Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hivatalosan lemondtam a...

Hivatalosan lemondtam a gyerekemről a volt feleségem új férjének javára, a kapcsolatunk teljesen megszakadt. Örökölhet tőlem, ha végrendelkezek? Értesíteni fogják a halálomról, vagy kizárás esetén a hagyatéki tárgyalásról?

Figyelt kérdés
Azóta újra nősültem, és a gyermekeim nem tudnak róluk. Nem véletlen tettem, amit tettem, megvolt rá az okom, rengeteg problémám volt velük. Igazságtalannak érezném, ha örökölné mindazt, amit az új családommal felépítettem és azoknak a gyerekeimnek szánok, akik velem nőttek fel. Azt sem akarom, hogy tudjanak egymásról. Akkor ő két apától örökölne? Attól, akit az apjának hív és tőlem is, az én gyerekeim meg miatta kapjanak kevesebbet?
2019. júl. 20. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
24%

Bocsáss meg, de egy igazságtalanságot egy másik igazságtalansággal nem teszel helyre.


Nem is az "öröklésről", anyagiakról van szó. Az a szegény gyerek a te gyereked, ha le is mondtál róla. Ő biztos nem mondott -volna- le az apjáról, ha lett volna választása.

Szégyen, hogy az újonnan szerzett gyerekeid nem tudnak a féltestvérükről. Szégyen, hogy azt akarod, hogy ne is tudjanak egymásról. Nagyobb értéket veszel el tőlük, mint amennyit örököl(het)nek tőled.

Szégyen az új feleségedre is, hogy anyagi haszon miatt ezt hagyja.


"Kizárni" nem fogod tudni, nem is tudott semmi alapot szolgáltatni a kizárásra, hiszen te szabadultál meg tőle. Nem lepődnék meg, ha azt is anyagiakért tetted volna.

2019. júl. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
Ha az új férj örökbefogadta, akkor már ő az apja, te meg mehetsz a vagyonoddal ...
2019. júl. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az anyja külföldre akarta vinni mert az új férje külföldi. Szerintem felesleges mondanom neked, hogy mik történtek ami egy családot ilyen helyzetbe sodort. És engem. Ha azt hiszed könnyű meghozni egy ilyen döntést buta vagy. Kívánom, hogy éld át amit én :)
2019. júl. 20. 15:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha az örökbefogadó nem az örökbefogadott egyeneságbeli felmenő rokona, testvére vagy egyeneságbeli felmenő rokonának más leszármazója, akkor nincs törvényes öröklés, s így kötelesrész sem.


Jogszabály: 2013. évi V. törvény a Polgári törvénykönyvről, 7:72. § (2) bekezdés.


A hagyatéki eljárásra a kérdező gyermeke nem kap idézést a törvény szerint, csak a végintézkedésben megjelölt, a kötelesrészre jogosult és még egyéb személyek például a hagyatéki hitelező.

2019. júl. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!