Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Eredeti gyémánt lehet vagy...

Eredeti gyémánt lehet vagy csak szintetikus? Honnan vegyek eredetit?

Figyelt kérdés
[link]

#vásárlás #Budapest #fülbevaló #gyémánt #Black and White Jewellery
2021. okt. 25. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyemantnak kell lennie certificat (tanusitvany) a 4 c ertekrol.


Szerintem nem igaziak,mert meg se emliti a tanusitvanyt.


Ha napfeny van,a brill szinesen csillog. Mas meg szintelenul. 10-es kemenysegu,azaz a zafiruveges orad vagy barmilyen zafirt megkarcol. A zafir 9-es.

2021. okt. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gyemant ekszert szerintem csak szemelyesen erdemes venni,ahol megnezheted a tanusitvanyt is meg az ekszert is.



Egy ekszereszt vigyel magaddal.

2021. okt. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Személyesen nincs lehetőségem venni


Glamira nevű oldalról mi a vélemény?

2021. okt. 25. 14:28
 4/9 anonim ***** válasza:
36%

Igazi gyémántot nem tesznek 14 karátos aranyba, legalább 18 karátosan használnak.

Egy ekkora gyémánt ára nem ilyen kevés, legalább 3-5-ször ennyibe kerülne csak a kö maga.

2021. okt. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

13. kerület, Pozsonyi út.


Régi zsidó környék, megbízhatóak. Eredeti kő LEHET, de szinte biztos, hogy nem 1. osztályú, és hibás.


A "hibás" nem azt jelenti, hogy sérült, csak zárványos, vagy csiszolási gond lehet, ezért ilyen olcsó.

2021. okt. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg eredetiek, de igazoló papír nélkül tényleg nem érdemes venni. Elvileg 0,08 karátos gyémánt van mind a kettőben. Azok most piaci áron 30-40 ezer körül vannak (per darab), ha másodosztályt lesed (és a G csak másodosztály, vagy ha máshogy nézed, negyedosztály, lényeg, hogy nem tökéletesen átlátszó/víztiszta, nagyon enyhén sárgásabb árnyalatú, de szabad szemmel ezt akkor látnád, ha mellette egy tökéletes lenne, viszont aranyékszerben pont az arany színe miatt fel sem tűnik. Ráadásul rózsaaranynál még a 10 karátos ötvözet is játszik a mai ékszereknél (ha sima sárgaarany lenne, akkor 16-18, max 20), de tényeg nagyon aprók, szóval nagyobb fülben teljesen elveszne. Ipari/mesterséges gyémánt tisztább lenne. Viszont ennél olcsóbb és drágább is van bőven. Érdemes normális ékszerészhez fordulni, aki felvilágosít, hogy mit és miért érdemes vagy nem érdemes venni. Az apró gyémántok nagy része a nagyobb gyémántokból lehasított darabokból csiszoltak, és ilyen kicsi méretben még a cirkónia is jobb szerintem.
2021. okt. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nincs nagy fülem és egy sima, pici hétköznapit szeretnék csak venni :)

Van gyémánt ékszerem, igaz azt nem én vettem, hanem kaptam, és teljesen más mint a cirkónia. Ezért is kezdtem el "ragaszkodni " hozzá.

2021. okt. 25. 19:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Az ékszerész költött kb 15 ezret arra a két gyémántra. Azt írja, hogy 2.8 mm az átmérője, viszont a súlya az csak 0.09 ami arra enged következtetni, hogy valami nagyon laposra csiszolt kő van benne, valószínűleg a foglalat ami nem enged magasabb követ. Ékszerészhez elmész, megkéred, hogy érintse hozzá a gyémánt tesztert, meg a moissanite tesztert is, ha nagyon kötözködni szeretnél, de nem szeretik az ilyeneket a szakmában, főleg ha egy .09 ct szintű beruházásról van szó. Gondolom írnak neked egy certit, ha nagyon ragaszkodsz hozzá, csak azt előre kell jelezni. Nagyobb gyémántokhoz jár automatikusan.
2021. okt. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jah, de amúgy írja a granaciánál, hogy adnak hozzá certit.
2021. okt. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!