Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Kezdő vagyok sminkelés témába,...

Kezdő vagyok sminkelés témába, milyen termékekre lesz szükségem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Még sose sminkeltem, szájfényen kívűl nem vettem igénybe semmilyen más smink terméket. Van egy szempillaspirálom, és gyakorolgattam feltenni, de nem ment, ezen kívűl ugye a szájfényeim.


Tervezek bevásárolni smink cuccokat, nagyjabol tudom, mikre lesz szükségem, néztem videokat, olvasgattam, de össze vagyok zavarodva mégis, és nagyon jó lenne tudnom hogy miket kéne megvennem pontosabban...olyan sok termék van, és annyira bonyolultnak tűnik az egész.


Sok helyen írják, hogy az alapozó az alap, de máshol meg azt írják hogy alapozó helyett elég a korrektor, ha nincs sok börhibád. Nekem karikásak a szemeim, és miteszeres az orrom, néha egy-két pici pattanás, de semmi más. Elég szépnek mondanám a bőröm, bár picit száraz, azt olvastam ez is fontos tudni való smink választásnál. És a másik amit "hibának" mondanék az arcomba, hogy nagyon fehér, és egy élettel telibb és bájosabb megjelenést szeretnék. 16 éves vagyok, egy új iskolában fogok kezdeni szeptembertől, és nem szeretném ha itt is folyton rá kérdezne mindenki hogy jól vagyok-e, mert annyira fehér vagyok..



2023. aug. 12. 01:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nos tudni kell, hogy az alapozó az arc egyesítésére van (pl vakinek a homloka világosabb a bör az állánál sötétebb ilyesmi). A korrektor a hibák elfedésére van.

Ha a suliba minden napos hordására szeretnél sminket, akkor kis fedésű alapozó kell és hidratáló a bőröd alapján.

Nem hiba, hogy az arcod fehér. Az enyém fehér és sápadt ráadásul feketét hordok, szóval télen este felé elégé megnéznek, hogy vámpír vagyok-e😅

Nem tehetsz az ellen, hogy az arcod fehér. Ez fogad el ettől vagy különleges.


Én úgy szoktam sminket csinálni, hogy előbb korrektorozok aztán alapozózok, úgyanis korrektorom az világos és elégé sikerült vagy kiemelnem a hibát vagy hamar lekopik púderrel együtt. Eddig így vált be a legjobban. Szem alá nem teszünk alapozót, mert beleül a ráncokba és öregebbnek fogsz jóval tűni.

Púder mindenképpen vegyél az alapozó és a korrektor ne mozduljon el.

Szemöldökhőz általában felesleges hozzá nyúlni.

Szempilla spirál abból olyat ami megtetszik.

Egy természetes színű rúzs vagy szájfényt kennyél fel ez bőven elég.

Fontos! A bőr elő készítse. Hidratáló és fényvédő! Ha szép egészséges a bőr akkor a smink is az lesz. Fényvédő után primer ha akarsz és utána kezdjük a sminket.

Én ezt ajánlom egy 16 éves kezdő sminkjébe. Nem sok dolog de ezekre jobb oda figyelni.

Ja és ha nagyon fehér a bőröd a bronzosítót biztos felejtsd el. Nagyon el fog ütni a bőrödtől és feltűnő lesz. És alapozót a nyakunknál választunk és korrektort max 2 árnyalttal világosabbat mint az alapozó színe különben elégé elütt :)


(most augusztusban gyakorold a sminkelést, mert gyakorlás teszi a mester és szépen rájössz, mi jó, vagy mi nem jó az arcodon így nem lesz az, hogy feltűnő lesz a smink)

2023. aug. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1.: köszii a válaszodat! 😊 Lenne még pár kérdésem viszont...

Hogy, hogy ha szem alá nem szabad alapozót tenni, akkor hogy kell elfedni a szem alatti karikákat? Mert nekem nagyon feltűnő :s

És a másik, amit szintén sose értettem, hogy a fénvyédő az miért kell? És azt úgy kell feltenni, hogy a sminket arra teszed rá?


Nekem van frufrúm, és hogy ha alapozót teszek az arcomra akkor a homlokomra is kell tennem? Mert a frufrum eltakarja az egészet. :s

És milyen eszközökkel kell ezeket a sminkeket feltenni? Mert hallottam hogy van szivacs, meg ecset, de nemtudom melyik kell és mennyi kell ezekből :(

2023. aug. 12. 16:01
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Korrektort teszünk, de a legtöbb szem alatti karikát (köztük nálam is) nem tünteti el 100%. A szem alatti terület nagyon vékony így az alapozó és a korrektor együtt beleül az ott lévő ráncokra.


Fényvédő a bőr megvédése miatt van, mert a barnulás nem egészséges, bőr rákot okozhat, leégést, és hamar ráncosodunk miatt. A sminket a fényvédőre tesszük rá, csak előbb várjuk meg míg beszívodik.


Alapozó, korrektort, és púdert lehet szivaccsal és ecsettel feldolgozni. A púder ecsettel ajánlom kezdődnek. De az ember preferálja el, hogy mit akar használni. Én ecsettel szeretek csak dolgozni, mert a szivacs túl sok alapozót vesz fel. Míg az ecsetnél az a gond, hogy ha nem jó fajta az ecset akkor csíkos lehet az egész alapozó, vagy korrektor.

2023. aug. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszike! Erre a kérdésemre nem válaszoltál, gondoltam szólok! ^^

"Nekem van frufrúm, és hogy ha alapozót teszek az arcomra akkor a homlokomra is kell tennem? Mert a frufrum eltakarja az egészet. :s"


Ha bronzosítót nem szabad használni, attól még pirosítót szabad? Mert azt gondoltam hogy az színt adna az arcomnak. Egyébként te milyen sminkeket szoktál venni, és milyen gyakran kell ezeket újra megvásárolni? És a púder az mire való pontosan?

Köszönöm hogy van türelmed ennyire sok kérdésemre válaszolni egyébként! ^^

2023. aug. 12. 16:49
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Jaj tényleg bocsi.

A homlokot is ajánlom, mert ha fúj a szél, vagy tesi van és futsz alrébb fúja (velem többször is előfordult ez, de gyorsan is nő a hajam szerencsére), ott látszódni fog a különbség.


Pirosító nyugodtan mehet, de figyelj arra, hogy ne legyen annyira pigmentált, vagy nagyon keveset vigy fel először és lassan építsd fel, különben olyan leszel, mint egy bohóc.


Nekem zsíros bőröm van ezért picit mattító alapozót használok. De hidratáló alapozóból ajánlom a L’oréal paris true match-ét, catrice true skin-t ha találsz esetleg még valahol akkor vegyél belőle azt még a zsíros bőröm is szereti, de a rimmel 25 órás alapozó magasabb fedése van, hidratáló, de matt hatása van.

Korrektor maybelline szivacsos korrektora nagyon jó a formulája, de a szivacs rajta nem szeretem, mert nem látom hova pontozok. Essence korrektora magasabb fedése van, de óvatosabban kell használni, és a rimmelnek multi tasker korrektor magas fedést ígér, és szintén óvatosan kell vele bánni.

Púder arra van, hogy ne menjen el a smink. Ne csúszón el hasonlók. Itt több féle van, áttetsző, színes, kő púder, vagy por púder. Eddig alverde (asszem így kell írni) dm saját márkás áttetsző kő púderét és maybelline fit met használtam. Mind kettő jó, de az utsótól valakinek pattanásai szoktak lenni.

Pirosító. Egy van. Catrice cheeck lover pirosító highlighter ami már nem kapható (tudtommal) sajnos pedig gyönyörű színe van. De van egy hasonló csak az sötét és világos rózsaszín van benne és jónak tűnik az is.

Szájfényből essencesek bőven elégek. Már 350 lehet asszem kapni tőlük szájfényt, de a kedvencem a what the fake fahéjasa, mert nude és nem feltünő.

Rúzs az nehezebb. Krémesebbet szeretnél (azok általában hamarabb kopnak), vagy folyékonyat (ez általában tovább tart, de van szárítja az ajakakat, vagy nehezen lehet felkenni)?

Szempillaspirálból is több fajta van. Dúsító,hosszabbító, műszempilla hatású, vagy természetes. Essencenek a természetes hatásúját használtam, de a lash princesseket nem szeretem mert csomósít és potyog. Valakinél allergiás reakciót okozott, valaki meg imádja. Még nem próbáltam, de többen ajánlották a maybelline lash sensational szempillaspirálját és a rimmel vadi új piros csomagolásos.


Púder, és pirosító szokott nálam a legkésőbb kifogyni, míg az alapozó és a korrektor leghamarabb elfogyni tapasztalataim alapján.

2023. aug. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat segítesz tényleg köszi!!


Hát én rúzst nem gondoltam hogy vennék, de ha ez is alapnak számít lehet veszek. Én a szájfényeket szeretem, és ki is néztem már tök jókat. Van egy, az is essences, what the fake extreme plumping dúsító a neve 0.3% csilivel, annak nagyon cuki a színe, és állitólag dúsabbnak tünnek tőle az ajkak, amik nekem elkellenének, mert nincs olyan nagy szám :s, csak picit tartok tőle, mivel azt írja hogy bizsergetni fogja a számat, ami nemtudom mire jó, de olyan szép színe van és pont olyat kerestem.


Van nekem egy szempillaspirálom, essences, ilyen lila az üvege, de nem tudom feltenni a szempillámra. :( mindig mikor megpróbáltam, nem is látszott hogy felkentem volna, de nem is tudom szépen feltenni úgy mint ahogy a videokba szokták, mert ha közel teszek vmit a szememhez akkor automatikusan összecsukódik, es ez eléggé nehezíti nekem a felrakást, félek is, hogy belekenem esetleg a szemembe vagy ilyesmi.:(


A púder az mindenképp szükséges egyébként? Olyan soknak tűnik ez az egész, nem tudtam hogy ennyi mindenből áll egy sminkelés.

2023. aug. 12. 18:05
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Rúzs nem kötelező, csak jóban kedvelem mint a szájfény, mert abba legtöbbször bele ragad a hajam. De hasonló szájfényünk van a lényeg, hogy nem kell sokat felkenni és arra hasonlít, mintha szénsavas dolgot innál.


Na a szempilla spirál az nálam úgyan ilyen. Én nekem is automatikusan lecsukodik. Gyakorlás, illetve én pont úgy kennem fel, hogy pont lecsukjam a szemem amikor kenem így egyszerűbb.


Púder melegebb, vagy sportosabb napokhoz ajánlanám nagyon, hogy ne folyon össze a smink.

És szerintem ez nem olyan sok. Hisz ezek nagyon alapok. Semmi tús, semmi ceruza, highliter, szemhéjfesték, kontúr vagy bármi isten csapás.

Bár én szempillaspirál helyet nude csillogós szemhéj festéket kenek fel (könnyebb felrakni ujjal is lehet, és szépen oda kiemeli a szememet)

2023. aug. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy segítettél és válaszoltál a kérdéseimre! Eléggé értesz ezekhez, ha van még kérdésem kérdezhetek tőled a késöbbiekben? Bár most már tudom miket kell vennem, amiket tudni akartam azokat már tudom!
2023. aug. 12. 21:26
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze nyugodtan kérdez :)

Oh és ha bevált egy termék azt ajánlhatom majd neked?

2023. aug. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Jajj de örülök!^^


Úristen igen kérlek! Olyan jó lenne valaki akivel tudok ilyesmikről beszélni és ajánlhatunk sminkeket egymásnak, és kérdezhetünk egymástól..

2023. aug. 12. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!