Műköröm borravaló?

Figyelt kérdés
Lányok! Ti mennyi borrvalót adtok a szolgáltatás árán felül a körmösötöknek?

2021. máj. 24. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Egész ezresre vagy 500-ra szoktam felkerekíteni.
2021. máj. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Semennyit, mivel pontosan tudom, hogy nem adózik utána.
2021. máj. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%
Nem szoktam, nem járok.
2021. máj. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
400Ft_ot szoktam
2021. máj. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
Mint a kettes. Azaz 0 forintot, mivel mind zsebre megy neki. Kifizeti a KATA 50-et a NAV-nak, 100-at a "székért" és a többit elrakja.
2021. máj. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%

Nem védeni akarom a körmösöket, de azt azért tudjátok, ugye, hogy az anyag is pénzbe kerül?

Az én körmösöm amúgy több pénzt visz haza havonta, mint én (tudom, mert beszéltünk róla), mégis adok neki jattot. Mégpedig azért, mert nekem megér ennyit a munkája.

Első voltam.

2021. máj. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem nagyon szoktam sem körmösnek, sem fodrásznak adni borravalót. Körmösömnél volt, hogy amikor kezdett 2900 volt a köröm, és nyilván nem kértem vissza azt a százast, fodrásznak is párszor adtam kb 200 forintot, mert kedves volt, beszélgettünk közben, és látszott rajta, hogy igyekszik azt a frizurát megcsinálni, amit mutattam neki.
2021. máj. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%
Én nem szoktam borravalót adni a körmösömnek, de igazából nagyon másnak sem. Én alapvetően nem értek egyet magával a borravalóval, szerintem inkább negatív hatásai vannak és én nem tartom jó dolognak. Valamint őszinte leszek, ő szabja meg az árakat és gyakorlatilag annyit kér, amennyit csak szeretne. Maximum akkor adok valakinek borravalót, ha úgy érzem, hogy az alap szolgáltatáson felül még a kedvemért, kérésemre stb., valamit nyújtott és az alapvetően nem lenne a munkája része, plusz figyelmesség, plusz szolgáltatás stb.
2021. máj. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!