Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Megbízható online parfümös...

Megbízható online parfümös oldalak?

Figyelt kérdés

Szeretnék rendelni egy elég drága parfümöt, és nagyon félek, hogy utánzatot küldenek. Napok óta olvasok erről-arról az oldalról véleményt, és kb. kivétel nélkül mindre írják, hogy átverés. Még a Notinóról is sok rosszat hallani..

Douglasban simán 40%-al drágábbak a parfümök, mint bárhol máshol online..

Alza.hu-t és az Extreme digitált néztem, hogy talán ez a 2 megbízható, mert elég híres mind a két cég..de róluk is sok rosszat hallani..és konkrét infó nincs a parfümeikről, inkább műszakiról olvasni véleményt. Valaki rendelt már tőlük?

Illatfelhő.hu tűnik még jónak,de róluk is olvastam, hogy többen állítják, hogy nem eredeti, csak jó utánzat..

Érdemes inkább drágábban,de biztosan eredetit beszerezni a Douglasban?



2020. aug. 6. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Parfumcenter.hu, douglasshop.hu
2020. aug. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha luxus, nagy világmárkák parfümeiről van szó (Gucci, Lancôme, Yves Saint Laurent, Guerlain...stb.), inkább megrendelem a Douglasból, és fizetek érte 20-40%-kal többet, mert itt garantáltan eredeti termékért fizetek, nem kell ezen stresszelnem. Parfümöt nem egy hónap, hanem 1-2 év alatt használ el az ember, még a magas ár ellenére is “gazdaságos”.

Notinoról többször rendeltem már középkategóriás sminkeket, krémeket, azokkal nem volt baj... VISZONT: parfümöt mindössze egyszer rendeltem tőlük, és az örök tanulópénz volt nekem. Hozzáteszem, nem is egy “hűűdedizájner” márka terméke, hanem egy bizonyos celebparfüm volt.

10 ezer forinttal tettek így vékonyabbá. Az én esetemben a kód azonossága, a doboz paraméterei, kielégítőek voltak, - leszámítva egy aprócska kis sérülést a parfüm kartonján, továbbá a termék dobozát borító átlátszó celofánt első ránézésre is lazának véltem. Felnyitva a doboz tetejét, arra gondolok, a terméket valószínűleg már felbontották előttem egyszer, majd újracsomagolták. Azonban a valódi probléma akkor kezdődött, amikor kiemeltem a dobozból az említett parfümöt. Ugyanezen gyártónak egy másik, de formában, paraméterekben megegyező üvegével összehasonlítva lettem figyelmes arra, hogy a kupak levétele után a fújóka kereken egy milliméterrel hosszabb az újonnan vásárolt illat esetében, továbbá az egész fújós rész illesztése jóval ferdébb, mint a másiknál, - ami egy megbízható gyárban, szigorú ellenőrzési feltételek mellett biztosan nem fordulna elő.

A permetező fej már abban a pillanatban “szagos” volt, mikor kiemeltem a dobozból, pedig ennek sem szabadna előfordulnia!

Kezdetnek egy papírcsíkra szerettem volna fújni az illatból, - azonban itt derült tényleges fény mindenre, - ugyanis a permetező fej NEM volt képes parfümöt juttatni a papírra, - azonban a nem megfelelően illesztett rész miatt az oldalán szivárgott a folyadék, ami az üveg testére folyt szét a papír helyett. Nem szimplán hamis / újratöltött / felhígított lötty, - mi több, hibás és használhatatlan.

Érdekes észrevétel az is, hogy az említett illathoz jár egy kis leszedhető, szőrből készült kis pompon. Amíg a már meglévőnek nagyon puha, - szinte állati szőrhöz hasonló tapintása volt, addig a szóban forgó termék bojtja jóval nagyobb méretű, emellett érdesebb, műszálasabb hatású volt, - így valószínűleg nem egy gyártótól származik a két üveg.

Ha tehetném, a cseh Sephorából rendelnék, ugyanis az elméletileg szállít Magyarországra.


Bár újabban a “mainstream” vonal helyett a niche parfümök felé húz a szívem, amiket itthon a Neroliban, illetve a Cherry Gardenben lehet megvásárolni.

Tudom, mindenkinek megvan az a sztereotip véleménye, hogy “de hát ez még sokkal-sokkal drágább”, pedig a válasz: NEM mindegyik.

A kifejezetten parfümökre szakosodott indie brandek közül sem méri mindenki Baccarat Rouge 540 áron a portékáit, SŐT 15.000 - 25.000 Ft között, azaz Lancôme-Gucci-Guerlain árkategóriában is talál az ember hihetetlen különleges illatokat, ami biztosan nem jön szembe az utcán minden nap, továbbá ezek a parfümök meg ezeknél is jóval tartósabbak. Csupán egy kis fújás, és azt le nem szeded 24 óráig. Ilyen márka pl. a Montale.

Ami még érdekes lehet, hogy szinte minden divatos luxus márka előszeretettel koppint a niche frontvonalról, így könnyen meglehet, hogy megtalálnád a parfümöd “eredeti” verzióját is, vagy valami kísértetiesen hasonlót, ami tízszer tartósabb.

2020. aug. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Olvastam hogy előfordult olyan is, hogy dolgozók cserélték le az eredetit, hamisra. Egy nagyobb nevű üzletben. Tehát ott is bármikor könnyen előfordulhat hogy hamisat kapsz.

Illetve meg lassan mindegy hogy eredeti-e mert annyit változtattak a parfümökön hogy ritka már az ami tartós. Paco Rabanne - Invictust vettem nem rég a müllerben, hát max 2 óra... :D

2020. aug. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3: Ez szomorú, és egyben borzasztó.

Gondolom a régebbi, vagy kevésbé népszerű parfümöket így “avultatják”, legyengítik őket, szándékosan redukálják a minőséget, hogy mindenki megutálja őket, mielőtt kivonják őket a forgalomból, hogy valami új lépjen a helyükbe.

2020. aug. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
az extreme digital megbízható, onnan vehetsz parfümöt max drága lessz.
2021. aug. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!