Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit csináljak, ha a szomszédom...

Mit csináljak, ha a szomszédom ilyeneket kiabál be az ablakomon, hogy én egy k. va vagyok és ehhez hasonlók?

Figyelt kérdés

Megy el a ház előtt és direkt hangosan, hogy "a Kati (itt a nevem) egy kúúúúúrvaaa, kúúúúrvaaaa". Meg odaszól a nőjének, hogy nyitva az ablak, remélem, hallja.

Meg volt olyan is, hogy bekéretőzött a házunkba valamilyen indokkal és fogta magát bement a szobámba. Apámékat elküldte egy dologárt, tudta melyik a szobám és fogta magát bement a szobámba keresztül a házon. Mikor meghallotta, hogy visszajön, futott vissza. Én addig fürödtem, azt hittem van vele valaki itt bent.


Tudja melyik az balakom és azt lesi, mikor van nyitva, meg tuti mindig itthon vagyok és azon pletykál. Mindenkinek mondja a baromságait rólam. Meg, hogy én 15 éves szintjén vagyok... Ő lakik 35 évesen az anyjával. Akinek jön lejárat, meg dolgokat talál ki rólam...


Kb. egy éve készült rám, mikor a haverja össze akart jönni velem, de őneki ez nem tetszett. Mondjuk én sem akartam semmit a sráctól, mert egy pszichopata, fél évig zaklatott, ezt a szomszédom is tudta, de engem bántott emiatt is.... Futni azóta is félek elmenni. De gondolom előtte is utálhatott, csak most minden erejével rám szállt, mert nem tetszett neki, hogy a pajtásának bejövök. Addig csak köszöntünk egymásnak.


Én ezt tényleg nem bírom, nincs joga figyelgetni, meg rágalmazni. Mert miért kellene bejelentenem neki, hogy suli mellett azért merészelek itthon lenni, mert eltörtem a karomat. Meg micsoda szégyenteljes segélyen élő vagyok ezért...


Nem gyerekes, ti is kiakadnátok, ha napi szinten figyelgetne, meg ilyeneket kiabálna neked. A szüleim nem hiszik el, azt mondja anyám is, hogy a csaja előtt nem mondana ilyet, dehogynem. Meg anyámékkal jópofizik görény.


Tehetek én róla, hogy észrevesznek a férfiak, még ha nem is akarok tőle semmit, meg elutasítom, járjak burkában?? Meg nem az apja a srácnak, hogy megmondja ki tetszhet neki.


2019. júl. 14. 20:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
rendőrség
2019. júl. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel mobilon
2019. júl. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Hányszor írod ki, hogy a szomszéd bement a szobádba? Eddig se értettem, hogy miért hagyjátok egyedül?
2019. júl. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"Apámékat elküldte egy dologárt, tudta melyik a szobám és fogta magát bement a szobámba keresztül a házon. Mikor meghallotta, hogy visszajön, futott vissza."

Ez nem sokban különbözik attól, amikor egy piti bűnöző a társával azt hazudja, hogy az ELMŰ-től jöttek, így a tulaj beengedi őket és míg az egyik eltereli a figyelmét, a másik kirámolja a lakást...

Szerintem is rendőrségi ügy, már amennyiben minden úgy történt, ahogy itt előadtad. Azért a te fogalmazásod is elég kusza. Valahogy úgy tűnik, mint ha neked is lenne valami takargatnivalód.

2019. júl. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
28%
Persze persze.
2019. júl. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem, minden így történt. Én semmit sem csináltam, csak a haverjának megtetszettem, ennyi a bűnöm. De még csak nem is találkoztam, vagy netalántán feküdtem le a fickóval.


Azt most itt nem részletezem, hogy az a gyerek hogyan zaklatott, de a szomszéd tudott róla, látta is rengetegszer. Ő sem különb, sőt.


Semmi ferdítés nincs, max. azért lehet zavaros, mert itt két személyről írok, a szomszédról, meg a cimbijéről. Egyik hülyébb, mint a másik.

2019. júl. 14. 21:05
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

Egy jó csúzli, és néhány csapágy-golyó!

Ezenkívűl egy kevés gyakorlás. Legközelebb még azt is meggondolja, hogy elmerjen -e menni a házatok előtt!

2019. júl. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
23%
Persze persze.
2019. júl. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján

1. Bizonyítékot kell gyűjteni: fel kell venni videóval vagy legalább a hangot, hogy miket mond. Nyilván ez kicsit nehéz, hiszen a bekiabálás tart max 5 másodpercig, ennyi idő nem elég ahhoz, hogy előkapd a telefonod, szóval állandó felvételt kellene készíteni.


2. rendőrségen feljelentést kell tenni zaklatásért és becsületsértésért, vagy rágalmazásért. (pontosabban magánindítvánnyal lehetséges)


3. távolságtartási végzést kérhetsz


3. be kell perelni sérelmi díjért és perköltségért.


Mindehhez ügyvéd kell, te még feljelenteni, hát még magánindítványt tenni se tudsz. Ne haragudj, de ahogy fogalmazol, tényleg nem vesznek komolyan a rendőrök, se senki, akármilyen igazad van.

2019. júl. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, hogyan zajlik. Utána néztem, nem vele kapcsolatban, hanem a haverja miatt. De itt falun még azt is kiadják a rendőrök, hogy ki tette a bejelentést, meg ilyen piti üggyel... Az ilyenk pont azért tudják csinálni, mert senki sem tesz semmit, a huszadik lány tűri el, hogy az utóbbi fazon zaklassa, akkor megteszi egy újabbal is, minden szívfájdalom nélkül is.


A szüleim meg mindig is ilyenek voltak, nekem nem hittek, hallgattak rám, csak az számít mit mondanak mások. Ez a rothadék meg adja a szépet, meg jópofizik velük.


Szerintem kivehető, hogy két személyről van szó, mindkettő zaklatott, rágalmazott. Előbbi, mert meg akarta akadályozni, hogy összejöjjek a palival és utál, utóbbi, meg hogy feküdjek le vele, majd a bosszú.

2019. júl. 16. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!