Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Nemesacél ékszereknek van...

Nemesacél ékszereknek van valami hátrányuk?

Figyelt kérdés

Szeretnék magamnak egy nyakláncot. Az arany nem tetszik, meg drága is. Így elsősorban ezüstöket nézegettem. Abból is ródiumozottat, hogy ne színeződjön el. Néztem neten, konkrét ékszerüzletben is személyesen. De valahogy a kínálat olyan snassz volt, egyik sem fogott meg. Valami különlegeset szeretnék.

Végül ráakadtam egy olyanra, ami tetszik. De sajnos ezüstből nincs ilyen, csak nemesacélból. Valami "316L" az anyaga, ha ez mond valakinek valami.

Van valami hátránya annak, ha ilyet veszek? Nem vagyok fémérzékeny. Bár úgy tudom, hogy ez az anyag ebből a szempontból sem lenne gond. Elvileg nem is színeződik el könnyen. Az a tudat, hogy nem drága nemesfém, nem zavar.

Milyen hátránya lehet még?


2023. jún. 10. 15:14
 1/2 anonim válasza:
100%
Szia! Nekem van nemesacél fülbevalóm, nyakláncom és gyűrűm is. Hátrányt nem tudnék mondani, a gyűrűt 2 éve hordom, ezidő alatt picit lekopott róla az arany szín, a nyaklánc szintén 2 éve van meg, azon pedig semmi nem látszik. Én soha nem veszem le, még fürdéshez sem, mivel vízállóak. Nem lesz zöld tőle a bőröd. Én csak ajánlani tudom:)
2023. júl. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm, azóta már bevásároltam két ilyen nyakláncot is. Eddig minden rendben velük.

Korábban az olcsó krómozott/nikkelezett réz bizsukkal volt gondom. Egyrészt pár hét hordás alatt lekopott a fényes külső réteg és a réz kilátszott. Másrészt elkezdett viszketni tőle a bőröm. Pedig más fémekkel nincs ilyen gondom, az órám is fém, tízen éve hordom gond nélkül.

Ez a 316L is egyelőre jónak tűnik.

2023. júl. 29. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!