztenénk a letiltásával.


Lehet ilyet hogy összegyűjteni x mennyiségű aláírást? Feljelentést tenni stb.?


Nem a szúnyog gyérítés teljes tiltásáról beszélek, hiszen létezik biológiai (egy fehérje) ami nagyon hatékony és semmi másnak nem árt! Ráadásul csak lokálisan célzottan az élőhelyre kell kiszórni!

Ez kiegészítve egy lakossági programmal amiben pl a nyitott hordókat szúnyoghálóval lefedik. A nyitott vizet tartó dolgokat pl autógumikat zárt helyre teszik stb.

Rendkívül hatékonyan lehet csökkenteni a városi szúnyog mennyiségét.


Ez a kérdés tehát csak a vegyszeres permetezés esztelen az egész várost mindenütt beszóró alkalmazásáról szól!


Mit lehet jogilag ez ellen tenni ma magyar országon?



2019. júl. 8. 22:13
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Még 1x leírom. Nem a szúnyogok irtása zavar, arra azt mondom kellhet is ha nem hagyjuk hogy a természet tegye a dolgát.

(Gondolok itt pl a fecskékre...)


Azzal az adott módszerrel van bajom amivel kies kis hazánkban dolgoznak.

Ezt már egyetlen nyugati országban sem csinálják, mert baromság, mert túlhaladták!

2019. júl. 11. 17:00
 22/30 anonim ***** válasza:
26%
De más módon nem lehet, azt értsd már meg! Majd mész a több ezer hektár erdőbe és takarod be a pocsolyákat, meg a nagy vizeket, amik mondjuk árvíz után maradtak? Gondolkodj már!
2019. júl. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

"Majd mész a több ezer hektár erdőbe"


Erdőben tudtommal nem is irtják. Maximum azon kicsi részeken ami közvetlen a település mellett van, vagy beleesik.

Szunyik önerőből túl nagy távot nem tudnak lerepülni, hacsak a szél be nem segít.


[link]


Itt azért a cikk végén engem is megleptek hogy van nagyon ritka gyors folyású patakot kedvelő faj is.


Másrészt a cikk a vegyszeres irtó szerről ír.

A biológiait meg sem említi.

2019. júl. 12. 23:43
 24/30 A kérdező kommentje:

Eh eh eh...


[link]


Az unio intézkedik az ügyben.

2019. júl. 18. 10:41
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Szeretnék neked pozitív példával élni.

Mi Pest m-i faluban élünk, ráadásul az oly lenézett keleti részen, mégis példamutató kezdeményezése volt a polgármesterünknek.

MINDENKIT megkérdezett szórólapon és a Facebookon, hogy megrendeljék e a vegyszeres szúnyogirtást, mert azt mondta, hogy ennek olyan biológiai és természetvédelmi súlya van, hogy egyedül ebben nem szeretne dönteni.

És láss csodát!

A falu 83 %-a elutasította a vegyszeres irtást!

Volt aki nem csak igen-nem közül választott, hanem pár szóval meg is indokolta (fecskék, méhek, egyéb bogarak, kiskertek, stb)

Eddig is szerettem itt élni, de ezek után még jobb érzéssel tekintem otthonomnak a települést.

2019. júl. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

#25 Szuper. Jó fej és korrekt polgármesteretek van! Tényleg pozitív példa. Ezt mindenütt így kellene csinálni!

Köszi.

2019. júl. 19. 08:21
 27/30 anonim ***** válasza:
Tegnapi hír, hogy jövőre EU-s szinten tervezik a levegőből való szúnyogirtás betiltását, ami a már kifejlett szúnyogokat célozza meg;és helyette a lárva korú szúnyogok irtására mennek rá.
2019. júl. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim válasza:
100%

Mostanában a Deltasect 1,2 ULV szúnyogirtó szert használják szúnyoggyérítésre.(Több önkormányzat weboldalán ezt lehet olvasni.)

Ennek az irtószernek a fő alapanyaga a deltametrin. Ezt érdemes tudni róla: [link]


Nálunk szintén lemondta a szúnyogirtást a polgármester. 😉

2019. júl. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
#27 #28 köszi az infókat. Nektek is ment a zöld pacsi.
2019. aug. 15. 18:49
 30/30 A kérdező kommentje:

Közben még erre akadtam, nem tudom melyik linkkel fog működni:

[link]


[link]


[link]


A kép melletti cikk:

"

Szóval itt van a térkép, az első amit az éve során láthat a nagyérdemű, és úgy hogy nem vagyok helybéli úgy is ki tudtam szúrni néhány aggályos dolgot... A Duna érintettsége, a város feletti Nemzeti Park érintettsége, de ugye azt is tudjuk játszótereket se szabad szórni, Szerintetek Szentendrén van olyan? Mondjuk a nyári koraestéken szerintetek van olyan hogy gyerekek is vannak ott? Esetleg kisgyerekes anyukák akik épp a következő gyermeküket várják, és kapják az idegműködés károsító mérget ami persze nem hat károsan a magzatra, legalábbis hivatalosan biztos nem... Kérdés a magzat fejlődő idegrendszere elolvasta-e ezeket a megnyugtató tájékoztatókat...

"

2019. aug. 15. 18:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!