Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Lehet műkörmöt csináltatni...

Kovács Henrietta2 kérdése:

Lehet műkörmöt csináltatni szülői engedély nélkül?

Figyelt kérdés

2021. jún. 30. 02:14
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
Persze hogy lehet, de minek? Undorító.
2021. jún. 30. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan műkörmös, aki szülői engedélyt kér rá, de alapvetően nem minden körmösnél működik így.
2021. jún. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
attól is függ hány éves vagy, mert egy normális műkörmös egy 12 éves gyereknek nem fog csinálni (sztem) de ha vagy már 14 éves akkor szerintem nem kell hozzá szülői engedély.
2021. jún. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

(Szerintem ez inkább a politika kategóriába és a törvények, jog alkategóriába való.)


Igen, a 3. válaszoló jól írta. 14 éves kor felett nem kell szülői beleegyezés, mivel jogilag már korlátozottan cselekvőképes (hacsak nincs cselekvőképtelenné nyilvánítva egyéb körülmények miatt). Ez azt takarja példákkal élve, hogy például eldöntheted milyen hajat csináltatsz/csinálsz magadnak, eldöntheted milyen orvosilag indokolt, nem életmentő, de a természetes, született külsődet befolyásoló műtétet hajtsanak végre rajtad, vagy éppen azt, hogy milyen körmöt, sminket csináltatsz magadnak, de mondjuk tetoválást csak szülői engedéllyel csináltathatsz.

2021. júl. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

4. vagyok.


Ez nyilván nem azt jelenti, hogy minden műkörmös be is tartja... Nem hiszem, hogy mind személyit kérne tőled, ha mondjuk 12-13 éves vagy és 16-nak nézel ki. De ez nem a törvényben meghatározott, de attól még létezik.

2021. júl. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
En 13 éves vagyok, januárban 14, de ha akarok, ki tudok nézni idősebbnek. Ha esetleg körmöshöz, fodraszhoz, kozmetikushoz pld, elmennék, személyit kérnének??
2021. júl. 4. 02:13
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Inkább beszéld meg a szüleiddel, úgyis észre fogják venni.

Miből tervezed fizetni ezeket?

2021. júl. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#6.


4. és 5. vagyok.


Kérhet személyit saját belátása szerint. Elméletileg kér is, de ez csak a papíron írt szabvány. Ha egy szakállas, egyértelműen felnőtt, férfi elmegy bort venni, tőle sem kérnek személyit, hogy van-e már 18 éves, pedig tőle is kérhetnének. Nem tudom mit értesz az alatt, hogy: "ki tudok nézni idősebbnek", mert nem láttalak, de ha ez alatt azt érted, hogy tudsz úgy öltözködni, nézni, mintha idősebb lennél vagy egyéb hülyeséget, akkor hanyagold a témát. Vagy idősebbnek nézel ki, vagy nem és ez nem a ruhától, a nézéstől, a sminktől vagy tudom is én mitől van, hanem arctól, magasságtól, kinézettől összességében.


Egyébként pedig én sem ajánlom. A törvény nem véletlen van, ilyen korhatárokra állítva, mivel 14 éves korodban már azért nőiesebb vagy külsőleg, belsőleg pedig érettebb vagy. Félév még rengeteg idő, addig sokat változhatsz és megkomolyodhatsz.

Ha pedig mégis nagyon akarsz, akkor szólj a szüleidnek!

Úgyis észre veszik, hogy időközben műkörmöd lett...

És igen, jogilag 14 éves kor alatt még a fodrászhoz sem mehetnél szülő nélkül. Persze, ha jóban vagytok a kozmetikussal/fodrásszal/műkörmössel vagy tényleg idősebbnek nézel ki, akkor már más kérdés, de ezek nem törvényesek vagy szabványosak.

2021. júl. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én ennyi idősen 16-nak néztem ki, de nem a ruha miatt, az nem fog rajtad plusz 3 évet "dobni".

Engem a patikában is kiszolgáltak, de arról tudtak a szüleim.

Én a helyedben várnék. Ha esetleg valami baj lesz a műkörömmel, elcseszi a körmös, akkor gyakorlatilag nem is tudsz mit csinálni, 14 év alatt sokkal jobban át szokták verni a gyerekeket.

A szüleidet kérd meg, hátha, ha még nem, akkor majd januártól úgyis azt csinálsz amit akarsz.

2021. júl. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!