Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Erről az óráról vélemény?

Erről az óráról vélemény?

Figyelt kérdés

[link]


Hosszas keresgélés után találtam végre egy órát, ami tetszik, első karórám lenne (Fossil Jacqueline ES3433).

Első sorban kiegészítőnek használnám, ergo nincs arra szükségem, hogy még a dédunokám is hordhassa. Annyit várok el tőle, hogy pontos legyen, ne karcolódjon, ne kopjon meg és olyan 10 évig használható legyen.


Összességében milyen márka a Fossil? Például egy Daniel Wellington-hoz képest, amit eléggé leszólnak mindenhol.


Illetve ennek a fajtának a szíját ékszerész/órás tudja állítani? Szinte biztos, hogy nagy lesz a kezemre az eredeti méret. Vagy esetleg szíjat cserélni rajta (apró szemesre, nem tudom pontosan hogy hívják)?



2020. febr. 16. 18:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem ilyenem van, púder színű bőr szíjjal. Imádom!


Engem nem érdekel, hogy ki mit gondol, azért vettem ezt, mert baromira tetszik, jó ránézni. Amúgy a fossil órák pont az én ízlésem, nekem nagyon tetszenek, több is van.

2020. febr. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Amiket te írtál, arra kiváló :) Nem fogsz csalódni, főleg ilyen "olcsóért". A szíjból bármelyik órás ki tud venni szemeket (én is ki tudnék, pedig nem vagyok órás), az ilyeneknél azért kivehető szemek szoktak lenni, habár a fényképeken pont nem látszik a lényeg. DW-hez képest kb akármelyik ismertebb márka jó.
2020. febr. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ahogy nézegettem ez a 30 ezer még tényleg az alsóbb árkategória, ennyit rászánok 😌

Közben rájöttem, hogy az egymásra merőleges szemek nincsenek egyben, így lehet kivenni belőle.

Köszönöm a válaszokat, várom a továbbiakat!

2020. febr. 16. 23:51
 4/12 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Mondjuk ennyiért lehet már edzett üvegeset keresnék, az sokkal kevésbé fog karcolódni. Illetve esetleg nézd meg rendes órás webshopokban, lehet olcsóbb valamennyivel.
2020. febr. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Gagyi divatmárka ez meg egy kifejezetten sz.r órq. Karcolódni is fog rendesen mert nem zafír üveges meg a futtatottak pláne. De ha annyira tetszik vegyed. Pár évet ez is kibír.
2020. febr. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5 (meg mindenki más)

Esetleg tudsz ajánlani márkát, ami nem szqr szerinted (max 60 ezer forintig)? Casio-t, Seiko-t nézegettem (ezeket szokták ajnározni) de nem tetszettek, nem az én stílusom.


Skagen, Bering, Obaku szintén szóba jött, ma voltam óraszalonban, ott láttam a Como Milano márkát, japánban gyártják, de nincs róla szinte semmi neten, gondolom Daniel Wellington, Hannah Martin, ilyesmi szinten van.

Az eladó hölgynél rákérdeztem zafír üvegre, azt mondta egyik ilyen divatórának sincs. Tényleg nem találni?

2020. febr. 20. 17:35
 7/12 anonim ***** válasza:

2-es vagyok ismét.

Nem feltétlenül kell zafírkristályos óra, 60 ezer alatt amúgy is nagyon leszűkiti a lehetőségeid. Viszont egy edzett üveg mindenképp ajánlott (pl hardlex), mivel azzal sokkal tovább karcmentes marad.


Esetleg nézz körbe az Orient kinálatában. Az a baj az ilyen divatórákkal, hogy ár/érték arányban nem olyan jók. Azaz a legtöbb rendes óramárka olcsóbb sávban tud ugyanolyat adni. A legtöbb divatórába a leggagyibb japán vagy kínai szerkezetet rakják, kb 3-4 dollárba kerülnek ezek külön. Erre jön egy közepes minőségű tok egy közepes minőségű szíjjal. Erre rácsapják a 2 kategóriával fentebb lévő órák árait.


Esetleg ha nem Orient, akkor Tissot, de az általában drágább.

2020. febr. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi 2-es a sok segítséget, végig ment a zöld kéz.

A Tissot-t már végigpörgettem, nem találtam olyat, ami tetszett sajnos, ránézek a másikra, amit említettél.


Már ott tartok, hogy rendelek ebayről valami 1500 forintos gagyit karkötőnek, de nem visz rá a szivem 😅


Hugo Boss, Michael Kors, hasonlók? Azt olvastam, hogy azok a márkák, amik ruhát gyártanak elsősorban sose jók, de hátha

2020. febr. 20. 18:47
 9/12 anonim ***** válasza:

Ezek a divatmárkázott órák pár nagyobb cég gyártmányai. A Michael Korst, Emporio Armanit, Skagent, Dieselt és tucatnyi társát a Fossil gyártja. A Hugo Bosst, Tommy Hilfigert, MVMT-t meg a Movado. Szóval olyan nagy különbség nem lesz. Egy alom.


Óragyűjtők szemében ezek nulla értékkel bíró márkák, de nem nekik kell venned, hanem magadnak. Ha tetszik, vedd meg a Fossilt! Elsősorban erre készült. Valaki meglátja, megveszi, hordja egy darabig, aztán elromlik, elkopik, eltörik, megunja. Vesz egy másik hasonlót.


Azt nem tudjuk megmondani, hogy meddig lesz neked jó, mikor fog elhasználódni, mert a használati körülményeidtől is függ. Milyen igénybevételnek lesz kitéve.


A szíja biztos állítható, kis kézügyességgel és olcsó célszerszámmal akár otthon is, de órásnak ez alap meló. Cserélni, vagy cseréltetni is lehet.


Pontosságban papíron nem lehet gond. A kvarc órák elég pontosak. Általában havi +-20 másodperc eltérés, de ez a szerkezettől függ.


A zafírüveg jó dolog, tényleg nagyon nehéz karcolni, de cserébe törhető ha sikerül jobban hozzáverni valamihez. Ebben az árkategóriában nem feltétlenül keresném, de pl. a Casionak már vannak 30 ezer körül zafíros órái. Kérdés, hogy tetszenek-e? Illetve Kínából kifoghatsz zafíros darabokat ebben a kategóriában is. Megint kérdés, hogy azok mennyire jönnek be és mennyire fogják bírni amúgy a strapát.

2020. febr. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha Aliexpressről akarsz, akkor esetleg Starking, ami még relatíve okés órákat csinál. Azoknak edzett üveggel van (ill. zafír némelyiknek). 22 euro fölött a határon esetleg megfogják, akkor 27% ÁFA fizetendő, meg asszem 3500 ft kezelési költség. Nem szokták mindig megfogni, kb 3/5 az arány. Viszont az talán kvarcot nem is csinál, ezt nem tudom. Alin kb 30 dollár fölött egész OK kvarcórákat lehet kifogni.
2020. febr. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!