Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mennyi idősen a normális...

Mennyi idősen a normális sminkelni?

Figyelt kérdés

Van olyan aki manapság 10 évesen kismikelve jár iskolába, és van olyan aki egész életében hozzá sem nyúlt a sminkekhez.

Több féle verziót hallottam afelől, hogy hány évesen “jó” elkezdeni sminkelni.(ezzel nem azt mondom, hogy ez egy rossz dolog csak akkor nem a legjobb hogyha éppen a játszással kéne foglalkoznia a pl. 9 éves gyereknek mint sminkelni vagy éppen körmöshöz járni de ez már más dolog)

Mennyi idősen kezdtetek el sminkelni? Hány évesen a normális?



2020. júl. 12. 14:50
1 2
 1/19 anonim válasza:
81%

15 évesen kezdtem el kihúzni a szemem. Mai napig ennyi a mindennapi sminkem.

Sztem 14-15 évesen, középiskolában már oké.

2020. júl. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%
16-17 évesen kezdett el komolyabban érdekelni a sminkelés, előtte csak szempillaspirált és szemceruzát használtam.
2020. júl. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
13-14 évesen vettem először alapozót. Nem volt brutálisan sok pattanásom, de amikor előjött 1-2, akkor az nagyon ronda cisztás akné volt, és ez a mai napig így van. Általános iskolás ballagásomon volt rajtam még szemhéjfesték, szempillaspirál, és egy elég átlagos színű rúzs. Na utána ezek szépen megrohadtak a polcon, mert soha többé nem használtam, csak a spirált, és az alapozót. :D Egészen a mai napig ennyi a sminkem.
2020. júl. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
62%
15 éves korom óta sminkelek
2020. júl. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

14-15 évesen kezdtem a szemcerka+spirál kombót használni, rendes teljes arcos sminket 17 évesen kezdtem és az is csak alapozó, púder, spirál, szemcerka, szemöldök, szájfény kombóból állt.

Ma már nem mindennap sminkelek, csak ha olyan helyre megyek, ahol emberibben kell kinézni :)

20/lány....

2020. júl. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
12%
SOHA.
2020. júl. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

Én 13 évesen próbálgattam először, de csak néha, és csak szempillaspirált. Szerintem kb. 14 lehettem, mikor a szempillaspirál mindennapossá vált, és idővel a korrektor is.

Ez volt egészen 16 éves koromig. Közben volt, hogy próbálgattam alapozót, szemhéjfestéket, rúzsokat, de így napi szinten ezeket nem használtam, csak néha próbálgattam magamon.


Aztán 16 éves korom óta napi szinten alapozó, korrektor, púder, szempillaspirál, szemhéjfesték, és 17 éves korom óta már emellé van amikor bronzosítót, szemöldökpúdert is használok. De amúgy próbálok "leszokni" arról, hogy mindennap ilyen sminkben legyek, ha elmegyek valahova. Csak az a bajom, hogy szeretem magát a sminkelés folyamatát is, meg aztán megszoktam. De egyébként azt kívánom, bárcsak soha nem is próbáltam volna ki az alapozót. :D Szerintem gimis korban már normális a sminkeléssel kísérletezgetni.

2020. júl. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%
14 eves koromba mar mindent magamra tettem es ez jelenleg is igy van
2020. júl. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nincs tökéletes kor, ha nem akarsz akkor nem kell soha, ha meg érdeklődsz a sminkelés iránt akkor elkezdhetsz próbálkozni.

Én 12 évesen vettem először alapozót és szempillaspirált, borzalmasan önbizalomhiányos voltam és csak ez segített. Szerencsére fél év után rájöttem, nagyon nem értek hozzá és abbahagytam utánna 14 évesen gimi kezdetekor ugrottam neki újra és kezdtem el sminkelni, szemceruza, spirál, tus, szájfény és azóta is ezeket hordom.

A legelső próbálkozásaim koraiak voltak, de nem bánom mert 14 éves koromra összetudtam dobni szem sminkeket a sok gyakorlásnak köszönhetően :)

16/l

2020. júl. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
15 eves korom ota:)
2020. júl. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!