Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mit ajánlanátok kezdő sminkelé...

Mit ajánlanátok kezdő sminkeléshez, ami elengedhetetlen?

Figyelt kérdés

Mindig is szerettem sminkelni, de csak 1-2 terméket használtam, főleg szemre és szájra, ezért teljes sminkhez nem sok dolgom van itthon. Alapozót is csak különleges alkalmakkor tettem fel, így van 1-2, de nem az igaziak.


Az lenne a kérdésem, hogy ecsetekből mennyi és milyen az ideális kezdésnek? Milyen alapozót ajánlanátok érzékenyebb, kombinált bőrre, aminek közepes-erős fedése van? Milyen jó minőségű szemre való/kontúr palettákat ajánlanátok?

A legideálisabb drogériás árkategóriás termékek lennének, illetve szeretnék rendelni pinkpandáról, de kicsit elveszettnek érzem magam az oldalon jelenleg.


Előre is köszönöm a segítséget!



2020. jan. 7. 16:25
 1/3 tkinga2000 válasza:
Nekem douglas-os palettám van. Az szerintem nagyon jó.
2020. jan. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

“Elengedhetetlen” kellékek - Ez sokban függ az egyéni preferenciától is. Pl. rengeteg nő számára elengedhetetlen valami jó szemöldöktermék, mert annyira világos neki, vagy van mit korrigálni az ívén, míg másnak nem kell odafigyelni erre a dologra, rajzolás nélkül is kifogástalan.

Valaki hétköznapi sminkhez egyáltalán nem használ rúzst, más el sem tudná képzelni nélküle.



Kezdésnek mindenképp használok egy jó minőségű ecsetkészletet. Nem kell hatszázezer darabból állnia, - én a Notinoról, a Bh Cosmetics-től rendeltem egy 7 ecsetből álló szettet elég jó áron, de ebből 4 az, ami szerintem elengedhetetlen, és rendszeresen használom:

satír ecset (pufibb fejű, hosszabb, mű szőrű), nagyobb ceruzaecset, kis ceruzaecset, ferde ecset a tusvonalhoz.


Paletták közül drogériás viszonylatban van pár nagyon jó a Müllerben:

Revolution, TheBalm, Sleek.

A legelső normális palettám a Sleek iDivine Oh So Special volt. Megtalálható benne minden szín, ami egy hétköznapi sminkhez kell, mégis elég extra. Annyira pigmentált benne a fekete, hogy azóta sem találtam jobbat, beszéljünk bármely márkáról.


Szemhéjtusból nekem a tégelyes, gél állagú formula jött be. Ezzel a legkönnyebb dolgozni. A filcesek sajnos hamar kiszáradnak, a “klasszikus” tusok meg túl folyékonyak, nehezen irányíthatók, nagyon könnyű elrontani vele mindent.

Évek óta a Maybelline Lasting Drama-ját használom. Egész nap a helyén marad, vízálló, nem szárad be.


Szempillaspirálból a Maybelline Lash Sensationalt tudom ajánlani.

2020. jan. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget. Nagyrészt megkaptam a választ.


Annyit tennék még hozzá, amivel nem fogalmaztam elég pontosan, hogy vannak már bevált sminktermékeim (szemöldökre, tus, szempillaspirál), amiket régóta használok, de alapozót, szemhéjpúdert és arcra való sminkeket (highlighter, bronzer, pirosító) még nem igazán sikerült normálisat beszereznem, mivel eddig nem nagyon használtam. Illetve rúzsból sem találtam még olyat, ami nem csak szép, de tartós is (essence, trend it up rúzsokat próbáltam legtöbbet).

2020. jan. 8. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!