Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Alapozó/BB-krém felvitele...

Alapozó/BB-krém felvitele száraz bőrre hogyan?

Figyelt kérdés
A kérdésemet úgy értem, hogy száraz bőrre hogyan kellene felvinni alapozót pl, hogy ne nézzen ki rosszul, ne emelje ki a száraz részeket, stb. Hiába iszok eleget, hiába hidratálok jól előtte, hiába használok száraz bőrre való alapozót, de akkor is vannak olyan részek az arcomon, amik szárazak/hámlanak és ott nagyon nem lesz szép az összkép. Olyan végeredményt szeretnék, amikor nem is látszik kb. hogy felkentem valamit, de így nagyon csúnya. Tudom, akkor ne is használjak, de én szeretnék, mert szeretnék egy egységes bőrképet. BB/CC-krémmel ugyanez a helyzet, ugyanúgy meglátszik a problémásabb részeken.

2022. aug. 15. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Egyrészről: nincs olyan, hogy nem látszik. Hiába mutatnak mást a nagy influencerek és hiába hitegetnek itt téged sokan azzal, hogy melyik mennyire jó termék ... Mindegyik látszik. Lehet hogy egy férfi nem veszi észre, de nem kell szakértőnek lenni hozzá, hogy észrevegyünk ilyensmit.

Másrészt: a különböző BB krémeknek különböző texúrájaik lehetnek, így van amit ilyen és van amit olyan technikával érdemes eldolgozni. Próbálgasd ki, hogy az általad kiválasztott BB krém inkább szivacsos eldolgozást vagy ecsetet kíván.

Harmadrészt: mindenek felett fontos a gyakorlás. Szép eredményt elérni bármivel lehet. Csak azt a bizonyos bármit jól gyakorold be. Ha te pl szivacsot preferálsz akkor azzal próbálj gyakorolni minél többet és jobban.

2022. aug. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nyilván látszani fog, bármit is teszek a bőrömre. Ahhoz, hogy alig látszódjon egy szép bőr kéne először is amúgy meg. Nekem vannak sajnos pattanásaim is, száraz is a bőröm, ezért ez amúgy sem lenne kivitelezhető, de pont ezért érdekelne, hogy mégis mivel lehet láthatatlanabbá tenni, hogyan kellene alá hidratálni rendesen, hogy legalább a száraz bőr ne tűnjön annyira fel.
2022. aug. 15. 17:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is száraz bőröm van, szóval ismerős a probléma, de szerencsére már nem érint. Tényleg annyi a titka, hogy megfelelő termékeket használj. Sima hidratálókrémmel nem mindig volt jó, de aztán szerencsére pár éve rászoktam, hogy minden reggel használok fényvédőt és mivel ezeknek amúgy is kicsit zsírosabb az állaga, már sosincs száraz folt sminkelés után se. Persze olyan terméket használok, ami nem mattít.

Egy darabog pont az volt a gond a fényvédőkkel, hogy pár óra múlva már túl fényes volt az arcom, de végül találtam olyan termékeket, amik jól működnek nálam. Kicsit tesztelgetni kell, mindenkinek más a jó.

2022. aug. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Teszteltem már rengeteg mindent. Most éppen a Revox fényvédője nem rossz smink alá (plusz hidratálás előtte), de az sem tökéletes némely helyeken az arcomon. Szívesen veszek konkrét termék ötleteket is, mert amit nem ismertem eddig, azt szívesen megnézném mik vannak benne, esetleg kipróbálni.
2022. aug. 15. 19:11
 5/7 anonim ***** válasza:
A Revoxos fényvédőt inkább zsíros bőrre szokták ajánlani, lehet azért. Ha olcsóbb, drogériában is beszerezhető fényvédőt keresel, nekem az Altruist egészen bejött. Az árához képest kimondottan jó és nekem emellé nem is kell hidratáló, önmagában is bőven elég és a sminkem is jól mutat rajta, nincsenek száraz foltok.
2022. aug. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
(Azt nyilván nem tudom garantálni, hogy te is szeretni fogod, de egy próbát megér és mivel elég kedvező ára van, sokat nem veszíthetsz vele. Legrosszabb esetben el tudod használni testre. Amúgy első pár használatnál még nem tetszett annyira, ki kell tapasztalni a megfelelő mennyiséget, de utána megszerettem.)
2022. aug. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, már hallottam arról is, majd lehet kipróbálom. Igazából szeretem a revoxosat is, meg úgy tűnik hidratál is jól, de nem teljesen. Lehet inkább valami jobb hidratáló krémet kéne néznem meg tényleg olyan alapozót/bb-krémet, púdert, ami nem szárít tovább.
2022. aug. 15. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!