Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Fülbevaló témában kérdezék?

Fülbevaló témában kérdezék?

Figyelt kérdés

Születésnapomra kaptam egy pár Pandora fülbevalót rosegoldos kollekcióból. Állítólag sárga, fehérarany és réz van benne.


Én utoljára közel 8 éve hordtam fülbevalót. Azok emlékeim szerint az apacsból voltak és nem volt gondom vele.

Most felpróbáltam ezt és kicsi viszketést és melegedést érzek. Talán még pirosnak is lehetne mondani.

Nem tudom eldönteni, hogy ez allergiás reakció vagy csak simán furcsa a cimpámnak, hogy raktam bele fülbevalót 😔.


2023. júl. 27. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem csak furcsa a fülednek, esetleg fertőtlenítővel kend át. Nekem minden rosszabb minőségre be szokott gyulladni a fülem egy idő után, de nekem is pandorás fülbevalóm van. Remélhetőleg pár nap és elmúlik :)) meg kell szoknia újra a fülednek
2023. júl. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ 😇

Most már úgy néz ki, hogy elmúlt ez a fura érzés, de még várok pár napot, hogy lesz-e egyéb reakció.

2023. júl. 27. 22:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Linkeld már be Pandora oldaláról légyszi, nem értem a leírásodból, milyen az anyaga. Pandora bizsut nem gyárt, csak ezüstöt/aranyat.
2023. júl. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ez az


[link]

2023. júl. 28. 12:36
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4# na ilyet még nem láttam náluk, de akkor ez bizsu (“különleges fémötvözet”), ennyi pénzért ráadásul…

Erre simán lehetsz allergiás.:(

2023. júl. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Rendes fizikai boltban lett véve. Vissza is lehet vinni, ha mégse jó.


Most nagyjából 17 órája van a fülemben és nincs allergiára utaló reakció.

2023. júl. 28. 12:50
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyilván tudom, hogy eredeti Pandora, hiszen a hivatalos honlapjukon is fent van.🤦‍♀️ Ott néztem meg az anyagösszetételt, az alapján írtam, hogy bizsu. OkozHAT allergiás reakciót igen, a kérdésedre válaszolva, hisz ezt kérdezted.
2023. júl. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez a "különleges fémötvözet" gyanúsan bizsu, csak van futtatva rá egy arany réteg. Ha érzékeny a füled, akkor okozhat problémát így is.

A helyedben már csak amiatt is visszavinném, mert az ilyen arany rétegek hamar kopnak. Én idén április elején vettem egy aranyozott ezüst fülbevalót. Tény, hogy minden nap hordom, de vigyáztam rá, fürdésnél, alvásnál nem volt bent. És pont ma néztem, hogy a zárjánál az egyiknek már kopik az arany réteg, jön elő az ezüst alóla. Nem vagyok boldog, 30.000-ért többet vártam tartósság szempontjából. Soha többé aranyozott ékszert. Na mindegy, bocs az offért csak ez kikívánkozott.

2023. júl. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Semmi baj. Végül kivettem a fülemből, mert 24 óra után is hol érzékenyebb volt hol nem.


Mondjuk mielőtt beraktam volna teszteltem 3 teslas mr-ben, hogy mennyire húzza a gép. Ilyen helyen dolgozok és nem örültem volna, ha kitepi a fülemből. És semennyire se vonzotta. A nemesfémek meg nem okoznak problémát ilyen helyen.

2023. júl. 29. 08:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!