Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Elvesztettem a fonalat... Mi...

Elvesztettem a fonalat... Mi is az a holdkő?

Figyelt kérdés

Csináltattam magamnak holdkő karkötőt, tigrisszemmel van kombinálva. Képet mellékelek.


Találtam két nagyon jó cikket, az egyik angol nyelvű (végig sem olvastam, nekem túl bonyolult), a másik magyar. Ezekben a cikkekben egy szóval nem említik, hogy ilyen barnás, drappos, szürkés, sőt, rózsaszínes lehetne.


Akkor miből is van a karkötőm?



2022. nov. 7. 14:48
 1/9 A kérdező kommentje:

Cikkek:


[link]


[link]


Kép:


[link]

2022. nov. 7. 14:50
 2/9 anonim ***** válasza:
A holdkö sokféle szinü lehet. Nézz utána a neten (képkeresés)
2022. nov. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2022. nov. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2022. nov. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Pont ezért linkeltem a magyar és angol nyelvű oldalakat. Ott nem írnak sok féle színről.


"A természetes holdkő általában nem átlátszó, szürkésfehér-krémfehér színnel rendelkező földpát ásvány, az indiai típus itt-ott fekete foltokkal rendelkezik. A követ forgatva (főleg drágakőben) kékes-színes szivárvány színű csillogás fedezhető fel. Ezt hívják sokszor szivárvány holdkőnek."


"A természetes holdkövet nehéz csiszolni a puhasága miatt, és ezért igen drága (ezüsttel készült holdkő karkötőkkel árban 10ezres nagyságrendeben lehet találkozni.)"

2022. nov. 7. 19:21
 6/9 A kérdező kommentje:

Itt vannak képek, ezeknek nincs szürkés-barnás-bész változata.


[link]

2022. nov. 7. 19:23
 7/9 A kérdező kommentje:
* bézs
2022. nov. 7. 19:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze, hoyg ezeken nincs szürkés-barnás-bézs változat, mert az emberek többségén a fehéres szín tetszik, azt keresik. De ettöl még maga a kö - ahogy a belinkelt cikkben is írták - több különbözö színben fordul elö, csak ékszerként nem mindegyiket egyforma gyakorisággal használják fel.
2022. nov. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8


Köszi, közben már írtam egy ásványokkal foglalkozó hölgynek és elmagyarázta részletesen egy blogbejegyzésben és egy videóban (nem nekem), hogy milyen holdkő változatok vannak.

2022. nov. 8. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!