Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » A MAC rúzsok tényleg olyan...

A MAC rúzsok tényleg olyan szuperek, amilyennek hype-olják őket, vagy egy közép árkategóriájú rúzs is ugyanolyan minőségű?

Figyelt kérdés
Még nem vettem a márkától semmit, szóval nem tudom mire számítsak és tekintve, hogy elég borsos áron árulják őket, nem akarok mellélőni :/ A nude színek érdekelnek a legjobban, abból néztem, hogy rengeteg gyönyörű árnyalat van.

2021. ápr. 27. 22:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
A folyékony rúzsaik nagyon jók. A drogériás termékek a nyomába sem érnek de sok high end smink márka sem. Szerintem minden forintot megér a MAC legtöbb cucca.
2021. ápr. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Drogériában is találtam már a MAC-kel megegyező minőségű folyékony rúzst, ha nem jobbat. Nagy a színválaszték, amíg nem ettél vele, addig tart, nem kölcsönöz száraz hatást, viszont csúnyán megfogja a poharak szélét, nem csókálló. A Catrice Matt Pro Ink vagy a NYX Soft Matte Lip Cream nem csinálja ezt.


A klasszikus rúzsaiknak is gyönyörű színe van, viszont ezekért tényleg felesleges kiadni ennyit, mert egyáltalán nem tartósak. Legalább is ha már rúzst használok, az a célom vele, hogy legalább egy étkezésig kitartson.

2021. ápr. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
Inkább ne vegyetek MAC-et, állatokon tesztelnek.
2021. ápr. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

3.-nak.


MINDEN cég tesztel állaton, mert fosnak a perektől, ha kipattog a vevő pofája.

Annyi a trükk, hogy vagy nem ők maguk, hanem kiadják külső cégnek, akik az EU-USA-n kívül, mondjuk Pakisztánban csinálják.


Jó reggelt!

2021. ápr. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Sminkesként mondom: nem. A NYX bármelyik rúzsa jobb...

A matt nehezen kenhető, csúnyán, darabokban kopik, elég száraz formula, aztán ahogy viseled egyre szárítóbbnak érzed, de viszonylag tartós tényleg. A Retro Matte meg még szárazabb.

A NYX Suede Matte rúzsok ezerszer jobbak.

A Cremesheen rúzsokat nagyon szeretem, magas fedés, krémes állag, enyhe fény, közepesen tartós. Ez tök jó, de a színválaszték elég gyér, és egyébként szinte AZ ÖSSZES drogériás krémes rúzs ezt tudja.

A Lustre ugyanolyan, mint a Cremesheen, csak gyengébb fedés, a tartóssága pedig kb semmi. De szép fénye van.

A powder kiss formula pedig botrány. A sima rúzsnak csak nem tetszik a finishe, viszont a folyékony...Ha normál rétegben kened fel, akkor 5 percen belül felmászik a homlokodig, kenődik össze-vissza, nem komfortos, egy vastag rétegnek érzed, ami SOHA nem fog megszáradni, és akármihez hozzá ér a szád, az egész rúzsod rajtamarad. Ha nagyon-nagyon vékony rétegben viszed fel, akkor csak minimálisan fog, és bár szárító érzés, de még elég tartós is. Viszont úgy meg átlátszó a fedése, és csúnya foltos.


Elhiszem, hogy amikor mindenki oda volt a MAC rúzsokért, akkor tényleg olyan jónak számítottak a többihez képest, de azóta már 1001 új, jobb rúzs van, még a drogériák polcain is.

2021. ápr. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Nekem nagyon tetszenek, főleg mivel a boltiaknak, még a NYX-nek is, olyan egyenszínűk van. (Lakkokban ezért szeretem az Orlyt, boltban a mainstream színek vannak.)


Azt soha nem tartottam szempontnak, hogy kaja közben fennmaradjon, mindig újra kenem utána a rúzst. Ahogy kézmosás közben sem várom el, hogy a krém fennmaradjon.

2021. ápr. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat🙏🏻
2021. ápr. 28. 22:10
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

A kettes valaszoló vagyok, na nekem pont a sokak által dicsért NYX rúzsok nem váltak be. Kb 2 óráig nem maradnak a helyükön pedig szájkontúr ceruzát is használok hozzájuk, de szerintem ez bőrtipus függő is meg lehet függ az adott termék szinétől. Azt hozzá tennem hogy én szinte mindig erős sötétebb színű rúzsokat használok szóval csak ezekről tudok nyilatkozni. Nekem a MAC retro matt folyékony ruzsaiból a Caviar nagyon bevált, tartóság szempontjából egy kicsit talán jobb is a Jeffree Star Weirdo-jánál.

Nekem a MAC-ből a nude-ok is bejönnek de azt aláirom hogy lehet valaki ajkát tényleg szárítják.

Nekem nem másznak el és sokáig fent maradnak pedig van ajak pcm is szóval azok rendszeresen leszokták koptatni a felső ajkamról a festeket ha az szarabb minősegű de ennél semmi. Úgy marad ahogy reggel felkentem és az evés sem maszatolja el.

Szóval szerintem ez nagyban egyén függő is.

Tegyél egy próbát vele ha szimpi, a színvalasztéka mindenképpen jobb mint egy drogériás márkának. De azt aláirom hogy van jó pár alternatívaja is. Pl a Nabla matt rúzsait sokan dicsérik vagy a smashbox-osokat is. Én a nyx-eseket nem javasolnam bár ez személyes tapasztalatból fakad, egy próbát talán tényleg megernek azok is.

2021. ápr. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#8: Nem lehetsz a kettes válaszoló, mert az én voltam. 😆


Nekem az a tapasztalatom, hogy minden márkának vannak kiugróan jó és nevetségesen gagyi termékei is egyaránt.

Ezért kell kísérletezni és véleményeket olvasni megvétel előtt.

A NYX-től több ajakterméket próbáltam már én is. A többségük tényleg nem nem ért semmit, extra gyorsan lekoptak, emellett még szárítottak is, de a Soft Matte Lip Cream volt eddig az egyetlen, ami nem ilyen. Ez tényleg nagyon tartós és csókálló is, ugyanakkor könnyed viselet, szinte nem is érezni az ajkakon.

2021. ápr. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Persze, simán lehet, hogy a jobb minőségű árnyalatokat fogtam ki. Jártam már úgy más márkáknál, hogy bizonyos színek tényleg tökéletesek voltak, míg más árnyalatoknál komoly gondok voltak az állaggal, a fedéssel és a tartóssággal. Mintha nem is ugyanaz a termék lett volna.
2021. ápr. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!