Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Van itt olyan körmös szakember...

Van itt olyan körmös szakember aki tud válaszolni a kérdésemre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! szóval az a helyzet, hogy mivel a vírus miatt nem jutottam el már egy ideje a körmösömhöz, szinte teljesen lenőtt. szerintem olyan 5-6 mm maradt fent a körmöm végén a géllakkból. Viszont sajnos elkezdett felválni 1-2, mire én nagyon okosan leszedtem őket... Semmi Oldás, csak óvatosan, lassan lehúztam. A kérdésem az lenne hogy ez milyen szinten károsítja a körmeimet illetve a következő időpontomra mikor megyek fel tudják rakni az új réteget és ha esetleg nem akkor ennek mi az oka? Mármint gondolom mivel rétegekből áll a köröm a legfelső sérült de ha alá kell majd reszelni akkor az lehetséges? Fájni fog jobban mint szokott, mikor ráég a géllakk vagy megreszeli? Igazából nem azt akarom tudni, hogy fájni fog-e, csak érdekel a technikai háttér mert szeretem amikor szépen elmagyarázza valaki.

Köszi! :)



2020. máj. 7. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
én nem vagyok szakember, ráadásul férfi vagyok. De csak józan ésszel... Azt mondod, 5-6 mm maradt fenn, magyarán fél centi. Az átlagos növekedés mellett 1-1,5 hónap alatt lenő. Vagyis éesmindegy, hogy sérült-e vagy sem, mert ha egy hónap múlva elmész körmöt csináltatni, már nem lesz a körmöd része, hanem új köröm lesz a helyén.
2020. máj. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%

Látni kellene mit csináltál.

Otthon te is azt a részt picit reszeld meg óvatosan.

Biztos feltudják tenni, nem fog jobban égetni.


Nem vagyok körmös csak magamnak csinálom.

2020. máj. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdést.

A körmösöd a gél lakk alá dolgozik, ha már írtad a reszelést. Mert mattítani kell a köröm felületét. Lényegében te most ezt csináltad valószínűleg azzal, hogy lehúztad a gél lakkot, ott lett "karcos" a felület, nem?

Azért kérdezem, mert nem írtad, hogy fájna vagy csúnya lenne, így a leírásod alapján gondolom annyi történt, hogy lehúztad óvatosan és ott a helyén nem szép fényes a körmöd, hanem "karcos", ugye?

Gyengék is egyébként?

Ha semmi baja nincs a körmödnek, azon kívül, hogy nem fényes a gél lakk helyén, akkor semmi gond nem lesz és nem is fog valószínű jobban égetni, de még az előkészítés sem fog jobban fájni, ha most sem érzékeny a körmöd.

Volt vendégem, aki előtte máshoz járt, nem építette meg tökéletesen a körmöt és ő a műkörmöt szedte le magának, mert annyira levegősre hagyta a körmös. A körme vékonyodott, de megúszta annyival, hogy látszódott a körme felületén a "feszegetés" nyoma, ott karcos maradt (így tudom megfogalmazni, hogy érthető legyek 😁), kivée ahol már alapból levegős volt, ott nem maradt nyoma. Esetleg képet tényleg küldhetnél, jobban tudnánk segíteni, mint így leírás alapján, akkor látnánk mi sérült és mennyire. :)

2020. máj. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Kedves első számú férfi kommentelő! :D

Józan paraszti ész hálistennek van, illetve tegnaphoz számolt 4 nap múlva megyek körmöshöz. Olyan megfogalmazásra voltam kíváncsi, mint a legutolsó válaszoló írt :)


Megreszeltem egy picit, hogy ne legyen nagyon érdes,de nem mertem nagyon, nehogy túlságosan elvékonyítsam. Fényképet nem tudtam csinálni, de nagyjából így néz ki, mint ezen a képen a gyűrűsujj:

[link]


Nem fáj egyébként, nem is csúnya, és igen, ez egy jó meghatározás, hogy karcos a felülete, nem pedig fényes, mint ahol lenőtt. Nincs vele semmilyen probléma, csak érdekelt, hogy mennyire lehet ártani egy következő időpontnak, ha az ember magának húzza le.


Köszönöm szépen még egyszer a válaszokat! :)

2020. máj. 8. 09:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezzel nincs gond, ha olyan, mint a gyűrűsujjon a köröm! :)

Nem fog égetni sem, ha mész újból.

Sajnos igen, ilyen fehéres karcolásokkal tud járni, ha le van szedve, le van tépve vagy akinek műköröm van és törik.

Ne aggódj, nem ártottál ezzel és mint látszik, nem is hobbid, hogy letépkedd a körmöd, ami plusz pont egy körmös előtt. 😁

2020. máj. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!