Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ciki állandóan napszemüveget...

Ciki állandóan napszemüveget viselni?

Figyelt kérdés

Van, aki rendszeresen hord napszemüveget, akár télen is, ha nem teljesen borult az idő és nincs sötét?

Szeretném védeni a szemem az UV-től, de furán érzem magam, ha nem nyáron vagyok napszemüvegben, és rajtam kívül szinte senkin nincs.

Korábban fényre sötétedő dioptriás szemüvegem volt, de azóta javult a látásom, és olyan minimálisan látok csak homályosabban távolra, hogy nem vagyok benne biztos, hogy megéri egy újabb drága szemüveget csináltatni. Viszont olyan szempontból is nagyon megszoktam a szemüveget, hogy valamennyire védi a szemem, kisebb eséllyel fújja bele a szél a port, kevésbé kell tartani attól, hogy belemegy valami vegyszer a szemembe stb.

Ti hogyan véditek a szemeteket? Mit javasoltok?



2023. ápr. 5. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Télen is javasolják főleg ha akkor is van napsütés, vagy csillog a hó stb. Nem ciki, ha neked így kényelmes. Elég ha zárt térben leveszed, attól mondjuk kiakadok aki ott sem veszi le, boltban stb meg annyi hogy illetlenség ha valakivel így beszélgetünk, addig levenném ha utcán pl megállok beszélgetni valakivel és őrajta sincs. De amúgy nyugodtan viseld.
2023. ápr. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Metionin ***** válasza:
100%
Dehogy ciki. Én is hordom, mert világos és érzékeny a szemem, na meg pár éve műtve is volt. Télen is felveszem, ha vakít a fény vagy a hó.
2023. ápr. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az utcán kutya nem foglalkozik vele hogy a másik napszemüveget visel vagy sem szerintem. Sőt a gyakorlatban fel sem tűnik az embereknek, tekintve, hogy nem figyelik direktbe, hogy ki visel vagy ki nem.
2023. ápr. 6. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki.Nekem is nagyon érzékeny a szemem a fényre éppen ezért van napszemüveg mindig nálam.
2023. ápr. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 qborka ***** válasza:
100%

Nekem is műtve volt a szemem,de csak erős uvtól védem már,ahogy tanácsolta az orvos. Télen pl már csak akkor teszem fel,ha sokáig vagyok napsütéssel szemben.


Fényérzékennyé válhat a szem,ha sokat van sötétben.

2023. ápr. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Szerintem ne foglalkozz vele, ki mit gondol.

Nekem pl. menstruáció előtt van, hogy nagyon érzékeny a szemem a fényre, és volt már, hogy napszemüveg nélkül borultabb időben is majdnem nekisétáltam egy oszlopnak, mert nem láttam.

Sztem az cikibb, mint felvenni a szemüveget és látni, merre megy az ember :D


Illetve én pl.ráncokat se szeretnék időelőtt a szemem körül, hajlamos vagyok a hunyorgásra is, úgyhogy nekem is állandó kiegészítő a napszemüveg. Lehet, hogy akinek nagyon sz-r élete van, azzal foglalkozik, h ez mekkora ciki, de én meg majd 20 év múlva is örülök magamnak, hogy nincsenek szarkalábaim :D

2023. ápr. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!