Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Az automata óráknak mi a...

Az automata óráknak mi a különlegességük?

Figyelt kérdés

2019. nov. 16. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy nem kell felhúzni őket. Van bennük 1 (vagy néhányban) 2 súly, ami forog ide-oda, így felhúzva a rugót, miközben hordod. Jó találmány volt, most meg leginkább kuriózum, a digitális/elemes órák világában.
2019. nov. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 today.tomorrow. válasza:
100%
Az 1. válaszolónak igaza van. Annyival egészítenem ki, hogy az emberek észreveszik, főleg a skeleton típusokat (látszik a szerkezet egy része a számlapon) Nekem van egy női Zeppelin darabom. Csodaszép, de sajnos az automata órák amilyen szépek, olyan pontatlanok. Az enyém is vagy siet vagy késik, fél évente szervizeltetni kell. Ha nem hordod minden nap, vagyis a pici súly nem mozog ami felhuzna az órát akkor megáll, ami nem tesz z jót neki. Egy magasabb árkategórias óra gondolom tűpontos.
2019. nov. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja valóban, a szkelettált órák tényleg elég sok érdeklődést szoktak okozni :) Egy olcsó szkelettált mechanikus óra sokkal jobban felkelti egy átlagos ember figyelmét, mint mondjuk egy normál számlapos Jaeger-LeCoultre.


"sajnos az automata órák amilyen szépek, olyan pontatlanok."

Ezt annyival egészíteném ki, hogy ez nem az automata órák sajátossága, hanem a mechanikus óráké úgy en bloc.


Nem kell fél évente szervizeltetni. Megoszlanak a vélemények, illetve függ nagyon sok mindentől, de ha sokáig akarod élvezni a mechanikus karórád, érdemes 2-5 évente szervizeltetni. Az olcsóbbaknál szokták néhányan azt javasolni, hogy használd, amíg mozog, 10-15 év, aztán kuka. Én ennek nem vagyok híve. Szerintem még a legolcsóbb Seiko 5 is megérdemli, hogy vigyázzanak rá.


Semmi baja nem lesz, ha megáll, hacsak nem hagyod így hónapokon keresztül. Az valóban nem tesz jót az olajnak, de azt pl lehet, hogy nem használod pár hónapig, aztán elvégezteted rajta az amúgy is esedékes szervizt.


Mechanikus órák csak a legritkább esetben és legdrágább kategóriában lesznek tűpontosak. De egy +-2 másodperces superlative chronometer Rolex pontossága is csak újkorában garantált. Ha hanyag a gazda, 10-15 év alatt ugyanolyan pontatlan lesz, mint egy aliexpresses mechanikus óra. Vagy még rosszabb. Az egyedüli mechanikus karóra, ami valóban tűpontos, és kevésbé igényel szervizelést, az a Grand Seiko a spring drive-os órái. Ott tk. egy kvarckristály rezgéséhez van viszonyítva az óra, azaz kvarcóra pontosságú lesz, mindezt mechanikusan. Ott folyamatosan fékezve van a szerkezet, ha késik, akkor gyengül a fékerő, így gyorsítva az órát, ha siet, akkor meg nő a fékerő, így visszalassítva. Szenzációs.


"Ha nem hordod minden nap, vagyis a pici súly nem mozog ami felhuzna az órát akkor megáll"


Ez ilyen formában nem teljesen igaz. A legtöbb automata órának van legalább 24 óra járástartaléka, de egy korszerű középkategóriás automata óra tudja a 72 órát.


Másrészt meg én szeretem azzal kezdeni a napomat, hogy felhúzom/beállítom az órám :) Valakinek kávé, nekem ez. Illetve nagyon ritka az az ember, akinek számít az a napi 15-20 másodperc késés / sietés.

2019. nov. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy automata szerkezet pontatlan, akkor el kell vinni márkaszervízbe beszabájoztatni. Ez egy Seiko-nál pár ezer forint, egy Rolexnél, már több tízezer :)

Teljes szervíz 4-7 évente szükséges, ilyen hülyeséget, hogy fél évente szervizeltetni kell, még nem halottam. Évente egyszer el kell vinni egy órát, ha kvarc, ha automata, a márkaszervízbe, kicserélni a tömitéseket, nehogy beázzon, ha víz éri. Ez egy 5 perces munka. Tök olcsó. Én nagyon szeretem az automata szerkezetes óráimat.

Ennyi.

2019. nov. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A mechanikus/automata óráknak elég sok hátránya van. Nem túl pontosak bár egy olcsóbb japánt is be lehet lőni napi +-10 mp alá, a kézi húzóst fel kell húzni ha datumos, nap-dátumost állítgatni kell stb, de van egy hangulata, hogy foglalkozni kell vele, meg az a komplexitás meg precizitás ahogy ezek működnek az engem lenyűgöz. Akinek csak egy óra kell amit felvesz a kezére és ennyi az vegyen kvarcot vagy okosórát.
2019. nov. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!