Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Van jelentősége a körömlakk...

Van jelentősége a körömlakk típusának?

Figyelt kérdés
Aliexpressről rendeltem körömlakkot, aminek hogyha megycsavarod a végét, az elején lévő ecsetrészből jön a lakk. Mint kiderült uv fénnyel működik, legalábbis ez van ráírva. Rettenetes szaga van, még tíz perccel később is tőle szaglik az egész ház. Fekete színű lenne eredetileg, de fosszínű a körmöm festés után. Az a baj, hogy nem uv sugárzó micsodával szárítottam, vagy csak szimplán átverés az egész (üzbég termék) ?

2021. febr. 10. 18:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A géllakk önmagában nem átverés, de nem ugyanaz mint a rendes körömlakk. Ha tényleg géllakk (UV/LED lámpával szárad) akkor azt nélküle nem lehet használni, nem fog megszáradni. Lehet hogy nem is megszáradt hanem befogta a körmöd, azért furcsa színű?

A színére a másik tippem hogy a géllakk kicsit más állagú mint a sima lakkok. Általában vékony rétegekben kell dolgozni velük, és az első réteg nem teljes fedésű. A fekete lakkok első rétege kifejezetten ronda tud lenni, aztán a második réteggel rendbe jön. De mondom, ha tényleg géllakk akkor ehhez kell a lámpa.

Aztán lehet az is hogy maga a termék szar, az ilyen túl olcsó aliexpress-es cuccok néha elég kétes minőségűek. Nem azért mert üzbég termék, és nem is azért mert aliexpress, hanem mert az aliexpress-es cuccokat közvetlenül a gyártótól kapod, nincs közben olyan minőségellenőrzés mint mondjuk ha a Rossmannban vásárolsz, így aztán sok replika és rossz minőségű termék is van az oldalon. Vannak jó cuccok is, de ahhoz utána kell járni, megnézni az értékeléseket, visszajelzéseket. Ha valami túl szép hogy igaz legyen akkor jó eséllyel nem igaz.

2021. febr. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az UV-s lakkok nem fognak lámpa nélkül normálisan működni. Ha nincs UV lámpád, akkor ne olyat vegyél, amire rá van írva, hogy UV-s vagy géllakk. Szagra... amikor nekem körmösnél raktak fel géllakkot meg UV-sat, nem éreztem annyival büdösebbnek, mint a sima körömlakkot.
2021. febr. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!