Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ügyészségre vagy a rendőrsé...

Az ügyészségre vagy a rendőrségre tegyem meg az észrevételemet?

Figyelt kérdés

Nyomozás folyik ellenem több hónapja, az eddigi keletkezett összes irat egy példánya nálam van, mert kérésemre a rendőrség leküldte. Megállapítható, hogy nagyon rám akarnak húzni egy bűncselekményt ami 8 év börtön. Nem követtem el, de azt veszem észre hogy már nem is a rendőrség akarja nagyon rámverni a balhét, (de az is), hanem az ügyészség utasítgatja a rendőrséget, hogy mit kell rámbizonyítani, rám bizonyítékokat hamisítani.

Tehát az ügyészség dirigál.


Átolvastam az eddigi nyomozati anyagot, volna ésrevételem, nem is kevés.


Kérdésem:

Hová írjam az észrevételt, a rendőrségnek vagy az ügyészségnek? Valamint mit, hogy irjak bele?


E-mailen irnám, mert azt ahogy elküldtem, 2 perc és megkapják.



2019. júl. 14. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:

"már nem is a rendőrség akarja nagyon rámverni a balhét, (de az is), hanem az ügyészség utasítgatja a rendőrséget, hogy mit kell rámbizonyítani, rám bizonyítékokat hamisítani."


Az ügyészség a vádat képviseli, a rendőrség pedig nyomoz. Bizonyítékokat hamisítani egyiküknek sem áll érdekében, és nem is gondolnám, hogy ilyet tennének. Ha még nyomozati szakaszban van az ügyed, úgy a rendőrségre kell küldened az észrevételeidet. Ha már vádat emeltek ellened, és bírósági tárgyalási szakban van az ügy, úgy a bíróságra kell benyújtani az általad észrevételezett dolgokat.

Egyet azonban nem értek, ha ilyen súlyos dologgal vádolnak, miért nincs neked már réges-régen ügyvéded?

2019. júl. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nyomozati szakban van, de a nyomozó mondta, hogy még soká lesz lezárva ,ősszel kb.

Egy önvédelmi dolog, az ügyésznek most jutott eszébe 6 hónap után, hogy garázdaságról rablásra átminősítse a dolgot. Ez ellen tennék észrevételt. A rendőrség nyomoz, mégis mikor beidéztek a multhéten, akkor a rendőr nekem mondta, hogy az ügyészség kéri ezt meg azt, az ügyészség átminősítette rablásra, kérdeztem, miért, a nyomozó azt mondta, hogy megmondja őszintén, mert az ügyész vezetőhelyettes úgy akarta, olyan kedve volt és kérte, hogy a bűncselekmény változást közöljék velem és hallgassanak ki megint, valamint az ügyész kéri, hogy legyen szembesítés.


Az ügyészség szerintem képes ráverni valakire csak, hogy év végén tudjanak jó eredményt produkálni, hogy megérte az ügyészség munkája, mert 100 gyanusitottból 98 vádemeléssel zárult, hogy ezt adhassák elő év végén büszkén.


Van ügyvéd. A rendőrség rendelt ki.

Ingyenes.

Vagyis nem, mert ha elítélnek, bűnügyi költségként felszámolják, ha nem ítélnek el akkor passz.

2019. júl. 14. 12:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor mindenképpen beszélj az ügyvéddel, és ő küldje tovább az ellenvetéseidet, észrevételeidet oda, ahova kell!!!!!
2019. júl. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ügyészség felügyeli a nyomozást, tehát ezért utasítja, hogy szükség esetén további eljárási cselekményeket végezzek a rendőrök. Mivel így működik a rendőrség, hogy felette áll az ügyészség. Egyébként nyugodtan írhatod az ügyészségnek az észrevételeidet. De ajánlom inkább figyelmedbe, ha már van védőd, hogy vedd fel vele a kapcsolatot!
2019. júl. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!