Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mit tesztek smink felhalmozás...

Mit tesztek smink felhalmozás ellen és mit gondoltok, hogy sok sminkesnél, influencernél is ez van?

Figyelt kérdés

Nálam közel sem annyi, de mindig azt szoktam, hogy kupon napokon bevásárolok és akkor egy évig, félévig elég lesz itthonra. Meg közben japok, tesztelésre is egy-kettőt, aztán mindig több van, mint kellene, dupla annyi. Meg sokszor be sem válik igazán. Arclemosóból, testápolóból is sok van itthon.


Most meg féléve lassan itthon vagyok, nem sminkelek és így meg végképp. Amúgy a sminkek beszáradnak, megromlanak, körömlakkok is. Igyekszem sötét helyen tartani, amit nem használok, nem felbontani... Csak hát elég nekik ez a mostani idő, aztán beszáradnak.... Március óta nem is veszek semmi ilyet! Tök jól kibírom. Olajos, por állagú cuccok alig romlanak. Többi max. 2-3 éves.... Szempillaspirált az kidobom korábban, fél év, arra figyelek... De elhatároztam, hogy ezentúl amíg el nem fogy, nem veszek újat. Ezt mind magamnak veszem 16 éves korom óta és nem kevés pénz...

Van sok, ami nem vált be, allergia, vagy szimplán annyira ratyi, hogy nem nyúlok hozzá... A másik, hogy már sokszor drogériában felbontogatják ezeket, már ott beszárad, megváltozik az állaga... Abszolút nem garancia a minőség... Én meg alig sminkelek... Most annál is kevesebbet!


De! Sok sminkesnél látom, hogy szekrénynyi smink cucca van, 100 darab alapozója... Na azokat, sem hiszem, hogy határidő után kidobja, sőt boldogan meséli, hogy ez 8-10 éves, már nem kapható, de jó amúgy.... Meg 6 éves arckrém, azóta őrzöm. De alapból tök régi cuccai vannak... De ez majdnem az összesre ogaz, meg akinek nincs naponta 10 vendége, nem fogy el...


Hűtő amúgy jó ötlet, csak anyám nem engedi...


2020. jún. 24. 16:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én egész egyszerűen tudatosan vásárolok.

Pl. csak egy darab szempillaspirálom, tusom, szemceruzám van. Mivel ezekből csak feketét használok, nincs miért többet tartsak. Sosincs extrém sminkem, ezért nincs is szükségem kék, zöld, neonsárga tusra.

Másrészről: egy alapozó is elég. Hisz ha eltaláltam a tónusom, akkor évekig azt fogom újravenni ami bevállt.


A rúzsaim le vannak fotózva a telefonomba, hogy véletlenül se vegyek meg egy olyan színt, ami már van.

A szemhéjpúdereim kis tégelyesek, mivel úgyse használom őket sokat. Szóval ha nagy kiszerelésből van picit drágábban, akkor is a kicsit veszem meg.


Egyébként nem érezem úgy, hogy a véleményem túl releváns, elvégre nagyon ritkán sminkelek.

Ha pedig igen, akkor minőségi, cruelty free illetve vegán, esetleg újrahasznosítható tégelyű cuccokat veszek. Én a környezetvédelemmel ösztönzöm magam arra, hogy ne vásároljak többet, mint ami nekem kell.

2020. jún. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én Galmour napokon szoktam évente kétszer, hogy na a következőig bevásárolok!


Pont alapozóból van nekem 6, kettő bontatlan, egy bb krém, 1 sima, egy abból sötétebb, meg egy Estee Lauder, amit 2 éve vettem, de nem bírom elhasználni, mert nem jó...


Változik az arcod színe, most nem jó az, ami télen... Meg azzal sokszor mellélövök, olyan is volt, ami nagyon rossz lett színben...

2020. jún. 24. 18:36
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hobbisminkes vagyok. Na nekem van kék, zöld, neonsárga tusom is (Inglot) :D Mindig kicsit extrémebb sminkekkel mászkálok, itthon is kísérletezgetek, vagy szoktam csak azért sminkelni, hogy azt utána lefotózzam, és kirakjam instagramra. Nagyon sok cuccom van tényleg, de nagyon sokat is sminkelek, és direkt figyelek rá, hogy mindet használjam rendszeresen, néha átrendezgetem őket, hogy ha valamit mostanában elhanyagoltam, akkor az jobban szem előtt legyen. És így eddig még semmi nem romlott rám.

Ami gátol a túlzott felhalmozásban, az az, hogy már nem veszek drogériás sminket, mert régen nagyon sokat próbáltam, és nem váltak be (kivételek: az Essencetől a papírdobozos paletták, szájceruzák, és a szemöldökpor. Trend it Up Color & Butter Lipstick Pen, és az összes Bourjois Healthy Mix termék, na ezeket imádom. A Sleek folyékony highlighterei még nagy kedvencek, és a Beetique rúzsokat is szeretem.) De általában neten rendelek, professzionális márkáktól. Ezeknek előtte mindig alaposan utána olvasok, és videókat is nézek róla. Így ilyen termékekben még nem is csalódtam soha. Alapozó árnyalatot a findation.com oldal segítségével választottam mindig, de már megvan az a 2, amit mindig újra veszek. Ennek az oldalnak az a lényege, hogy meg kell adnod az alapozódat ami már bevált, és az árnyalatát. Aztán feldob neked más alapozókat is, az árnyalattal együtt ami megegyezik a tiéddel. De ki is választhatod, hogy egy konkrét alapozóból mondja meg az árnyalatodat. És korrektorral is működik, én még sosem csalódtam ebben az oldalban.

Amire még figyelek, hogy bronzosítóból, szempillaspirálból, fixáló sprayből, primerből, púderből elég egy is. Ugyanez van a fekete szemceruzával is, de ez igazából mindenre igaz, szemceruzára, rúzsra, tusra, pirosítóra, highlighterre, szemhéjpúderre, csillámra, hogy ne legyen két egyforma színű. Én csak azért halmozok, hogy mindenből meglegyen minden szín, amit szeretnék. De figyelek, hogy két egyforma árnyalatom ne legyen, és hogy ha már veszek, akkor az minőségi, profi cucc legyen.

2020. jún. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Napi szinten sminkelek, de a sminkjeim nincsenek halmozva, nagyon semmiből sincs több darabom. Amiből van itthon többem is, azok a szemhéjpúder paletták, rúzsok, de ez szerintem érhető. Illetve a szemceruzákból is van itthon többem, mivel eddig bármilyet is vettem, nagyon hamar lekopott, ezért néha szoktam újat venni, próbálgatom őket, hátha találok tartósabbat. De olyan nálam nincs, hogy van alapozóm, de azért veszek még egyet miért ne alapon. Megveszek egyet, elhasználom mondjuk fél év alatt, kidobom. Aztán veszek újat. A legtöbb sminkcuccnál már kitapasztaltam, hogy mi az, amelyik nekem beválik, így nem szoktam újakat próbálgatni. De amíg nem találtam meg a tökéleteset, addig is, ha megvettem egyet, elhasználtam, kivétel akkor, ha tényleg nagyon szörnyű volt. Meg Glamour napokon, meg ilyeneken sose szoktam vásárolni, mert nem akarok beraktározni semmiből se. Tényleg csak annyit veszek, amennyi kell. Pl. ha rúzsból van már 10, akkor nem veszem meg a 11-et, mert nem létszükséglet, plusz ha mindig veszek újat, a régieket nem használom és megromlanak. Ha pedig egy sminket már rég nem használok, akkor egyszerűen kidobom. Én avval próbálom "ösztönözni" magam arra, hogy ne vegyek még egy sminkterméket, fölös sminkterméket, hogy belegondolok, hogy mennyi, fontosabb dolgokra is lehetne költeni a pénzt.
2020. jún. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Metionin ***** válasza:
46%
Bb krémet, szemceruzát, tust, spirált, púdert, ilyesmit csak akkor veszek ha az előző kifogy, rúzst is bár abból tartok több darabot érthető módon a színek miatt, palettám 3 van és bőven elég. Igazából a matt rúzsokkal lőttem egy kicsit túl a célon olyan 2 éve de ilyet azóta direkt nem veszek, a meglévőket akarom elhasználni. Szérumokkal vagyok most tele mert többet vettem meg közben kaptam is, így most az került tiltólistára amíg a meglévők ki nem ürülnek. Igazából nálam az a legjobb stratégia ha be se megyek a drogériába, vagy ha igen akkor kikerülöm a sminkes részt, így biztosan nem ugrik a kosaramba semmi feleslegesen.
2020. jún. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem több alapozom van és szemhéjpuder palettam, szempilla spirálom, és jópár dekorkozmetikai termék amiből több van mint épp hogy szükséges lenne, igen előfordul a felhalmozódás,de mindig figyelek arra hogy csak olyat vegyek ami után utánna néztem az összetevőknek és akár közkedvelt termék e,persze vannak random vásárlások mikor csak megtetszik és a kosárban landol, most egy jó ideig nem veszek sminket hanem ha elfogyott majd utánna,de alapozó,korrektor,szempilla spirálnak mindig jó nézni a lejarati datumat mert ezek elég csúnya fertőzést tudnak okozni, bár a tárolás sem mindegy,én egy becsukhato polcban tarolom meg egy also polcon ahol sotet van es viszonylag nem eri úgy a nap, de ha megváltozik a szaga meg az állaga akkor kerdes nelkul kidobom mert nem ér anyit, sok ismert beuty influencer kapja ingyen a termékeket reklamozasra tesztelésre,illetve ők ebből haszont profitalnak bár náluk igen sokkal több a felhalmozodás, majd video keretén belül kidobáljak a sok cuccot, régen én is minél többet akartam, mára a minőségre megyek, van vagy 15 palettám de oda adnám őket egy minőségesebb mac palettáért vagy sephoráért,ugyanis csak drogériásak vannak, de tudom hogy a drogériásak is lehetnek jók.
2020. jún. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én úgy szoktam, hogy kupon napokon betárazok egy évre, majd rám romlanak... Igazából egy kemény nyár után tönkremegy a felbontatlan is, pedig én ia sötét helyen tartom.... Mondjuk a drogéria polcairól is hoztam olyan alapozót, ami összevolt darabosodva, ki tudja ott is mióta áll a polcon.


Hiába akciós, most már megveszem frissen. Egyébként paletta, púder, mivel porállagú, nagyon sokáig ell áll, enyémre 48 hónap van írva. De ezekből, 1-1 van. Meg az olajok is elég nehezen mennek tönkre, na de az alapozó, az megbuggyan.


Fura, de én a parfümmel is jártam így, 3 évig megváltozott a színe is, meg megbuggyant. Most találtam itthon megbuggyant naptejet is tavalyról....


De ugye ezek necces, mert nem az van rajtuk, hogy 2021.04.hó a lejárat, hanem felbontás után 1 év stb. Aztán felbontogatják a drogériában és cseszheted!

2020. jún. 27. 16:50
 8/11 A kérdező kommentje:
Még annyi jutott eszembe, hogy fürdőszobában ne tároljatok ilyet, ott a meleg párában, még a lejárat előtt megromlik minden!
2020. jún. 27. 17:14
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

Én gimiben szinte semmit sem sminkeltem, volt egy szemhéjpalettám, 2 rúzsom és egy spirálom. Alapozót, púdert, és ilyen arc cuccokat nagyon ritkán használtam. Ha most belegondolok, hogy úgy jártam bulizni, hogy csak a szemem volt kifestve, hát fogom a fejem... :D

Aztán elköltöztem az egyetem miatt, Budapesten ugye bőőőven vannak boltok, nem csak egy DM és egy Tesco, szóval megtanultam/megtanítottak sminkelni rendesen. Lett saját pénzem, amit arra költöttem, amire akartam és bizony hamar tele lett az íróasztalom sminkcuccokkal. Megvettem ugyanúgy a drogériás L'oreált, mint a tizenezres Bobbi Brownt, MAC-et és társaikat. Így tényleg nagyon sok volt, egyszerűen el sem bírtam őket használni.

3 év után, amikor elköltöztem az első albérletemből, selejteztem és rengeteg olyan volt, amit még csak ki sem bontottam. Állt a szekrényben éveket. És oké, hogy a legtöbbje Essence, Catrice és hasonló márka volt, azért ha ezeket is összeadom, nem kis pénz. Szóval nekem ez a "taktikám" azóta:

-amit tudok, akciósan veszek (pl. alapozót, korrektort, púdert a Douglas-ból veszem, amikor -30%-os night shopping van)

-nem veszek semmiből kettőt, hármat, hogy "majd legyen, ha elfogyna", mert 1: lehet, hogy addigra megunom és mást szeretnék, 2: lehet, találok jobbat, 3: csak megromlik a szekrényben

-mindenről nézek swatch videót, reviewkat. Nem veszek meg egy palettát 15-20 ezerért, csak mert tetszik a külseje, vagy szépen csillognak a színei. Mert lehet, hogy felkenve egyáltalán nem pigmentált, vagy pereg le az egész. Szóval alaposan utána járok minden vásárlás előtt az adott terméknek és megkeresem az az üzletet, webshopot, ahol a legolcsóbban szerezhetem be. Általában mindenhová találok valamilyen kuponkódot, a barátnőim már azon röhögnek, hogy oda is találok kedvezményt, ahol amúgy nem is hirdetik.

-nem csábulok el a drogériás vackokra. Lehet szép a csomagolás, ha aztán az alapozó 2 óra után eltűnik az arcomról, vagy ha a highlighter még a bugyimba is jut, annyira szörnyű. Van 3-4 termék, amiket megveszek kuponokkal féláron 1000-2000 forint környékén/db és ennyi. Pontosan ekkora az az összeg, amit ezekre szánok. 5-6 ezerért nem vennék drogériás alapozót, amikor 8-9-ért már kapot profi márkától, ami tényleg azt csinálja, ami a dolga.

2020. júl. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Tinédzserként áhítozva néztem, milyen komoly eszközparkja volt az akkori beauty vloggereknek (nem beszélve az új motorosokról), hogy értékes PR csomagokkal halmozzák el őket, és be tudnak szerezni olyan dolgokat is, ami akkor igen nagy népszerűségnek örvendett, Magyarországon viszont nem árusították.

Azóta rájöttem, hogy nincs szükségem egy szekérderéknyi sminktermékre. Szeretek látványosan és gyakran sminkelni, - viszont soha nem veszek olyan és annyi terméket, amit nem tudnék a jelzett szavatossági időn belül elhasználni. Csak olyan palettát vásárolok, amiben CSAK olyan színek vannak, amik tetszenek, - ebből sincs szükség rengetegre, de ha tehetem, inkább monokat veszek. Ha egy palettának csak a felét tudnám kihasználni, - nem veszem meg.

Nem vásárolgatok, dobálók be a kosárba össze-vissza mindenféle soha nem próbált vackot. Már nagyrészt tudom, melyik márkától mit érdemes venni, - általában ezeket veszem újra. Ha esetleg felkelti az érdeklődésemet valami, amit eddig nem próbáltam, elolvasom mások véleményét velük kapcsolatban a Krémmánián.

Vannak olyan sminktermékek, amikre egyszerűen nem vagyok hajlandó költeni: ezek a pirosító/bronzosító/kontúr cuccok, - ami számomra abszolút felesleges. Jobban szeretem magamon a “beteges” lealapozott arcot, inkább szem és szájhangsúlyos sminket készítek, mint hogy rátoljak a kontúrjaimra még egy lapáttal. Akárhogy próbálkoztam, - később akármilyen profi sminkes csinálta, nagyon nem jön be. 17-18 évesen még oda voltam a műszempilláért, - na, ma már egyáltalán nem viselem ezt sem, felesleges procedúrának tartom, - nem beszélve arról, hogy eleve hosszú szempilláim vannak, - egy extra határú szempillaspirállal pedig “instant módon“ is el tudom érni ugyanezt a látványos hatást.

Szerintem már 3 éve nem festettem a körmeimet sem, pedig előtte pompázott a szivárvány minden színében minden egyes héten. Egyszerűen időm ezzel foglalkozni, nem tartom elengedhetetlen procedúrának, bármilyen márkát próbáltam, 3-4 nap után már nem volt túl esztétikus, az aceton szagú lemosó pedig nem kellemes non-stop szagolgatni - ellenben a munkám miatt fontos, hogy mindig rövid legyen a körmöm.

2020. júl. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!